zuziii
14.04.10,07:37
Ahojte poradaci,
chcem sa opytat, ci mi viete poradit, kde je mozne zaplatit nedoplatky OUP (okresny/obvodny? urad prace)? Je to este z roku 2003 a ten urad uz nie je a neviem pod koho to teraz spada. Platilo sa to na ucet vo VUB a pocitam, ze to uz teraz neplati. Pytala som sa jednej baby v Socialnej poistovni, ale nevedela mi povedat, co s tym.
Ak mate nejake odporucania prosim sem s nimi.
Dakujem pekne.
Zuza
veronikasad
14.04.10,05:54
Ahojte poradaci,
chcem sa opytat, ci mi viete poradit, kde je mozne zaplatit nedoplatky OUP (okresny/obvodny? urad prace)? Je to este z roku 2003 a ten urad uz nie je a neviem pod koho to teraz spada. Platilo sa to na ucet vo VUB a pocitam, ze to uz teraz neplati. Pytala som sa jednej baby v Socialnej poistovni, ale nevedela mi povedat, co s tym.
Ak mate nejake odporucania prosim sem s nimi.
Dakujem pekne.
Zuza
v sociálnej poisťovni, ktorá prebrala všetkú agendu úradu práce
babenko1
14.04.10,06:01
Treba to určite uhradiť sociálnej poisťovni, myslím, že VS som dávala taký, aký bol na OUP a špecifický symbol uvedieš, ktorého mesiaca a roka sa to týka.
Andyke
14.04.10,11:42
Nedá mi, aby som sem nenapísala svoj postreh. Vtedy platil zákon 10/1993.
§ 23
Kontrola platenia a vymáhanie príspevku

(3) Právo vymáhať príspevok sa premlčí uplynutím troch rokov odo dňa jeho splatnosti.

V novom zákone 461/2003 som našla
§ 277

(1) Ak povinnosť platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové zabezpečenie, poistné na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze alebo pri chorobe z povolania a povinnosť platiť príspevok na poistenie v nezamestnanosti a príspevok do garančného fondu vznikla pred 1. januárom 2004 a táto povinnosť nebola do 31. decembra 2003 splnená, pri ich platení a vymáhaní sa po 31. decembri 2003 postupuje podľa predpisov účinných do 31. decembra 2003.

(2) O sankciách za nesplnenie povinnosti platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové zabezpečenie, poistné na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze alebo pri chorobe z povolania, povinnosti platiť príspevok na poistenie v nezamestnanosti a príspevok do garančného fondu, oznamovacej povinnosti a ďalších povinností v nemocenskom poistení, dôchodkovom zabezpečení a povinností súvisiacich s platením príspevku na poistenie v nezamestnanosti a príspevku do garančného fondu, ktoré vznikli pred 1. januárom 2004 a do 31. decembra 2003 neboli splnené, sa po 31. decembri 2003 postupuje podľa predpisov účinných pred 1. januárom 2004.
- - -
Tak potom poistné čo žiadajú z r. 2003 je premlčané - podľa mňa.
Ingrid Ondruskova
14.04.10,12:21
Milá sociálka jednoducho nemá chybu...včera nám prišiel do firmy papier, kde sa odvolávajú, že sme v r.2003 uhradili nejakú platbu
po splatnosti 2 dni!!!! a pokuta? Prosím 6,6 EUR...Už som to nemohla vydržať a hovorím pani v sociálke: bolo by fajn, keby si Vaša inštitúcia vymohla milióny od skutočných neplatičov a nenaháňala peniaze od chudákov....Inak môže si dovoliť po rokoch taký nehorázny sankčný úrok? Jednalo sa o platbu cca
1000,-Sk a za jeden deň omeškania chcú 3,3 EUR, t.j.10%?????
Veď aj slušný podnikateľ má vo VF napísané: "...0,05% za každý deň omeškania..."
zuziii
16.04.10,07:29
Dakujem Vam vsetkym za odpovede. Uz to riesim v SP.