Tono B
16.10.05,19:21
Dvor vo firme pre autá bol vyloženy s dlažbou hodnote cca 80 000Sk

Prosím o radu kde tieto náklady zaradiť do HIM alebo do prevádzkových nákladov.
Dakujem
ondrejvla
16.10.05,17:27
Dvor vo firme pre autá bol vyloženy s dlažbou hodnote cca 80 000Sk

Prosím o radu kde tieto náklady zaradiť do HIM alebo do prevádzkových nákladov.
Dakujem
Ja som to zaradila ako nádvorie do majetku, 2.odpisová skupina, určite budeš dvor po 5-6 rokoch opravovať, poveternostné vplyvy, parkovanie MV, tonáž MV a pod.
Takže HIM a odpisuješ.
Paula
16.10.05,19:30
Vlasti, prešla som hľadaním príspevky k téme "parkovisko", prevláda názor zaradenia do 4.odpisovej skupiny. Možnosť zaradenia drobných stavieb vymedzených osobitným predpisom je ešte v 3.skupine s výnimkou uvedenou v § 22 ods.2 písm.b)....ale tam sa mi to "nehodí". V 2.skupine tiež nevidím možnosť zaradenia.
andrej_rv
16.10.05,19:47
Vlasti, prešla som hľadaním príspevky k téme "parkovisko", prevláda názor zaradenia do 4.odpisovej skupiny. Možnosť zaradenia drobných stavieb vymedzených osobitným predpisom je ešte v 3.skupine s výnimkou uvedenou v § 22 ods.2 písm.b)....ale tam sa mi to "nehodí". V 2.skupine tiež nevidím možnosť zaradenia.Ja som zas hľadal v stavebnom zákone a v klasifikácii stavieb. Vyzerá to tak, že betónové a spevnené plochy nie je v zmysle stavebného poriadku možné považovať za stavbu ani pozemnú, ani inžiniersku, takisto ani za stavbu jednoduchú, ani tzv. drobnú. V zmysle toho podľa mňa spevnené plochy nepredstavujú na účely zákona o daniach z príjmov stavbu, teda daňovo odpisovaný majetok. Výdavky spojené s vybudovaním, resp. obstaraním takýchto plôch je možné podľa môjho názoru uplatniť priamo do výdavkov v plnej výške. Teda ak ide len o vybetónovanie či iné spevnenie (vyštrkovanie) nádvoria, priestorov okolo budovy, nie nejaké parkovisko na komerčné účely, ktorého výstavba podlieha stavebnému konaniu v zmysle stavebného zákona. Ale tento názor sa väčšine asi veľmi pozdávať nebude :)
pyton
16.10.05,19:56
to andrej rv -
- Vždy, keď ľudia so mnou súhlasia, cítim, že sa mýlim. - [ Oscar Wilde ] ............:D


Mne sa to takto narýchlo tiež zdá, že by to malo byť rovno do nákladov.
Katarína75
10.05.12,19:37
Dobry vecer, potrebovala by som poradit. Firma si kupila dom s pozemkom a ma v plane vybetonovat pozemok. Mozem to povazovat za spevnenie ploch a zaradit to do OS4?
Dakujem za rady.