Stebielko
14.04.10,08:47
Dobrý deň.
Potrebujem zápočtový list z predchádzajúceho zamestnania. Podnik však už neexistuje. Viem, že sa tieto zápočtové listy posielajú do archívu do Bratislavy. Neviete mi poradiť adresu totho archívu?
Ďakujem.
VERONIKA6
14.04.10,07:03
Dobrý deň.
Potrebujem zápočtový list z predchádzajúceho zamestnania. Podnik však už neexistuje. Viem, že sa tieto zápočtové listy posielajú do archívu do Bratislavy. Neviete mi poradiť adresu totho archívu?
Ďakujem.
Skús tu:
Štátny archív v Bratislave, Križkova 7, 81104 Bratislava 1
Tel.: 02-57283111
Stebielko
14.04.10,07:28
Ďakujem veľmi pekne...
Skúsim. Potom dám vedieť, ako som dopadla.
Netka
14.04.10,12:47
Kedy vzniká zamestnávateľovi povinnosť posielať ZL do archívu?
Čo všetko tam treba poslať?
Je to pre mňa novinka.
Ja poznám len náš firemný archív.:D
Tamila
14.04.10,12:51
Viem, že u nás, keď som potrebovala zápočtový list od zamestnávateľa, ktorý už neexistuje, zisťovala som na našej pobočke SP, kde asi môžu byť doklady archivované a oni mi poradili. Bolo to vo firmách u nás v okrese. Zisťovala som dvoch zamestnávateľov a boli to dve rôzne firmy, ale našla som.
liba2
14.04.10,12:59
Skús tu:
Štátny archív v Bratislave, Križkova 7, 81104 Bratislava 1
Tel.: 02-57283111
Veronika, prepáč, ale hľadať ZL v štátnom archíve, je ako hľadať 1 ihlu v 3 kopách sena. ;)


Viem, že u nás, keď som potrebovala zápočtový list od zamestnávateľa, ktorý už neexistuje, zisťovala som na našej pobočke SP, kde asi môžu byť doklady archivované a oni mi poradili. Bolo to vo firmách u nás v okrese. Zisťovala som dvoch zamestnávateľov a boli to dve rôzne firmy, ale našla som.
Tento spôsob - požiadať SP - je jednoduchší, rýchlejší a hlavne spoľahlivý.
Stebielko, odporúčam ti toto od Tamily.
Gabhus
14.04.10,13:49
No tak toto je fakt na dlhé hľadanie. Zamestnávatelia, ktorí už neexistujú, väčšinou odovzdávajú mzdové veci do tzv. medziarchívov (t.j. súkromných kvázi archívov). V živote by človeka nenapadlo, aby potvrdenie o odpracovaných rokoch alebo inú písomnosť z podniku kedysi existujúceho v Prešove hľadal v súkromnej firme v Novákoch. Ale je to tak. V štátnom archíve v Prešove preto pracovníci majú vytvorenú akúsi "databázu" materiálov zrušených podnikov a zamestnávateľov a ak človek potrebuje, v niektorých prípadoch mu vedia pomôcť. Sama som kedysi v tomto odbore pracovala a ľutujem ľudí, ktorí budú odchádzať do dôchodku tak o 20 rokov.......
liba2
14.04.10,14:05
No tak toto je fakt na dlhé hľadanie. Zamestnávatelia, ktorí už neexistujú, väčšinou odovzdávajú mzdové veci do tzv. medziarchívov (t.j. súkromných kvázi archívov). V živote by človeka nenapadlo, aby potvrdenie o odpracovaných rokoch alebo inú písomnosť z podniku kedysi existujúceho v Prešove hľadal v súkromnej firme v Novákoch. Ale je to tak. V štátnom archíve v Prešove preto pracovníci majú vytvorenú akúsi "databázu" materiálov zrušených podnikov a zamestnávateľov a ak človek potrebuje, v niektorých prípadoch mu vedia pomôcť. Sama som kedysi v tomto odbore pracovala a ľutujem ľudí, ktorí budú odchádzať do dôchodku tak o 20 rokov.......
... preto ja každému odchádzajúcemu zamestnancovi zdôrazňujem, že si má potvrdenia "na odchod" strážiť a novému zamestnancovi zamestnávateľovi dať len ich kópiu, že doklady budú potrebovať pri odchode do dôchodku. Lenže problém je hlavne v tom, že pre jednoduchých ľudí to nie sú doklady ale "papiere", potom sa k nim aj tak stavajú, bohužiaľ. ;)
uzivatel2
15.04.10,05:06
Nemal by to byť problém, ak si zanikajúci podnik splnil svoje povinnosti. Napr. pri odhlásení podniku zo ZP je priamo na odhláške kolonka: miesto uloženia dokladov, kde sa uvádza kde podnik po zrušení ukladá doklady, súkromné archívy aktívne spolupracujú s príslušným štátnym archívom, nahlasujú podniky ktorých doklady archivujú. Štátny archív Levoča, pob. Poprad napr. v prípade, že sa niekto naňho obráti s problémom zvykne obvolávať súkromné archívy /údaje získava zo živnostenského úradu/ a zisťuje kde by doklady mohli byť.
Katka
ivka70
15.04.10,05:27
Dobrý deň.
Potrebujem zápočtový list z predchádzajúceho zamestnania. Podnik však už neexistuje. Viem, že sa tieto zápočtové listy posielajú do archívu do Bratislavy. Neviete mi poradiť adresu totho archívu?
Ďakujem.

Urcite to neposielaju do Bratislavy z celeho Slovenska :).

Je potrebne sa obratit na Statny okresny archiv, kde su ulozene dokumenty z daneho okresu.
Sabadka
15.04.10,05:37
... preto ja každému odchádzajúcemu zamestnancovi zdôrazňujem, že si má potvrdenia "na odchod" strážiť a novému zamestnancovi zamestnávateľovi dať len ich kópiu, že doklady budú potrebovať pri odchode do dôchodku. Lenže problém je hlavne v tom, že pre jednoduchých ľudí to nie sú doklady ale "papiere", potom sa k nim aj tak stavajú, bohužiaľ. ;)

Ja im vysvetľujem donekonečna, že to nie je len taký papier ale nech sa k nemu stavajú ako k svojmu rodnému listu, ten tiež len tak nepohodia a originál rodného listu tiež neodovzádvajú kadekomu len tak, ale si ho prefotia. Naši predkovia mali niekedy pracovné knižky, je škoda, že sa to zrušilo, tam to bolo aspoň všetko pokope a bol pokoj. :confused: