stanuss
14.04.10,08:50
Ahoj porada,
mám zamestnanec nárok na platené voľno keď priniesol doklad že sa zúčastnil potrebu starkého.
Ďakujem
Timka1
14.04.10,06:52
Ahoj porada,
mám zamestnanec nárok na platené voľno keď priniesol doklad že sa zúčastnil potrebu starkého.
Ďakujem

§ 141 ZP Dôležitý osobné prekážky v práci

d) úmrtie rodinného príslušníka
1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
2. pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca zamestnanca, rodiča a súrodenca jeho manžela, ako aj manžela súrodenca zamestnanca a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča alebo vnuka zamestnanca, alebo prarodiča jeho manžela, alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,


takže má nárok na náhradu mzdy za tento deň
mariana11
14.04.10,07:50
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča


Ale to neznamená, že celý deň. Ak sa koná pohreb napríklad o 14.00 v tom istom meste, tak asi by som neuznala celý deň.
VERONIKA6
14.04.10,07:52
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča


Ale to neznamená, že celý deň. Ak sa koná pohreb napríklad o 14.00 v tom istom meste, tak asi by som neuznala celý deň.
Pokiaľ prinesie potvrdenie, že sa zúčastnil pohrebu, tak mu ten deň uznám.
Reprografia
14.04.10,08:05
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča


Ale to neznamená, že celý deň. Ak sa koná pohreb napríklad o 14.00 v tom istom meste, tak asi by som neuznala celý deň.


No ja by som uznala celý deň. Nedokážem si dosť dobre predstaviť, ako by taký človek, ktorého čaká taká "udalosť" akou je pohreb, vykonával svoju prácu v pohode. Myslím, že aspoň v tento deň by mala byť rodina pokope a nie aby som doobeda sedela a sústredila sa na prácu a poobede "hybáj" na pohreb.
Melnick
14.04.10,08:09
Ak by takáto udalosť a celodenné udelenie voľna malo zamestnávateľa nejakým spôsobom "poznačiť" potom moja dobrá rada znie: nech to podnikanie rýchlo ukončí.
Som za dodržiavanie zákonov, ale niekedy je potrebné skĺbiť ich s praobyčajnou ľudskosťou.:)
rodina1
14.04.10,08:22
Áno, všetko je na vôli zamestnávateľa. Tiež zamestnankyňa doniesla potvrdenie, že sa zúčastnila na pohrebe starej matky, a na základe príkazu vedúcej som jej preplatila len 8 hodín (zamestnankyňa má nepravidelen rozvrhnutý pracovný čas a v ten deň mala mať 12 hodinovú smenu). Vôbec sa mi to nepáčilo, ale u nás platí pravidlo: Ja vedúci, ja Boh. Trošku asi nadsadene napísané, ale ľudskosť u nás akosi nepoznajú.
mariana11
14.04.10,08:25
Ak by takáto udalosť a celodenné udelenie voľna malo zamestnávateľa nejakým spôsobom "poznačiť" potom moja dobrá rada znie: nech to podnikanie rýchlo ukončí.
Som za dodržiavanie zákonov, ale niekedy je potrebné skĺbiť ich z praobyčajnou ľudskosťou.:)


Máte pravdu všetci, ja som si akosi neuvedomila, na akú príležitosť to voľno je. Samozrejme že aj ja by som to v tom prípade uznala. / Aj ked nie som zamestnávateľ/
Timka1
14.04.10,08:26
Áno, všetko je na vôli zamestnávateľa. Tiež zamestnankyňa doniesla potvrdenie, že sa zúčastnila na pohrebe starej matky, a na základe príkazu vedúcej som jej preplatila len 8 hodín (zamestnankyňa má nepravidelen rozvrhnutý pracovný čas a v ten deň mala mať 12 hodinovú smenu). Vôbec sa mi to nepáčilo, ale u nás platí pravidlo: Ja vedúci, ja Boh. Trošku asi nadsadene napísané, ale ľudskosť u nás akosi nepoznajú.

žiaľ, často krát sa stáva aj toto ... :(
arizona
14.04.10,08:41
Áno, všetko je na vôli zamestnávateľa. Tiež zamestnankyňa doniesla potvrdenie, že sa zúčastnila na pohrebe starej matky, a na základe príkazu vedúcej som jej preplatila len 8 hodín (zamestnankyňa má nepravidelen rozvrhnutý pracovný čas a v ten deň mala mať 12 hodinovú smenu). Vôbec sa mi to nepáčilo, ale u nás platí pravidlo: Ja vedúci, ja Boh. Trošku asi nadsadene napísané, ale ľudskosť u nás akosi nepoznajú.
Ak sa jedná o smrť blízkeho,určite tam treba trochu ľudskosti, veď na pohreby nechodíme zas tak často...
Mala som šéfa, ktorý by mi neuznal celodennú priepustku na pohreb starého otca. Nechcela som na pohrebe nervozne pozerať na hodinky a byť obmedzená "nejakou priepustkou na 2-3 hodiny.Tak som mu oznámila,( v pondelok) že si na štvrtok beriem dovolenku.
V stredu prišiel za mnou, či nemôžeme presunúť dátum pohrebu :eek:, lebo on musí ísť k zákazníkovi...a čo keby niekto volal?
Pritom sme mali úplne "hluchý mesiac", ked chodili asi 2 objednávky za týždeň...
Ja vedúci, ja boh...mimotemy
Timka1
14.04.10,08:43
Ak sa jedná o smrť blízkeho,určite tam treba trochu ľudskosti, veď na pohreby nechodíme zas tak často...
Mala som šéfa, ktorý by mi neuznal celodennú priepustku na pohreb starého otca. Nechcela som na pohrebe nervozne pozerať na hodinky a byť obmedzená "nejakou priepustkou na 2-3 hodiny.Tak som mu oznámila,( v pondelok) že si na štvrtok beriem dovolenku.
V stredu prišiel za mnou, či nemôžeme presunúť dátum pohrebu :eek:, lebo on musí ísť k zákazníkovi...a čo keby niekto volal?
Pritom sme mali úplne "hluchý mesiac", ked chodili asi 2 objednávky za týždeň...
Ja vedúci, ja boh...mimotemy

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Melnick
14.04.10,10:51
Ja vedúci, ja boh...mimotemy

iba doplním :D ja totálny blbec... a myslite si čo chcete .:---:---:---