joko07
14.04.10,09:26
Potrebujem poradiť od skúsených, lebo táto téma je pre mňa španielska dedina:
Mám fungujúcu domácu wifi-sieť. Wifi router od T-com-u D-Link DSL-2641R. Cez wifi sú pripojené 4x NTB a mobil, cez ethernet potom aj satelitný príjimač. Zabezpečenie je WEP. Nepouživajú sa MAC adresy na zabezpečenie. Bývam v rodinnom dome a wifi signal mi nepokryje celú plochu domu v dostatočnej kvalite. Takže teraz mám ešte nový nevybalený, myslím, že to je smerovač, Siemens SE366 (bol to dar). Moja predstava je taká, že by som pomocou SE366 rozšíril signál po dome, teda, že by som ho umiestnil na opačnú stranu domu.
Nájde sa niekto, kto by bol taký ochotný a popísal mi nejako step by step takéto zapojenie a zfunkčnenie siete?
Nechcem odpovede jednou alebo dvoma vetami. Naozaj tomu nerozumiem, preto možno ani nebudem vedieť čo robím podľa návodu. Otázok bude asi veľa.
Ďakujem vopred obetavcovi, prípadne sa môžeme dohodnúť aj na odmene.
Timka1
14.04.10,07:30
daj si do vyhľadávača wifi a nájde ti niekoľko tém, napr. aj túto

http://www.porada.sk/t137421-wifi-siet.html
Fero11
14.04.10,08:31
Najlepsie je do tej casti domu kde nemas net, potiahnut utp kabel a tam zapojis ten dalsi smerovac do modu AP
joko07
14.04.10,08:51
Ďakujem a presne toto som som si chcel od vás prečítať...
salvosko
14.04.10,09:37
Moze byt aj STP kabel ;)
Ide o to ze ten Siemens SE366 pripojis k existujucemu router kablom ako keby druhy pocitac (lebo to vlastne je pocitac).
Akurat WAN cast Siemensu pripojis na LAN cast D-Linku (tam si daj DHCP a podobne veci ale to asi mas).
Tym padom bude Siemens klasicky router s pripojenim na internet (cez D-link) a potom k nemu uz dalej pripojis vsetko ostatne.
Fero11
14.04.10,10:10
podla mna by to bolo asi lepsie, aby urobil z toho siemensu ap bridge a je to aj jednoduchsie a praktickejsie ked bude mat jeden subnet.

Len step by step ti to asi nepoviem, kedze taky router nemam a nepoznam jeho rozhranie
joko07
14.04.10,10:21
Dík
Ethernetový kábel už mám natiahnutý na druhú stranu domu, takže by som ich mohol spojiť na fest. Problém pre mňa bude asi naozaj to nastavenie. Ale myslel som, že sa to dá nejako ako píšete s AP, teda len aby som rozšíril sieť vzduchom.
salvosko
14.04.10,10:48
Ide o to ae bud si urobis druhu wifi siet a budes sa pripajat na tu na ktoru mas lepsi signal respektive mas signal.
Alebo nastavis ten Siemens ako bridge co znamena rovnake lokalne wifi adresy ako D-Link a potom sa to bude tvarit ako jedna siet.
Ale obidve riesenia su v zasade funkcne.
Tak ako bolo napisane, musel by som si nastudovat manual toho Siemens a co som pozeral tak na webe su navody ale vsetko po nemecky, kedze to je Siemens.
joko07
14.04.10,11:52
....Alebo nastavis ten Siemens ako bridge co znamena rovnake lokalne wifi adresy ako D-Link a potom sa to bude tvarit ako jedna siet.
Ale obidve riesenia su v zasade funkcne.
Tak ako bolo napisane, musel by som si nastudovat manual toho Siemens a co som pozeral tak na webe su navody ale vsetko po nemecky, kedze to je Siemens.

Toto sa mi páči najviac. Čo by si potreboval vedieť z návodu?