elaurie
14.04.10,09:40
Prosím o radu od skúsenejších rodičov. Od akého veku, resp. výšky dieťaťa ste menili bábätkovskú postieľku za "normálnu" detskú posteľ? Za všetky odpovede ďakujem.
elaurie
18.04.10,15:44
Posúvam... :)
zdenka131
18.04.10,15:48
elaurie
18.04.10,16:00
Ďakujem!!!
Beella
18.04.10,16:06
Starší syn išiel do veľkej postele asi v dvoch rokoch. Rozhodli sme sa tak proste preto, lebo bol dosť veľký a neuveriteľne otlačený z postieľky :D
Na zem sme dali pre istotu paplón, nespadol však nikdy.
Teraz bude mať menší, zajtra :), dva roky a od budúceho víkendu ide do veľkej postele. Ten by ani nemusel, lebo je to taká malá fazuľa, ale chce. Ako jeho veľký brat. Opäť dám na zem paplón a uvidíme.
Je to individuálne, treba to asi riešiť tak "pocitovo".
lenkak
18.04.10,17:47
Nášmu nestačila malá postielka a to mal vyše roka. On sa tak otáčal, že medzi paličkami sa mu vždy dostali ruky, nohy a potom sa zobudil na to, že sa nevedel otočiť. Potom určitý čas spal s nami, ale nakoľko spal síce lepšie, ale nás dokopal, tak sme mu kúpili veľkú posteľ. Mal asi 1,5r. Na zem dávame matrac z malej postielky. Spadol asi 3x, raz sa zobudil, ale 2x pokračoval v spánku, len sme ho preložili.
jacekova
18.04.10,17:59
My sme už pred narodením kúpili nášmu drobcovi posteľ 140x70 cm a dá sa ešte aj polohovať výška matraca a dajú sa aj oddeliť predné a zadné mreže.
čiže táto posteľ bude rásť s našim malým...

Teraz má 4,5 mesiaca ale v noci neskutočne "cestuje". za pár hodín spánku sa dokáže "Copperfieldovským" spôsobom dostať z jedného konca postieľky na druhý.

takže ja určite doporučujem normálnu detskú postieľku
Miichaela
18.04.10,18:08
Moje skúsenosti s postieľkami : syn mal 2 roky a manžel mu vyrobil "dospelú" posteľ normálnych rozmerov. Vedľa postele na zemi dlho spával obrovský pes, ktorý mal zmierniť jeho prípadný pád - nikdy nepadol. Dcérka na svoje 2. narodky dostala tiež posteľ, ale rozmerovo väčšiu od detskej postieľky (kvôli malým priestorom sa nedala hneď vyrobiť veľká - malý byt - musíme najskôr prerobiť). Tá v noci dosť často cestovala po postieľke, a jeden krát spadla :-(, no vedľa na zemi opäť spával náš obrovský plyšový pes - pre istotu. Podľa mňa ideálny vek na posteľ je cca 2 roky - dieťa si zvykne a potom v škôlke nebude mať problém :-)
elaurie
20.04.10,23:32
Veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede!