ivkop
14.04.10,09:57
Dobry den,
v jednej firme vysli vysoke preplatky z RZD. Prevysuju 4 nasobne bezny mesacny odvod dane, takze by sme radi poziadali v vratenie tychto preplatkov.
Nema niekto prosim Vas niekde vzor takejto ziadosti na DU? Velmi by mi to pomohlo.
Vdaka a pekny den!
rodina1
14.04.10,08:39
Dobry den,
v jednej firme vysli vysoke preplatky z RZD. Prevysuju 4 nasobne bezny mesacny odvod dane, takze by sme radi poziadali v vratenie tychto preplatkov.
Nema niekto prosim Vas niekde vzor takejto ziadosti na DU? Velmi by mi to pomohlo.
Vdaka a pekny den!
V prvom rade by ste si mali o preplatky z RZD znižovať preddavky na daň za príslušný mesiac a potom na konci roka požiadať DÚ o poukázanie rozdielu z RZD (neviem, či vám DÚ poukáže preplatok z RZD hneď, nakoľko máte mesačné odvody dane).
Vzor neexistuje. Napíšete si klasickú žiadosť v zmysle zákona o dani z príjmov § 40 ods. 8
ivkop
14.04.10,09:32
Samozrejme, že sme teraz za marec znížili odvod dane (čiže bol 0), ale jedná sa o celkom vysoký preplatok a znižovať odvod si takto budeme ešte mesiace. Pre firmu to nie je zanedbateľná suma peňazí, tak som sa domnievala, že sa dá požiadať o vrátenie tohto preplatku skôr. Nemá niekto s týmto konkrétnu skúsenosť?
Ďakujem.
Nutricia
14.04.10,09:39
Prostredníctvom prehladu sa dá požiadať len o vyplatenie danového bonusu a zam.prémie.

§40
(8) Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122) do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.
marym
14.04.10,09:56
My sme žiadali formou listu s odôvodnením nedostatkom financií sme rozpočtová organizácia. Do 30 dní nám poslali peniaze aj s rozhodnutím .