Lucida
14.04.10,12:30
ahojte!

prosím Vás odpovedali alebo nejako reagovali ste uz niekedy na upozornenie na závažné porušenie pracovnej disciplíny?

dakujem pekne!
terezamaria
14.04.10,11:00
ahojte!

prosím Vás odpovedali alebo nejako reagovali ste uz niekedy na upozornenie na závažné porušenie pracovnej disciplíny?

dakujem pekne!

Žiaľ, veľmi málo informácií k vyčerpávajúcej odpovedi.

Samozrejme, pokiaľ si závažne neporušil/a/ pracovnú disciplínu, môžeš sa písomne odvolať.Skúsim ho v kocke napísať, keby boli podrobnejšie informácie, dalo by sa to kompetentnejšie.
__________________________________________________
pracovník, Meno, priezvisko, adresa

___________________________
zamestnávateľ
celá adresa

Vec: Odvolanie proti upozorneniu k závažnému porušeniu pracovnej disciplíny.
__________________________________________________ _______________
Dolepodpísaný /á/ .....................nar............bytom......... ........ sa dôrazne odvolávam proti upozorneniu na závažné porušenie pracovnej disciplíny, nakoľko toto sa nezakladá na pravde.
Odôvodnenie:
___________

Dňa.......som obdržal/a/ upozornenie na závažné porušenie pracovnej disciplíny
............................................./vypíš, čoho sa jedná/, ktoré sa nezakladá na pravde / alebo ktoré som nevykonal/. K udalosti /vypíš.....pochybeniu, nenastúpeniu do práce, požitiu alkoholických nápojov a pod./ prišlo úplne za iných okolností a ja som sa tohoto závažného porušenia pracovnej disciplíny nezúčastnil / som ho nevykonal, resp. som sa ho nedopustil/.

V...................dňa.............. .......................................
podpis pracovníka

Treba to poslať doporučene alebo osobne odovzdať v podniku a dať si záležať, aby si mal kópiu orazenú, že odvolanie bolo prijaté.V budúcnosti uvádzaj trochu podrobnejšie otázku, zle sa takto reaguje.
andrea70
21.04.10,09:42
Chcela by som vás poprosiť o názor a radu, kamarátka dostala takého upozornenie od zamestnávateľa, ale ona sama si nie je vedomá žiadneho porušenia, nebola ani ústne napomenutá, ako by mala na to reagovať? ako sa odvolať? Ďakujem

V.p. upozorňujem vás týmto listom na nedostatočné si plnenie povinností pri predaji,neznalosti sortimentu
a jeho kombinovateľnosti,neznalosť reklamačného poriadku a nedodržiavanie interných predpisov a pokynov nadriadeného na prevádzke.
Vyzývam vás týmto na dôsledné plnenie povinností a max.dôraz na uspokojenie potrieb zákazníkov.
Vyzývam vás týmto na dodržiavanie "reklamačného poriadku" a interných predpisov.
Žiadam vás o odstránenie daných nedostatkov v termíne do 3 dní od doručenia tohto upozornenia.
V prípade ďalšieho neuspokojivého plnenia si povinností to budem považovať za hrubé porušenie pracovnej
disciplíny a budem postupovať v zmysle ZP
terezamaria
21.04.10,12:41
Chcela by som vás poprosiť o názor a radu, kamarátka dostala takého upozornenie od zamestnávateľa, ale ona sama si nie je vedomá žiadneho porušenia, nebola ani ústne napomenutá, ako by mala na to reagovať? ako sa odvolať? Ďakujem

V.p. upozorňujem vás týmto listom na nedostatočné si plnenie povinností pri predaji,neznalosti sortimentu
a jeho kombinovateľnosti,neznalosť reklamačného poriadku a nedodržiavanie interných predpisov a pokynov nadriadeného na prevádzke.
Vyzývam vás týmto na dôsledné plnenie povinností a max.dôraz na uspokojenie potrieb zákazníkov.
Vyzývam vás týmto na dodržiavanie "reklamačného poriadku" a interných predpisov.
Žiadam vás o odstránenie daných nedostatkov v termíne do 3 dní od doručenia tohto upozornenia.
V prípade ďalšieho neuspokojivého plnenia si povinností to budem považovať za hrubé porušenie pracovnej
disciplíny a budem postupovať v zmysle ZP
Nech priateľka rýchlo sadne a napíše zamestnávateľovi list, že žiada bližšie špecifikovanie v upozornení. Naozaj je to napísané veľmi v hrubých rysoch a vlastne mi z toho vyplýva, že nič nevie robiť. Ani predávať, ani nepozná sortiment tovaru, neovláda reklamačný poriadok, nedodržiava interné predpisy / len či s nimi bola zoznámená ?/ a nerešpektuje pokyny nadriadeného.
andrea70
22.04.10,06:31
ďakujem za odpoveď už niečo napísala, som zvedavá ako to dopadne :-)
Nutricia
22.04.10,06:55
Chcela by som vás poprosiť o názor a radu, kamarátka dostala takého upozornenie od zamestnávateľa, ale ona sama si nie je vedomá žiadneho porušenia, nebola ani ústne napomenutá, ako by mala na to reagovať? ako sa odvolať? Ďakujem

V.p. upozorňujem vás týmto listom na nedostatočné si plnenie povinností pri predaji,neznalosti sortimentu
a jeho kombinovateľnosti,neznalosť reklamačného poriadku a nedodržiavanie interných predpisov a pokynov nadriadeného na prevádzke.
Vyzývam vás týmto na dôsledné plnenie povinností a max.dôraz na uspokojenie potrieb zákazníkov.
Vyzývam vás týmto na dodržiavanie "reklamačného poriadku" a interných predpisov.
Žiadam vás o odstránenie daných nedostatkov v termíne do 3 dní od doručenia tohto upozornenia.
V prípade ďalšieho neuspokojivého plnenia si povinností to budem považovať za hrubé porušenie pracovnej
disciplíny a budem postupovať v zmysle ZP
chýba mi tam veta že s danými pracovnými procesami bola riadne oboznámená , a určite by som trvala na konkrétnych prípadoch,prípadne by som žiadala doložiť dôkazy,prípadne sťažnosti zákazníkov pri vybavovaní reklamácií resp.predaji tovaru.
Vždy pri takýchto upozorneniach na porušenie prac.disciplíny je dôkazné bremeno na zamestnávatelovi a takisto je prskúmatelný primeraný čas na odstránenie nedostatkov(čo ked za tie tri dni nebudete mat ani jednu reklamáciu?):)
jaja99
22.04.10,07:01
Pri hrubom porušení pracovnej disciplíny musí zamestnávateľ presne definovať skutok, ktorý zamestnanec vykonal, tj musí byť uvedené dňa ................... o..................... hod ste napr prelievali naftu zo služobného do súkromného auta, čo videl .................... O tejto skutočnosti bol spísaný záznam so svedkom dňa, kedy sme sa o skutku dozvedeli a preto s Vami okamžite končíme pracovný pomer, ktorý zaniká dňom doručenia tohto oznámenia.

To čo napísal zamestnávateľ nie je okamžité skončenie prac. pomeru, ale ani výpoveď. Ide o upozornenie na neuspokojivé plnenie prac. úloh, kedy môže v lehote 6 mesiacov skončiť PP podľa § 64 ods. 1 písm d bod 4. Podľa mňa ak sa bude situácia opakovať, zamestnávateľ nemôže dať § 68 (okamžité skončenie), ale § 64 ods. 1 písm d bod 4 (výpoveď). Zamestnancovi začína po doručení výpovede plynúť výpovedná doba, počas ktorej normálne pracuje a PP končí jej uplynutím. Nárok na odstupné nie je.
andrea70
22.04.10,12:58
dievčence ak by ste boli také dobré kamoška napísala odvolanie mohlo by to byť takto, alebo by ste tam ešte niečo doplnili, ďakujem

Vec : Odvolanie proti upozorneniu a výzve na nápravu


Dňa 21. 04. 2010 som obdržala upozornenie – výzvu na nápravu. Tento list mi nebol doručený doporučene ani odovzdaný na podpis. Je napísaný veľmi všeobecne, a preto
žiadam o bližšie špecifikovanie mojich nedostatkov. Uvádzate v ňom : nedostatočné plnenie si povinností pri predaji, neznalosť sortimentu a jeho kombinovateľnosti, neznalosť reklamačného poriadku a nedodržiavanie interných predpisov. Keďže si nie som vedomá porušenia pracovnej disciplíny a ani som nebola doteraz ústne napomenutá/upozornená žiadam o uvedenie konkrétnych chýb, ktorých som sa dopustila, aby som mohla vykonať nápravu.

Nutricia
22.04.10,13:14
dievčence ak by ste boli také dobré kamoška napísala odvolanie mohlo by to byť takto, alebo by ste tam ešte niečo doplnili, ďakujem

Vec : Odvolanie proti upozorneniu a výzve na nápravu
ffice:office" />http://www.porada.sk/ />

žiadam o bližšie špecifikovanie mojich nedostatkov. Uvádzate v ňom : nedostatočné plnenie si povinností pri predaji, neznalosť sortimentu a jeho kombinovateľnosti, neznalosť reklamačného poriadku a nedodržiavanie interných predpisov. Keďže si nie som vedomá porušenia pracovnej disciplíny a ani som nebola doteraz ústne napomenutá/upozornená žiadam o uvedenie konkrétnych chýb, ktorých som sa dopustila, aby som mohla vykonať nápravu.


je to vcelku dobre,len by som tam dopísala resp.požadovala predloženie dôkazov, ktoré by poukazovali na tieto nedostatky pri predaji a vybavovaní reklamácií a možno by som aj argumentovala krátkym časom na odstránenie nedostatkov.
Nech si dá potvrdit pečiatkou a podpisom, že jej túto námietku prevzal zamestnávatel.

andrea70
22.04.10,16:25
ďakujem vám všetkým pekne