Vladimir22
14.04.10,14:58
Dobrý deň chcel by som sa spýtať,som zamestnaný cez agentúru a vo firme v ktorej robím momentálne nieje dostatok práce,tak mi dali dovolenku na 5 dní čiže jeden týždeň. Lenže som zamestnaný od 10 februára takže toľko dovolenky ani nemám.Zamestnanec agentúry mi povedal že môžem čerpať aj dopredu.Mňa by zaujímalo či je to možné a ako budem mať platenú dovolenku keď ja prekážka na strane zamestnávateľa?Niekde som počul že by som to mal mať zaplatené ako keby som bol v práci.Ďakujem.
Gabi03
14.04.10,13:09
Dovolenka sa vždy platí rovnako, a to z priemeru. U teba to bude zrejme predpokladaný priemer na dovolenku. Dopredu sa tiež môže čerpať dovolenka, po dohode.
bogarik68
15.04.10,07:50
Ak je prekážka na strane zamestnávateľa, tak je povinný platiť 100 % mzdy a nie je potrebné čerpať dovolenku, resp. 60 % zo mzdy, ak je dohodnuté v kolektívnej zmluve.
ivka70
15.04.10,11:09
Ak je prekážka na strane zamestnávateľa, tak je povinný platiť 100 % mzdy a nie je potrebné čerpať dovolenku, resp. 60 % zo mzdy, ak je dohodnuté v kolektívnej zmluve.

To ano, ale kedze zamestnavatel moze nariadit cerpanie dovolenky (musi to urobit 14 dni vopred), tak pre zamestnavatela je vyhodnejsie nechat cerpat zamestnancov dovolenku :(.