anarchista
14.04.10,13:58
Chcem sa spytat na svoje prava ohladne urazu ktory sa mi stal na mestkom pozemku . Konkretne ide o nezpevnenu komunikaciu vedenu ako verejny priestor . Uraz sa stal po tom co som narazil bicyklom do neoznacenej a slabo viditelnej prekazky .Uraz sa mi stal v nocnych hodinach ,ked som isiel na nocnu smenu. Ako som si zistil tu tam umiestnily mestke sluzby na prikaz mesta ,aby zabranili vstupu automobilou na komunikaciu . Sedy betonovy retarder asi 40cm vysoky ,umiestneny na sedom podklade neoznaceny a neosvetleny . Na bicykli chodim riadne osvetleny ,ale pri beznom osvetleny som prekazku rozoznal az na poslednu chvilu a uz sa jej nedalo vyhnut ,nakolko bola dost siroka a polozena krizom cez cestu. Koli urazu som musel byt tri tyzdne na PN . Moju staznost posudili ako neopodstatnenu z dovodu ,ze pozemok nie je udrziavana komunikacia a preto nemam narok na nahradu skody z mestkej poistky. Ale pani z mestkych sluzieb uz medzicasom prekazku riadne oznacili a zviditelnili . Co mozem teraz spravit a od koho mam ziadat nahradu skody ? Uraz by sa mi nestal keby bolo miesto riadne a viditelne odlisene a oznacene . Co mozem urobi ,ked mesto sa snazi z toho vyzut ? Dakujem .
arizona
14.04.10,13:40
V zmysle ustanovení zákona č.8/2009 o cestnej premávke smie vodič využívať na svoju jazdu iba komunikáciu a nesmie v zmysle § 4 ods.2 písm. i poškodzovať životné prostredie a najmä verejnú zeleň.
anarchista
14.04.10,15:48
Ved prave ,ze to je komunikacia len nieje mestom udrziavana . Mne nevadi ,ze nechcu aby tam chodili auta ,ale vadi mi to ,ze tam niekto da neoznacenu prekazku . Inak zakaz tam nieje ziaden a nikdy nebol .