Jayroslav28
14.04.10,16:57
Dobrý deň mal by som otázku ohľadne stavebného sporenia.
Po 6 rokoch sporenia som si nechal "PORADIŤ" od poradcu a zvýšil som CS z 130 000Sk na 1 000 000Sk. Momentálne sporím už druhý rok po tejto zmene.

Je možné túto zmluvu nejako vypovedať a vybrať nasporenú sumu bez sankcií, alebo je pravdou že zvýšením CS sa "prepočítava" dátum vzniku zmluvy a budem si musieť počkať ďalších 6 rokov.

Ďakujem za každú radu

//Edit: Zmluva bola založená r.2002, CS zvýšená r.2008//
Katy a R
14.04.10,15:00
pozri si vo výpise (aktuálnom)... aký máš dátum začiatku zmluvy.
Niekedy sú (boli) aj také podmienky, že sa dátum vzniku neposúval :) (záleží, aj v ktorej banke;))
Jayroslav28
14.04.10,15:17
Ďakujem za reakciu. To stavebné sporenie mám uzatvorené v Prvej stavebnej sporiteľni. Na výpise je zmenená CS, tarifa /z JuniorExtra 3% na Štandardnú 3%/ a hodnotiace číslo. Dátum vzniku zmluvy na všetkých výpisoch je rovnaký r.2002/teda aj po pred aj po zmene CS/.
Katy a R
14.04.10,15:30
Ďakujem za reakciu. To stavebné sporenie mám uzatvorené v Prvej stavebnej sporiteľni. Na výpise je zmenená CS, tarifa /z JuniorExtra 3% na Štandardnú 3%/ a hodnotiace číslo. Dátum vzniku zmluvy na všetkých výpisoch je rovnaký /teda aj po pred aj po zmene CS/.
Takže ak už uplynulo šesť rokov - môžeš kedykoľvek zrušiť bez udania dôvodu.
... len teda si neodpustím... nakieho oného si zvyšoval CS..:confused::confused: zbytočne vyhodené peniaze!
možno ešte pouvažuj nad rozdelením a následným zrušením jednej:confused::cool:
Jayroslav28
14.04.10,16:38
To je tak, keď si niekto neprečíta podmienky, a zistí to až keď ma poradca už "províziu" vo vrecku. Nechcel som sa tam s ním už potom naťahovať aj tak by to nič nezmenilo. No nič, druhý krát budem čítať pozornejšie.

Rozmýšlal som aj nad tým rozdelením a následnom zrušení jednej zmluvy.

Veľmi pekne ďakujem za radu