lejdyk
14.04.10,17:15
dobrý..mám zamestnankyňu,ktorá má platnú pracovnú zmluvu do februára 2011.
zákazníci sa na ňu neustále sťažujú ,že je nepríjemná a arogantná možno aj z tohoto dvovodu sa nám znížili obraty až do stavu,že uvažujem,že si pojdem na 3 mesiace robiť sama.aj ja mám s ňou neustále komunikačne problémy a ani neplní moje pokyny.zvažujem možnosť výpovede podľa §63ods.1??má v tomto prípade nárok na odstupné??? vopred ďakujem za odpoveď
Tweety
14.04.10,15:24
dobrý..mám zamestnankyňu,ktorá má platnú pracovnú zmluvu do februára 2011.
zákazníci sa na ňu neustále sťažujú ,že je nepríjemná a arogantná možno aj z tohoto dvovodu sa nám znížili obraty až do stavu,že uvažujem,že si pojdem na 3 mesiace robiť sama.aj ja mám s ňou neustále komunikačne problémy a ani neplní moje pokyny.zvažujem možnosť výpovede podľa §63ods.1??má v tomto prípade nárok na odstupné??? vopred ďakujem za odpoveď
Áno, má v týchto prípadoch:
§ 76
Odstupné a odchodné
(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

(2) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou alebo dohodou z dôvodov, že zamestnanec nesmie vykonávať prácu pre pracovný úraz, chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej desaťnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.
tomo.
Chobot
15.04.10,10:38
dobrý..mám zamestnankyňu,ktorá má platnú pracovnú zmluvu do februára 2011.
zákazníci sa na ňu neustále sťažujú ,že je nepríjemná a arogantná možno aj z tohoto dvovodu sa nám znížili obraty až do stavu,že uvažujem,že si pojdem na 3 mesiace robiť sama.aj ja mám s ňou neustále komunikačne problémy a ani neplní moje pokyny.zvažujem možnosť výpovede podľa §63ods.1??má v tomto prípade nárok na odstupné??? vopred ďakujem za odpoveď

§ 63 ods. 1 má ešte nejaké písmenká, a to a), b), c), d) a e).

Ak dávaš podľa písm. a), b) a c), tak má nárok na odstupné. Podľa písm. d) a e) nemá nárok na odstupné. Vo výpovedi musíš presne uviesť dôvod výpovede.
lejdyk
16.04.10,05:55
no strašne moc ďakujem za odpoveď:-)