jesenka
14.04.10,17:52
Dobry den

chcela by som sa opytat na Vas nazor. Firemny automobil, ktory pouziva konatel/zamestnanec vylucne na podnikanie (nema sukromne jazdy) si chce prenajat parkovacie miesto v mieste svojho bydliska, nakolko tam nikdy nie je mozne zaparkovat. Bolo by podla vasho nazoru mozne to dat do danovych vydavkov?
Tweety
14.04.10,15:58
Dobry den

chcela by som sa opytat na Vas nazor. Firemny automobil, ktory pouziva konatel/zamestnanec vylucne na podnikanie (nema sukromne jazdy) si chce prenajat parkovacie miesto v mieste svojho bydliska, nakolko tam nikdy nie je mozne zaparkovat. Bolo by podla vasho nazoru mozne to dat do danovych vydavkov?
Cesta zamestnanca autom z miesta bydliska do práce nie je pracovnou cestou, tak si myslím, že to parkovanie, ako daňovo uznaný náklad, neobstojí.
jesenka
15.04.10,11:05
A neobstalo by to ani v pripade, ze sidlo firmy je v BA 1, kde nie je mozne taketo miesto kupit ani parkovat, tak firma prikazala zamestnancovi, aby auto parkoval v mieste bydliska a preto prenajala taketo miesto?
helaba
01.08.12,15:56
Ale, keby si firma vytvorila nejaký interný predpis, tak by to išlo?
KEJKA
01.08.12,16:19
všetko je o schopnosti argumentovať.
parkovné-nájom parkoviska bez ohľadu na miesto by som považovala za daňový náklad, kedže firma zrejme nemá vlastné priestory a nemá garáž.
Fakt, že parkovisko by bolo v mieste byddliska zam-ca je o inom. Dokazuje to, že sa vozí do práce autom a teda musí využívať auto aj na súkromné účely - dokazuje to parkovacie miesto. takže treba zdaňovať 1% obst.ceny auta /OC včítane DPH/ a tým pádom to bude všetko v poriadku.