ferko18
14.04.10,19:04
Dobry den.. webstranka porada.sk je vacsia ako velka..a pol dna tu bludim a neviem sa vysomarit..preto asi najlepsie bude sa opytat priamo vas..
Rozhodol som sa podnikat ..to ze musim ist a kam ist to mi je jasne..docital som sa ..ale co bude dalej ani len netusim a nikde sa neviem ani rozumne docitat..dostanem ZL a:
-co budem najskor platit
-co mam cakat
-co je moja povinost ?
-o uctovnictve neviem nic. treba si niekoho najst ...a musim mat aj ja doma nejaky uctovni program? alebo len budem nejake doklady nosit uctovnickej firme?
-budem robit webstranky a budem mat eshop..musim mat pokladnu?
- eshop bude zasobovany zo zahranicia ..min tovaru bude zo slovenska..je tam nejaka ina povinost ohlasovania?
-netusim aky bude obrat .. ked prihliadam nato ze budem nakupovat zo zahranicia a budem predavat koncovym zakaznikom .. mam byt platca alebo neplatca dph...
to je asi vsetko co ma zaujima zatial..
Dakujem vsetkym za radu, ochotu a trpezlivost

PS:
niesu alebo neplanuju sa na porade nejake navody a info aby sme sa takto nemuseli pytat ...
alebo len treba bludit prechadzat temy a citat hadanie uctovnikov a radcov a pak si vybrat?
ferko18
15.04.10,13:52
nikto mi nevies poradi?:(
Economic
15.04.10,16:28
Dobry den.. webstranka porada.sk je vacsia ako velka..a pol dna tu bludim a neviem sa vysomarit..preto asi najlepsie bude sa opytat priamo vas..
Rozhodol som sa podnikat ..to ze musim ist a kam ist to mi je jasne..docital som sa ..ale co bude dalej ani len netusim a nikde sa neviem ani rozumne docitat..dostanem ZL a:
-co budem najskor platit
-co mam cakat
-co je moja povinost ?
-o uctovnictve neviem nic. treba si niekoho najst ...a musim mat aj ja doma nejaky uctovni program? alebo len budem nejake doklady nosit uctovnickej firme?
-budem robit webstranky a budem mat eshop..musim mat pokladnu?
- eshop bude zasobovany zo zahranicia ..min tovaru bude zo slovenska..je tam nejaka ina povinost ohlasovania?
-netusim aky bude obrat .. ked prihliadam nato ze budem nakupovat zo zahranicia a budem predavat koncovym zakaznikom .. mam byt platca alebo neplatca dph...
to je asi vsetko co ma zaujima zatial..
Dakujem vsetkym za radu, ochotu a trpezlivost

PS:
niesu alebo neplanuju sa na porade nejake navody a info aby sme sa takto nemuseli pytat ...
alebo len treba bludit prechadzat temy a citat hadanie uctovnikov a radcov a pak si vybrat?

Vyšpecifikuj, či ideš podnikať ako FO alebo PO. Ak FO, stačí ísť na živnostenské a vybaviť živnostenské oprávnenia. Predmety si vyberieš zo zoznamu voľných predmetov podnikania. Tie nájdeš aj na našej stránke. Ak ako PO, treba najprv založiť spoločnosť. No musíš uviesť presne čo chceš robiť a potom sa Ti dá poradiť viac.
ferko18
15.04.10,19:38
dakujem vam za reakciu..ako zalozit zivnost to viem budem ako FO ..viem ze treba ist na ZU a vypisat atd ..nato je kopec navodo a popise ci tu alebo po nete..
Tvorba webku , IT , eshop,
Ide mi oto co budem najblizskom case platit nejake odovody?!
ci ked budem mat eshop a servis potrebujem mat pokladnu alebo mozes vystavovat fakturu?
ci potrebujem podnikatelky ucet v banke?
a hlavne ako je to s tym uctom? musim mat aj ja nejaky uctovnicky program? alebo budem nosit len papiere uctovnicke ktoru si najdem ?

a dolezita vec.vacsina mojich dodavatelov bude zo zahranicia len EU..tak platca ci neplatca...

a ked uz som sa rozpisal stale neviem pochopit ktore ucto sa kedy robi..podvojne a jednoduche?

Dakujem este raz za odpovede
Economic
15.04.10,19:58
dakujem vam za reakciu..ako zalozit zivnost to viem budem ako FO ..viem ze treba ist na ZU a vypisat atd ..nato je kopec navodo a popise ci tu alebo po nete..
Tvorba webku , IT , eshop,
Ide mi oto co budem najblizskom case platit nejake odovody?!
ci ked budem mat eshop a servis potrebujem mat pokladnu alebo mozes vystavovat fakturu?
ci potrebujem podnikatelky ucet v banke?
a hlavne ako je to s tym uctom? musim mat aj ja nejaky uctovnicky program? alebo budem nosit len papiere uctovnicke ktoru si najdem ?

a dolezita vec.vacsina mojich dodavatelov bude zo zahranicia len EU..tak platca ci neplatca...

a ked uz som sa rozpisal stale neviem pochopit ktore ucto sa kedy robi..podvojne a jednoduche?

Dakujem este raz za odpovede


Tak to by si daňový poradca zapýtal ....
Ale k veci aspoň stručne.
Doporučené predmety : maloobchod a veľkoobchod
služby súvisiace s PC spracovaním
Budeš platiť na zdravotnú poisťovňu, do SP zatiaľ nemusíš
Je dobré keď budeš mať podnikateľský účet, aby sa Ti daniari v prípade potreby nehrabali v súkromnom účte
FO vedie jednoduché účtovníctvo, no môže sa rozhodnúť a robiť aj podvojne, ak chce
Pokladňa netreba pri e-shope
ak si dokážeš robiť účto môžeš, v opačnom prípade ovrátiť sa na skúsenú účtovníčku
Na začiatku nemusíš byť plátca. Záleží akých budeš mať odberateľov.
ferko18
15.04.10,20:29
Dakujem vam za odpoved..
jedna sa o maloobchod...
jedna sa o Eshop ale bude aj servis ani v tom pripade netreba pokladnu?
no to uctovnictvo ani nahodou nato urcite uctovnicku ...ale myslim ze co k tomu treba mi uz asi povie konkretna uctovnicka alebo uctovnik ze?