idaret
14.04.10,21:11
Dobrý večer,
chcem Vas poprosiť o radu, lebo uz neviem ako dalej. Mam 10 rocnu dcéru ktoru od malicka trapi kasel. Asi pred tyzdnom dobrala antibiotika a teraz ma taky hrozny kasel,ze neviem co jej mam nan dat. Nechcem s nou ist zase k lekarovi lebo ten jej da znova antibiotika a mne sa to nepaci. Ona uz za tie roky tolko antibiotik pojedla,ze uz jej ani nezaberaju. Prosim Vas poradte mi nejaky domaci recept alebo nejaky sirup na prirodnej baze, co by som jej mohla dat? Alebo ak niekto pozna nejakeho dobreho liecitela, budem rada za akukolvek informaciu. Dakujem.
arizona
14.04.10,19:23
ubka
14.04.10,19:39
arizona, ja mam na 100% odskusany proti kaslu, aj suchemu caj z majoranky zahradnej.
1 k.l. majoranky zaliat 3 dl horucej vody a nechat luhovat 5-6 min. precedit, moze sa osladit medom a pit 3-4 krat denne. Uz po druhom dni budes pozorovat zlepsenia.
Z bielej hlavkovej kapusty naklep tlcikom na mäso 2-3 listy, prsia namaz bravcovou mastou a listy priloz, obviaz a ponechaj pocas noci. Moze sa opakovat do zlepsenia.
V maji, keď budu nové výhonky na smreku sa pripravuje sirup pre deti, proti kaslu, ale to az pre buducnost, teraz urcite zaberie majorankovy caj.
Pozdravujem a drzim palce.
vierockak
14.04.10,19:52
veľa a často antibiotík oslabuje a ničí vlastnú imunitu ... skúste svoj zdravotný problém s dcérkou rozdebatovať s imunológom

držím palce
JaDo
14.04.10,20:04
Ja navrhujem:
- vynechať mlieko a mliečne výrobky (pretože zahlieňuje)
- dodržiavať pitný režim (aj v škole)
- odkyseliť organizmus zmenou stravovania (žiadny cukor a bielu múku, málo soliť, veľa zeleniny a zŕn (pšeno, pohánku, ovsené vločky, špaldu, jačmeň, obilné klíčky, strukoviny atď.), iba celozrnný chlieb, celozrnné cestoviny a veľa surovej stravy (najmä orechy, ale pozor na plesne)
- piť prečisťujúce bylinkové čaje a tie, čo priamo liečia kašeľ (podbeľ, slez....)
- tinktúra z kapucínky od firmy Afra je prírodné antibiotikum...
- každú noc urobiť liečivý zábal na priedušky a pľúca (bravčová masť, PE fólia, zateplenie uterákom - alebo hrudník potrieť nechtíkovou masťou a na cca 4 hod. priložiť obklad zo švédskych bylín, PE fólia a zateplenie)
- vyčistiť dutiny, pretože stekajúci hlien infikuje priedušky

http://www.e-knihovnicka.cz/nej/06_bylinky/sima.htm

http://www.ranka.cz/knihy/sima.htm

(ak je niekto na byliny alergický, chce to konzultáciu s "vynálezcom metódy")

Vytrvaj! Veľa šťastia!
JaDo
Silvernola
15.04.10,02:03
To poznám! Dcéra to mala takisto, a to odvtedy, ako začala chodiť do škôlky. Po tretích antibiotikách za dve mesiace to lekárka stopla a poslala nás na alergológiu. Potvrdila sa alergia na baktérie. To sa na šťastie podarilo dať do poriadku liekmi na zvýšenie imunity. Dnes je OK.
Asi sme mali šťastie na lekárku, ktorá sa neuspokojila s vypísaním receptu na antibiotiká a "...Ďalší prosím"
jenny5
15.04.10,11:07
Ak je to dlhodobého charakteru ako píšete, tak Vás pediater mal už dávno poslať na imunoalergologické vyšetrenie.
Vo Vašom prípade by som uvažovala aj o zmene pediatra, nakoľko v dnešnej dobe predpisovať dookola antibiotiká a nehľadať prvotnú príčinu problémov mi pripadá ako zanedbanie starostlivosti.
nikolia
15.04.10,11:20
moja dcerá mala tiež dlhodobo kašeľ, po predpísaní asi tretích antibiotík som sa dožadovala špeciálnejších testov a odberov, doktorka mi zo začiatku ani neverila že kašle, lebo tak to býva v ambulancii nikdy nezakašľaľa, no a z tých výsledkov sme sa dozvedeli , že má v krvi mykoplazmy dala jej na ne špeci antibiotiká , kašeľ prešiel, zatial máme kľud, len dlhodobo bola unavená...možno sa aj u Vás jedná o nejaké bacil, ktorý sa musí cielene vyšetriť...pri bežných vyšetreniach sa to neukáže...ale treba sa domáhať vyšetrení, či krvných, pľúciara, imunológa atď, držím palce
58vlasta
15.04.10,15:43
Tiež odporúčam ten majoránkový čaj a stačí aj maslom natrieť mikroténové vrecko, prekryť plienkou alebo niečím a dať na noc na prsia. Dobrý je aj skorocelový sirup, dostať v lekárni. Je sladký, tak by mal dcérke chutiť. A najlepšie bude veru riadne vyšetrenie, aby sa kašeľ odstránil natrvalo. Prajem jej skoré uzdravenie.

__________________________
Všetci chcú vaše dobro, nedajte si ho vziať.../S.J.Lec/
arizona
15.04.10,15:55
Napadlo ma, či dcéra nemôže byť na niečo alergická. (alergici a astmatici trpia kašlom)
Skúste aj alergologické vyšetrenie
Danga
15.04.10,19:30
moja dcerka mala v siestich rokoch tiez problemy s kaslom. Bol to taky hnusny dusivy kasel. Natrapili sme sa s nim dost az som na nete nasla ze moze ist o reflux. Sama som sa vypytala od jej dr k gastroenterologovi a ten mi reflux potvrdil. Brala potom asi 2 mesiace lieky a kasel je nadobro prec.
idaret
15.04.10,19:46
Dobry vecer,
dakujem Vam všetkým za cenné rady. Uvarila som dcerke ten majorankovy caj a na moj podiv ho pije, lebo ja som mala problem do nej dostat nejaky bylinkovy čaj a tento pije bez problemov. Urobila som jej aj surup z cibule,citronu a cukru, tak uvidim o par dni, ci to zaberie. Bola by som velmi rada, keby to zabralo. Citala som tu niekde, ze je dobry aj sirup KALOBA, ma niekto s nim skusenosti? Este raz pekne dakujem. Ste všetci super.
Silvernola
16.04.10,02:30
Kašeľ nebýva samotný chorobou, častejšie je len jej príznakom. Preto treba odstrániť príčinu. Tá býva rôzna, dnes najčastejšie alergia. V jej dôsledku môže odumierať riasinkový epitel - vrstva sliznice s jemnými "chĺpkami", ktoré posúvajú hlien s dýchacích ciest von. Ak tam nie sú, prirodzené odstraňovanie hlienu (ten je tam vždy - zachytáva vdýchnuté nečistoty) je narušené a človek ho musí odstraňovať kašľaním. Je to proste normálny reflex. Príčinou odumierania epitelovej výstelky môže byť napr. nadmerné zahlienenie pri chorobe dýchacích ciest (vtedy pomôžu antibiotiká), alebo alergia na baktérie či niečo iné. V takom prípade skôr pomôže zvyšovanie imunity a podpora tvorby nového epitelu, hlavne prísun vitamínu E.
Tak to bolo vysvetlené mne a u mojej dcéry to presne tak fungovalo.
Samozrejme, príčiny môžu byť aj iné - napr. pľúcne chlamýdie, ktoré má vraj až 80% detí v školskom veku
http://www.chlamydia.sk/chlamyd_ochorenia.html
maja
16.04.10,06:18
Tak tento stav poznám veľmi dobre. Moja dcéra od škôlky bola veľmi často chorá, samé antibiotiká, väčšinou hlienovitý kašeľ. Tak som pátrala aj po inej liečbe a dočítala som sa, že častým užívaním sa ničí črevná flóra. Organizmus potom reaguje zahlienením, a to nie len v črevách, ale aj v dýchacích cestách. Žiadala som vyšetrenie na gastroenterológii a potvrdilo sa to. Mala aj reflux, ktorý keď má dieťa od narodenia, tak sa nesťažuje a rodičia ani netušia že ho má. Preliečením sa všetko upravilo.
Žabinka
16.04.10,07:24
moja dcerka mala v siestich rokoch tiez problemy s kaslom. Bol to taky hnusny dusivy kasel. Natrapili sme sa s nim dost az som na nete nasla ze moze ist o reflux. Sama som sa vypytala od jej dr k gastroenterologovi a ten mi reflux potvrdil. Brala potom asi 2 mesiace lieky a kasel je nadobro prec.
Moje obe menšie deti poslala doktorka tiež pre podozrenie na reflux na sono, našťastie sa to nepotvrdilo. Kašeľ prešiel časom sám od seba.
Zvalik
16.04.10,07:45
Ahojte! Ja som tiež mávala problém u dcéry s kašlom. Akonáhle nastala zima tak ju celú prekašlala. vyskúšali sme veľa sirupov ale nič. Nakoniec sme sa rozhodli pre "liečiteľa?", neviem či sa to tak dá nazvať. Pri Topoľčanoch v jedenej dedine je jeden doktor a ten mi vlastne dcéru z toho dostal. Od vtedy ubehli 3 zimy a -klopkám na čelo- dcéra mi kašlať prestala. Držím palce!
inajana
16.04.10,16:54
idaret - boli ste už s ňou pri mori?
Moje deti tiež pokašliavali - síce len tak 2 - 3 krát ročne, ale ako sme sa vrátili z Chorvátska - bol úplný pokoj ... To len na doplnenie :-)

Súhlasím s názormi, že kašeľ musí mať nejaký dôvod a tiež - zmeniť lekára - keď sa rodič musí sám dožadovať odborných vyšetrení ...
ubka
16.04.10,19:06
Teraz je najvhodnejšia doba na cajovu kúru ktorá pomáha aj pri alergiách, ale tiez čistí krv a pomáha odstraňovať reumatické ťažkosti. Počas 10-14 dní sa pije čaj z mladych lístkov brezy previsnutej.
CCa 10-15 mladých lístkov sa zaleje 3 dl horúcej vody, lúhuje sa zakryté 8 min. Počas dňa sa pijú 3-4 poháre výluhu, je veľmi chutný a môže sa prisladiť medom. Overené!

Lístky možno nasušiť v tieni a používajú sa pred príchodom jesennych príznakov alergie a reumatizmu.
ubka
16.04.10,19:10
Pripomeniem vám, že teraz rastie aj cesnak medvedí, ktorý je veľmi dobrý v jarnych čistiacich kúrach. Účinný je iba v čerstvom stave, do jedál a šalátov, sušený stráca účinok.
Môže sa však pokrájať a zaliať v skle vodkou, natlačí sa do pohára zaleje a dobre uzavrie. užíva sa po kvapkách na prečistenie ciev, pri vysokom tlaku a na zníženie cholesterolu.
Téma sa môže zdať od veci, ale súvisí tak s kašľom, ako aj s alergiou.
Môžem poslať mailom kompletný návod, tu neviem ako to vložiť.
arizona
16.04.10,20:14
Pripomeniem vám, že teraz rastie aj cesnak medvedí, ktorý je veľmi dobrý v jarnych čistiacich kúrach. Účinný je iba v čerstvom stave, do jedál a šalátov, sušený stráca účinok.
Môže sa však pokrájať a zaliať v skle vodkou, natlačí sa do pohára zaleje a dobre uzavrie. užíva sa po kvapkách na prečistenie ciev, pri vysokom tlaku a na zníženie cholesterolu.
Téma sa môže zdať od veci, ale súvisí tak s kašľom, ako aj s alergiou.
Môžem poslať mailom kompletný návod, tu neviem ako to vložiť.
]mimotemyDolu vľavo- máš modré tlačítko odpovedať -klikni-zroluj trochu nižšie -pridať prílohy -prehľadávať (nájdeš vo svojom PC) -stiahnuť ;):)
ubka
17.04.10,17:41
Arizona skúšam, podľa Tvojej rady..dúfam, že vám urobím radosť!:)
Dajte vedieť.
Jana Motyčková
19.04.10,06:55
Dobrý večer,
chcem Vas poprosiť o radu, lebo uz neviem ako dalej. Mam 10 rocnu dcéru ktoru od malicka trapi kasel. Asi pred tyzdnom dobrala antibiotika a teraz ma taky hrozny kasel,ze neviem co jej mam nan dat. Nechcem s nou ist zase k lekarovi lebo ten jej da znova antibiotika a mne sa to nepaci. Ona uz za tie roky tolko antibiotik pojedla,ze uz jej ani nezaberaju. Prosim Vas poradte mi nejaky domaci recept alebo nejaky sirup na prirodnej baze, co by som jej mohla dat? Alebo ak niekto pozna nejakeho dobreho liecitela, budem rada za akukolvek informaciu. Dakujem.
Možno zvláštna odpoveď - ale môj syn odmalička skoro stále kašľal, absolvovali sme množstvo antibiotík, alergologiu, ale stále kašľal. Potom som si urobila nejaké kurzy alternatívnej medicíny a skúsila som zistiť príčinu a vyšlo mi z toho nejaký problém v močových cestách - tak som sa ho spýtala, či ho nebolí pri cikání, povedal, že bolí, keď som sa ho pýtala ako dlho, odpovedal - "a to ma nemá?". Takže jeho bolelo pri cikaní odjakživa, alebo aspoň odedy si pamätal a pokladal to za normálne, takže o tom nehovoril. Bežné kontrolu moču u lekára pri preventívnych prehliadkach mal vždu v poriadku. Alternatívou (liečiteľka + čaje, kvapky) sme preliečili močové cesty a kašeľ skončil.
JaDo
20.04.10,17:32
Možno zvláštna odpoveď - ale môj syn odmalička skoro stále kašľal, absolvovali sme množstvo antibiotík, alergologiu, ale stále kašľal. Potom som si urobila nejaké kurzy alternatívnej medicíny a skúsila som zistiť príčinu a vyšlo mi z toho nejaký problém v močových cestách - tak som sa ho spýtala, či ho nebolí pri cikání, povedal, že bolí, keď som sa ho pýtala ako dlho, odpovedal - "a to ma nemá?". Takže jeho bolelo pri cikaní odjakživa, alebo aspoň odedy si pamätal a pokladal to za normálne, takže o tom nehovoril. Bežné kontrolu moču u lekára pri preventívnych prehliadkach mal vždu v poriadku. Alternatívou (liečiteľka + čaje, kvapky) sme preliečili močové cesty a kašeľ skončil.

Opravdu si myslím, že je užitočné tu uviesť podobný i keď pre niekoho nepochopiteľný príklad.
Naša západná medicína dokáže všeličo výnimočné, ale nemá nad celostnú východnú medicínu, ktorá okrem iného tvrdí, že v tele sú energetické dráhy. Tie prepájajú jednotlivé orgány, ktoré sa navzájom ovplyvňujú. Takže, keď má niekto napríklad obnažené krčky konkrétnych zubov, môže to súvisieť so špatným stavom obličiek. A naopak napríklad jeden zlý zub môže zapríčiniť špatný stav niektorého konkrétneho orgánu v tele.
JaDo
ubka
26.04.10,15:51
nielen na kašeľ...
willma
26.04.10,21:14
inak nejdem strašiť ale odpočuté v ambulancii praktického lekára: údajne sa množia prípady čierneho kašľa , takže pokúsiť sa vylúčiť toto ochorenie.
alitka
24.05.10,11:14
prosim, poradte nejaky domaci liek na kasel? uy druhy tyzden to pretrvava a lieky z lekarne nezaberaju. inac vykasliavam hlien a ide ma z toho az zadusit, uz mam pocit, ze mi v nutri nejaka cievka praskne... dik
Jana Motyčková
25.05.10,12:07
- cibuľuvý čaj s majoránkou
- nakrájaná cibuľa pomiešaná s medom, nechať cca 1 hod odstáť, potom šťavu jesť po lyžičkách (aj každú hodinu)
- na noc namazať krk aj hrudník bravčovou masťou, na to plátno, prípadne šatku, igelit radšej nie
otinka
26.05.10,06:49
Boli ste uz na plucnom? Vysetrili jej krv? Moja dcera mala dlhodobejsi kasel(uz to bolo pred 2 rokmi, mala vtedy 15)a ked ma prestalo bavit kupovat sirupceky a cajicky a vypytovat sa ze ci fajci abo ne, ci to nema z toho - tak sme zasli k lekarke. V krvi jej zistili ze ma CIERNY KASEL!!! Dobre pocujete: CIERNY KASEL! Bakteria sa vola "bordetella" abo tak nejak. Samozrejme ze vsetky ockovania ma pritom v poriadku od malicka. Vraj je nejaka nova forma tejto choroby a zvazuje sa dalsie preockovavanie deti vo vyssom veku. Bola som z toho v soku. Ved je to nakazlive! Dostala silne atb, brala ich v troch pokracovacich davkach s asi mesacnym cas. odstupom (uz si to presne nepamatam). Na vysetrenie krvi bol aj syn - mal to aj on (tie bakterie) ale on tak nekaslal. Boli sme aj my s manzelom nam nenasli nic. Pytala som sa ci to netreba dakde hlasit, ved to musela dakde chytit v skole a ci nemoze byt epidemia... Vraveli ze hej, ze to budu hlasit na hygienu, ale co s tym bolo dalej, neviem. Dcera po pol roku prestala kaslat, na kontrole bola v poriadku, tak som to neriesila dalej.
Chcem este podotknut, ze nasa lekarka jej nedavala hned atb, ale vzala jej krv a potom nas poslala nas na plucne.
ubka
29.05.10,19:19
inak nejdem strašiť ale odpočuté v ambulancii praktického lekára: údajne sa množia prípady čierneho kašľa , takže pokúsiť sa vylúčiť toto ochorenie.
To nie je plašenie, ale skutočnosť! Je výrazný vzostup výskytu Čierneho kašľu a je to infekčné ochorenie, ktoré môže "kolovať" medzi súrodencami.
VladoaKatka
18.06.10,16:30
inak nejdem strašiť ale odpočuté v ambulancii praktického lekára: údajne sa množia prípady čierneho kašľa , takže pokúsiť sa vylúčiť toto ochorenie.
Musím toto potvrdiť, ... momentálne už mesiac sa liečím na akútny čierny kašeľ. V stredu mi zopakujú odbery krvi, výsledky budú asi o 10-12 dní, ...kašeľ mi stále trvá, síce už nie tak intenzívne, ale je.
Keď som sa spýtala lekárky, kde som to mohla dostať? povedala mi ... aj na nákupe v obchode.
Bionda
18.06.10,17:32
...a nedá mi, aby som neokritizovala bývalú vládu, ktorá zrušila v min. roku očkovanie 3ročných detí na DITEPE ( PE -pertusis- čierny kašel) - lebo vraj to bude postačujúce!!!! .. a už to tu je, zdroj budú deti a šírenie začne..
jozka56
18.06.10,17:43
Musím toto potvrdiť, ... momentálne už mesiac sa liečím na akútny čierny kašeľ. V stredu mi zopakujú odbery krvi, výsledky budú asi o 10-12 dní, ...kašeľ mi stále trvá, síce už nie tak intenzívne, ale je.
Keď som sa spýtala lekárky, kde som to mohla dostať? povedala mi ... aj na nákupe v obchode.
Katka, veľmi skoré uzdravenie prajem.
VladoaKatka
19.06.10,17:58
Boli ste uz na plucnom? Vysetrili jej krv? Moja dcera mala dlhodobejsi kasel(uz to bolo pred 2 rokmi, mala vtedy 15)a ked ma prestalo bavit kupovat sirupceky a cajicky a vypytovat sa ze ci fajci abo ne, ci to nema z toho - tak sme zasli k lekarke. V krvi jej zistili ze ma CIERNY KASEL!!! Dobre pocujete: CIERNY KASEL! Bakteria sa vola "bordetella" abo tak nejak. Samozrejme ze vsetky ockovania ma pritom v poriadku od malicka. Vraj je nejaka nova forma tejto choroby a zvazuje sa dalsie preockovavanie deti vo vyssom veku. Bola som z toho v soku. Ved je to nakazlive! Dostala silne atb, brala ich v troch pokracovacich davkach s asi mesacnym cas. odstupom (uz si to presne nepamatam). Na vysetrenie krvi bol aj syn - mal to aj on (tie bakterie) ale on tak nekaslal. Boli sme aj my s manzelom nam nenasli nic. Pytala som sa ci to netreba dakde hlasit, ved to musela dakde chytit v skole a ci nemoze byt epidemia... Vraveli ze hej, ze to budu hlasit na hygienu, ale co s tym bolo dalej, neviem. Dcera po pol roku prestala kaslat, na kontrole bola v poriadku, tak som to neriesila dalej.
Chcem este podotknut, ze nasa lekarka jej nedavala hned atb, ale vzala jej krv a potom nas poslala nas na plucne.
Ja som začala brať antibiotiká od 24.5. a prvé odbery mi robili 2.6., fakticky už som bola čiastočne preliečená, aj tak našli dosť vysoké hodnoty a zhodnotili - akútny priebeh.
Nevesta na základe skutočností sa spojila s detskou lekárkou, či by nebolo vhodné spraviť testy u vnúčat, vyjadrila sa, že nie, ak už brali antibiotiká asi týždeň predtým. Nepáči sa mi takýto prístup, ... ale čo už. Dúfam, že sú v poriadku, buď sú už preliečené alebo vôbec to nemali.
armagedon74
20.06.10,00:53
Ak by som mohol poradiť, tak pri silnom kašli odporúčam podbeľ liečivý, pretože obsahuje účinné látky, ktoré rozpúšťajú hlieny a zmierňujú zápaly.(Na jednu šálku sa použije jedna čajová kopcovitá lyžička kvetov a listov zmiešaných v rovnakom pomere. Pije sa 3 až 5 krát denne osladený medom).

Pri dlhodobom kašli by som odporučil si robiť obklad zo švédskych kvapiek.(Do 2dcl teplej vody naliať dve polievkové lyžice švédskych kvapiek a namočiť doň utierku, a priložiť na priedušky na dobu 20 min. a zakryť fóliou. Keď si obklad dáte dole, tak natrieť nejakou masťou, aby sa pokožka nevysušila.) Samozrejme piť aj hore uvedený čaj.

Ďalej je možnosť inhalovať túto zmes, morská soľ, rumanček pravý a slez maurský.( 5l vody nechať zovrieť s tromi polievkovými lyžicami morskej soli, pridať tri lyžice rumančeku a tri lyžice slezu maurského, potom sa prikriť nejakou dekou a vdychovať túto paru do seba cca 10 až 15 min.