dabicek
15.04.10,07:44
som zamestnaná od roku 1997, u toho istého zamestnávatela akurát že do roku 2003 u fyzickej osoby , odvtedy v s.r.o.
na rodičovskej dovolenke som bola 2000-2003, a od 2007 najprv pn teraz rodičovská do 8.8.2010
jediný konateľ s.r.o. v januári zomrel, kedže ešte neprebehlo dedičské konanie som stále zamestnaná a nemá mi kto dať výpoveď, vyzerá to tak že dediči dedičstvo odmietnu /dlhy/ a ja nebudem mať komu dať výpoveď.
poprosím o radu, ako , kedy a komu dať výpoveď a či budem mať nárok podporu v nezamestanosti.
profesional
15.04.10,08:09
To ze konatel je mrtvy neznamena, ze spolocnost zanikla. Spolocnost zakikne rozhodnutim sudu. Takze vypoved proste posli na adresu spolocnosti. A ked sa ti to vrati, tak obalku neotvaraj a vypoved sa bude povazovat za dorucenu.
dabicek
15.04.10,08:51
a kedy tak spraviť, deti budú mať 3roky 8.8.2010 , takže nastúpiť by som mala 9.8.2010, stačí výpoveď poslať v júni, aby mi do augusta uplynula 2mesačná výpovedná lehota???
profesional
15.04.10,08:59
kedze firma realne nefunguje, tak v den kedy mas nastupit by som siel do sidla firmy a ziadal pridelenie prace. je jasne ze tam nikto nebude. tak by som poslal dporucene list ze ziadas aby ti zamestnavatel pridelil pracu a vytvoril vhodne pracovne prostredie. a po 15 dnoch by som poslal list s okamzitym ukoncenim pracovneho pomeru. nie vypoved. pozor, je v tom velky rozdiel..
profesional
15.04.10,09:06
Trosku to odlahcim... vies ako sa uctuje smrt generalneho riaditela, alebo konatela spolocnosti..?

Ako ubytok velkych zvierat.. ucet tazne zvierata a hlavne stado..hihi
dabicek
15.04.10,09:27
:-D

ibaže kým toto všetko vybavím písomne, však pošta má tiež svoje limity tak ujde celý august a ja budem síce zamestnaná ale odvody neodvodené , ja bez príjmu. ja by som chcela byť toho 9.8. už "voľná" a tiež rozmýšľam nad platením DPvN aby som mohla poberať podporu v nezamestnanosti kým si niečo nájdem a kým si dvojičky zvyknú v škôlke :-D
profesional
06.05.10,07:09
Neboj sa, ak zamestnavatel za teba neplati odvody, to neznamena ze sa na teba bude hladiet ako na nepoistenu. Pre tieto pripady mame garancny fond, je to sucast socialneho poistenia.
dabicek
07.05.10,04:51
ale ja bez príjmu :-DDD
idem napísať výpoveď teraz v máji , aby mi výpovedná plynula dva mesiace a od 1.8. budem nezamestnaná. robím to hlavne kvôli tomu aby som mohla požiadať o podporu do 1.9.2010 vtedy sa novelou mení nejaký zákon a zas bude všetko inak.
mňa by hlavne zaujímalo ako sformulovať výpoveď - čo tam presne napísať, aby som mala nárok na podporu. ďakujem
katka50
07.05.10,04:58
ale ja bez príjmu :-DDD
idem napísať výpoveď teraz v máji , aby mi výpovedná plynula dva mesiace a od 1.8. budem nezamestnaná. robím to hlavne kvôli tomu aby som mohla požiadať o podporu do 1.9.2010 vtedy sa novelou mení nejaký zákon a zas bude všetko inak.
mňa by hlavne zaujímalo ako sformulovať výpoveď - čo tam presne napísať, aby som mala nárok na podporu. ďakujem
Dôvod ukončenia PP nemá vplyv na vznik nároku na dávky v nezamestnanosti.
GABAZ
07.05.10,05:14
Neviem sice poradit, ale hladala by som odbornu radu mozno na urade prace alebo v socialnej poistovni. Podla mna moze vzniknut problem napriklad aj v tom, ze nebude mat kto vyhotovit potrebne tlaciva suvisiace s ukoncenim pracovneho pomeru pre socialnu poistovnu a zdravotnu poistovnu. Pre socialnu poistovnu treba zaslat ukoncenie cerpania rodicovskej dovolenky, to iste aj pre zdravotnu poistovnu. Ak dojde k ukonceniu pracovneho pomeru, potom treba do SP poslat odhlasku z poistenia , podklady pre evidencny list dochodkoveho poistenia. Dalej budes potrebovat zrejme potvrdit prijem pre ucely podpory v nezamestnanosti, tiez budes potrebovat zapocet rokov pre ucely naroku na dovolenku. Tieto vsetky dokumenty ti zrejme nebude mat kto vydat.
Skus sa ist poradit, pred tym, nez posles vypoved.
dabicek
07.05.10,05:33
na úrad práce aj sociálku idem budúci týždeň, som zvedavá či mi budú ochotné poradiť. výstupné papiere a odhlášky spraví externá účtovníčka, jej zostali všetky podklady v pc aj pečiatka.
ďakujem za rady
GABAZ
07.05.10,05:51
Tak to by potom mohlo byt v poriadku. Myslela som, ze nikto z firmy nekomunikuje. Ale zas je to aj v zaujme pozostalych, aby nevznikali zbytocne problemy. Snad sa ti na uradoch podari najst ochotne uradnicky. Ja osobne mam len dobre skusenosti s ochotou uradnikov, aj s danovym uradom aj poistovnami.
dabicek
08.05.10,04:45
ja chcem skúsiť ešte niečo s týmto:
v máji napísať výpoveď, výpovedná mi bude plynúť od 1.6.-1.8.2010 od 1.8.-8.8kedy mi končí rodičovská by som si platila najvyššie možné DPvN , a od 9.8. by som sa zaregistrovala na UP. podľa momentálneho "zvláštneho" zákona by som mohla dostávať dosť slušnú podporu,no a toto pochybujem že mi niektorá pracovníčka na úrade práce alebo sociálke poradí :-P
Laco-monter
08.05.10,05:03
som zamestnaná od roku 1997, u toho istého zamestnávatela akurát že do roku 2003 u fyzickej osoby , odvtedy v s.r.o.
na rodičovskej dovolenke som bola 2000-2003, a od 2007 najprv pn teraz rodičovská do 8.8.2010
jediný konateľ s.r.o. v januári zomrel, kedže ešte neprebehlo dedičské konanie som stále zamestnaná a nemá mi kto dať výpoveď, vyzerá to tak že dediči dedičstvo odmietnu /dlhy/ a ja nebudem mať komu dať výpoveď.
poprosím o radu, ako , kedy a komu dať výpoveď a či budem mať nárok podporu v nezamestanosti.

Dnes keď každý che byť zamestnaný na neu-neu-neurčito , TY chceš sama dobrovoĺne dať výpoveď ?

Nerob si starosti , Tvoj pracovný pomer trvá , užívaj si jeho benefity !
dabicek
08.05.10,07:27
a čo mám robiť???? firma vysťahovaná, v priestoroch už iný nájomca, dediči sa firmy vzdajú kvôli dlhom, to mám byť akože zamestnaná vo firme ktorá prakticky neexistuje??? čo by som z toho mala - aké benefity?
danushka
08.05.10,15:20
a čo mám robiť???? firma vysťahovaná, v priestoroch už iný nájomca, dediči sa firmy vzdajú kvôli dlhom, to mám byť akože zamestnaná vo firme ktorá prakticky neexistuje??? čo by som z toho mala - aké benefity?

Dabicek, samozrejme, že žiadne benefiity nebudú a Ty to dobre vieš /to tu len niekto perlí o benefitoch;)/, hlavne aby si od externej účtovníčky dostala všetky dokumenty potrebné k výstupu.
Čakať na výpoveď a rátať s nejakým odstupným v tomto prípade nemá zmysel a zväzovať si ruky pre niečo, čo nevieš ako dopadne, tiež zmysel nemá.
promont maja
17.05.10,10:47
... odporúčam si prečítať témy ( tu na porade) zaoberajúce sa práve tvojím problémom ohľadom evidencie na úrade práce, nakoľko by si sa mohla aspoň dobrovoľne pripoistiť z poistenia v nezamestnanosti, nakoľko tvoja podpora vyzerá, že bude minimálna...
dabicek
17.05.10,11:37
Majka, ďakujem, už som si to zistila. napíšem tento mesiac výpoveď dohodou k 8.8.2010 vtedy mi končí aj rodičovská dovolenka , od 2-6.8 sa prihlásim na DPvN a tým by som si mala zlepšiť podporu na maximum.
promont maja
17.05.10,11:54
Majka, ďakujem, už som si to zistila. napíšem tento mesiac výpoveď dohodou k 8.8.2010 vtedy mi končí aj rodičovská dovolenka , od 2-6.8 sa prihlásim na DPvN a tým by som si mala zlepšiť podporu na maximum.
... no ešte ma napadla možnosť: čo s nevyčerpanou dovolenkou ( tiež v súvislosti s určite lepším vymeriavacím základom pre výpočet dávky v nezamestnanosti ako minimálnym ...či?) , nakoľko po obdobie, keď si bola na materskej dovolenke máš nárok na dovolenku ... nebolo by vhodné túto najprv vyčerpať, aj keď je to dosť nevhodné vzhľadom nato, že si ju nemáš u koho uplatniť ... hoci papiere Ti musí niekto vystaviť ...

... a všetkým sa ospravedlňujem, ak som mimo témy.
dabicek
17.05.10,12:29
myslím že to nebudem komplikovať ešte aj s dovolenkou, externá účtovníčka nedostala zaplatené za niekoľko mesiacov a tiež už bude rada keď sa ma "zbaví" a nebude musieť každý mesiac posielať 0lové výkazy.......to DPvN by mi malo zabezpečiť "peknú" podporu.
ale ďakujem si zlatá
KEJKA
17.05.10,16:15
ja ešte dodám, že ak si si neplatila doteraz poistne v nezamestnanosti a bola na RD, tak nenazbieraš potrebnú dobu poistenia v posledných troch rokoch (resp. štyroch - zákon sa zmenil). Ak sa nemýlim, tak to musí byť aspoň 12 mesiacov, aby si mala nárok na podporu. Alebo mi niečo ušlo?
Dcére nedali podporu, lebo jej chýbalo pár dní, ale to bolo dva roky dozadu.
dabicek
17.05.10,16:48
Kejka od januára 2010 platí nový zákon, v ktorom vznikla určitá diera , ktorá sa dá využiť, zmeniť to idú až 1.9.2010 tak to snáď stíham.
KEJKA
17.05.10,17:54
aha, tak držím palce.
promont maja
18.05.10,06:08
Kejka od januára 2010 platí nový zákon, v ktorom vznikla určitá diera , ktorá sa dá využiť, zmeniť to idú až 1.9.2010 tak to snáď stíham.
... ja už len pre tých, čo by si to po nás čítali ... obdobie počas ktorého je mamička na materskej a následne na rodičovskej dovolenke a zároveň počas tejto doby je naďalej zamestnaná napr. na dobu neurčitú, tak tejto mamičke, ak sa prihlási na Úrad práce po 1. 2. 2010, sa táto doba bude počítať v súvislosti s platením poistenia v nezamestnanosti = má nárok na dávku v nezamestnanosti, nakoľko je splnená doba troch rokov v posledných štyroch rokoch ... ale každý takýto prípad je individuálny a je potrebné ho posúdiť osobitne, nehovoriac o zmenách od 1. 9. 2010. Ale o tom je tu veľa tém, ktoré sa tým zaoberajú, len je potrebné si ich poriadne prečítať ...
Adriana Kraislová
19.05.10,11:03
Dobrovoľne poistená osoba môžeš byť aj popri zamestnaní.