Zaira
17.10.05,08:28
Dobrý deň prajem Vám všetkým, mám tu taký problém a neviem či som to mala zaradiť sem,ale tak snáď áno.

Takže mám pred sebou výstup z Olympu- Podklady pre mesačný výkaz poistného, doteraz som si to nevšimla ale konečne som si našla čas spraviť ID na mzdy a pri vypisovaní sumy na Sociálnu poisťovnu ma v tom prehlade prekvapilo že tam kde je rozpísaná sumy za Starobné poistenie organizácia
Starobné poistenie pracovník
to je všetko v poriadku ale hned pod týmito dvomi mi vyhodilo sumu a 3 % z nej a ja vôbec neviem čo to môže byť. Je to pod týmto starobným poistením ale nič iné tam neni napísané, iba jeden vymeriavací základ a 3% z neho čo neviem čo môže byť....
Takže prosím vás kto s tým máte skúsenosť, buďte tak dobrý a pomôžte mi...možno som len v personalistike omylom zaklikla niečo ale neviem....

Vopred ďakujem za Vaše odpovede a prajem Vám príjemný a pekný deň.

:-)
vladan
17.10.05,06:31
táto zostava je upravená a to "3%" je percento, ktoré platia zamestnanci, ktorí si znižujú sadzbu na starobné poistenie (0,5% na jedno dieťa) ;) ... z toho mi vyplýva, že máš nejakého zamestnanca, ktorý má dve deti
Zaira
17.10.05,06:52
Vladi Ty si úplne super, ja som na toto úplne zabudla :-), ja Ti strašne moc ďakujem, no takých mám štyroch s 2 deťmi ale vymeriavací základ presne sedí na jedného.Ja Ti strašne moc ďakujem zo srdca. Ešteže sa človek má od koho učiť. Obdivujem múdrych ludí, aj ja raz budem tak múdra dúfam :-).
UFO.ar
17.10.05,06:52
Je to tak, ako píše vladan.
Ak chceš zistiť, ktorý zamestnanec má túto úľavu na dve deti, klikni v "dokumentoch" na "odvody poistného-mesačné" - "starobné poistenie po prac.". Ľahko overíš, či tento pracovník podpísal "Vyhlásenie...", alebo ide o omyl.
__________
Alena
Zaira
17.10.05,06:53
Srdečná vďaka aj Tebe, už aj to idem skontrolovať :-), dakujem za pomoc ešte raz :-)
Zaira
19.10.05,06:52
Dobrý deň Vám všetkým :-).

No viete, ja sa z toho asi zbláznim-zasa,viem že som možno otravná, ale mojej "milej" kolegyni-mzdárke nestačila takáto odpoveď a pýtala sa ma že prečo je to iba u jedného keď my máme 4 zamestnancov s 2 deťmi a prečo to teda neni aj u nich...tak som sa mrkla na personalistiku, ale žiadny rozdiel medzi zamestnancami som nenašla...čo mám v personalistike skontrolovať prosím Vás?
Ja fakt nechápem prečo to iba u toho jedného znížilo tú sadzbu lebo on nám žiadny papier o tom že by si to uplatňoval nedával...tak naozaj nechápem...čo v tom môže byť.
Prosím ak môžete poraďte mi kde by som to mohla nájsť -čo som mohla zakliknúť že iba pri tomto jednom mi to vyhadzuje zníženú sadzbu...

Vopred Vám všetkým ďakujem a nech máte pekný deň s úsmevom na tvári :-),
ormika
19.10.05,07:05
Zaira, niesom si na 100% istá, ale u toho zamestnanca kde ti vyhadzuje zníženú sadzbu a nechceš ju mať zníženú, tak sa pozri u neho do personalistky a v mzdových údajov máš asi v riadku počet detí nejaké číslo. Mala by tam byť nula. Napísala som to zrozumiteľne?
Zaira
19.10.05,07:12
Áno , počkaj idem sa pozrieť
Zaira
19.10.05,07:19
Páááni :-) teda Ty si ale hlavička :-), mala si pravdu, u tých 3 zamestnanc.s 2 deťmi bol počet detí nula a iba u tohto jedného bol počet detí 2...čo teraz ale???
ormika
19.10.05,07:23
Zaira a za aké obdobie to máš zle?
ormika
19.10.05,07:27
Ani sa nemusím pýtať za aké obdobie to je, jednoducho to v olympe oprav, sprav opravné mesačné výkazy na sociálnu poisťovňu a rozdiel treba doplatiť.
Zaira
19.10.05,07:50
No omrika, ďakujem Ti velmi pekne, mám to od 1.5.2005 zle tuším odvtedy je u nás zamestnaný...tušila som že tie opravné budem musieť podať, ach jaj...stačí chvílka nepozornosti a už sa to s človekom veze... ďakujem za pomoc
ormika
19.10.05,07:58
Nie je za čo. Aj mne porada pomohla veľakrát, tak ak viem, tak poradím. Pekný deň! http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Zaira
19.10.05,08:03
Pekný deň, aj Tebe, aj Vám všetkým :-)
petra:-)
31.01.06,20:34
Poradíte niekto prosím, ako sa vysporiadať v Olympe s tým, keď jeden pracovník dodatočne žiada uplatnenie zníženia sadzby 0,5% na starobné poistenie za celý rok 2005, a naopak, keď za druhého treba doodviesť 0,5%, lebo si neoprávnene uplatňoval za 5 mesiacov roku 2005- tak, aby sa to správne vykázalo na páske i na výkaze do SP? :confused:

Ďakujem :)
Kimáková
02.02.06,14:14
Poradíte niekto prosím, ako sa vysporiadať v Olympe s tým, keď jeden pracovník dodatočne žiada uplatnenie zníženia sadzby 0,5% na starobné poistenie za celý rok 2005, a naopak, keď za druhého treba doodviesť 0,5%, lebo si neoprávnene uplatňoval za 5 mesiacov roku 2005- tak, aby sa to správne vykázalo na páske i na výkaze do SP? :confused:

Ďakujem :)

Stačí ak si vo vygenerovanej výplate na kate Zrážky doplníš novú zrážku (typ zrážky Poistné) - starobné poistenie a vyplníš základ. Buď s plusom alebo s mínusom. S plusom pôjde ak to chcem doodviesť.