Jelena
15.04.10,10:37
Dobrý deň prajem, mala by som ? k nasledovnému:

mám pred sebou takéto: Predaj za hotové (ide o kyslík plynný+nájom za flaše+poplatok), zaplatené v hotovosti, doklad je súčasne aj príjmovým pokladnič. dokladom, ale hore je uvedené, že faktúra a je tam aj číslo a ja
teraz váham či to zaúčtovať ako faktúru 501,518,343/321 a násl. úhradu cez pokladňu 321/211, alebo priamo cez pokladňu ako nákup materiálu 501,518,343/211. Ďakujem

Ešte je na doklade aj uvedený dátum splatnosti, takže mi to skôr príde ako faktúra ...
Dáša_
15.04.10,08:45
Dobrý deň prajem, mala by som ? k nasledovnému:

mám pred sebou takéto: Predaj za hotové (ide o kyslík plynný+nájom za flaše+poplatok), zaplatené v hotovosti, doklad je súčasne aj príjmovým pokladnič. dokladom, ale hore je uvedené, že faktúra a je tam aj číslo a ja
teraz váham či to zaúčtovať ako faktúru 501,518,343/321 a násl. úhradu cez pokladňu 321/211, alebo priamo cez pokladňu ako nákup materiálu 501,518,343/211. Ďakujem

Ešte je na doklade aj uvedený dátum splatnosti, takže mi to skôr príde ako faktúra ...

podobne aj metro.

Keď som to davala ako faktúru, vždy mi chýbal k tomu pokladničný doklad.

Teraz to nahrávam ako pokladničné doklady
Jana Acsová
15.04.10,10:34
Predaj za hotové (ide o kyslík plynný+nájom za flaše+poplatok), zaplatené v hotovosti, doklad je súčasne aj príjmovým pokladnič. dokladom, ale hore je uvedené, že faktúra...... pojem faktúra má širšie pozadie, ako len z pohľadu DPH. V každom prípade, pre platiteľa DPH je faktúra aj doklad vyhotovený ERP. Tento pojem sa spája s dokladom so všetkými náležitosťami pre účely DPH (okrem iného) a vychádza z terminológie zákona o dani z pridanej hodnoty.

Faktúra sa však spája aj s bežnou obchodnou praxou. Bez ohľadu na terminológiu zákona o dani z pridanej hodnoty. Neplatiteľ dane napríklad tiež vyhotovuje faktúru.

A 321? Je to záväzok. Vznikol Vám? Účtovný prípad sa neodvíja od pomenovania dokumentov preukazujúcich jeho vznik ale od jeho vecnej stránky.
Jelena
15.04.10,12:43
Ďakujem ...