Alena Spišiaková
15.04.10,12:18
Ahojte,

Jeden môj klient dodal 25.03.2010 tovar do Česka s oslobodením od dane, obidvaja sú platci dph, nepovedal mi o tom, doniesol len faktúru a ja teraz na to čumím. Chcem sa len spýtať, že či je niekde v zákone (lebo to neviem nájsť), že musí podať registráciu pre dph (aj keď už je platiteľ dph), z dôvodu, že dodal tovar v rámci EÚ s oslobodením od dane. Stalo sa to len raz, myslím si, že viac to už ani neurobí. Alebo mi stačí len podať súhrnný výkaz dph za 3/2010. Dokopy tá suma je 1098,- eur.

Ďakujem
evina
15.04.10,10:26
Ahojte,

Jeden môj klient dodal 25.03.2010 tovar do Česka s oslobodením od dane, obidvaja sú platci dph, nepovedal mi o tom, doniesol len faktúru a ja teraz na to čumím. Chcem sa len spýtať, že či je niekde v zákone (lebo to neviem nájsť), že musí podať registráciu pre dph (aj keď už je platiteľ dph), z dôvodu, že dodal tovar v rámci EÚ s oslobodením od dane. Stalo sa to len raz, myslím si, že viac to už ani neurobí. Alebo mi stačí len podať súhrnný výkaz dph za 3/2010. Dokopy tá suma je 1098,- eur.

Ďakujem

Podáš súhrnný výkaz, ale tam sa musíš registrovať na elektronické podanie - veľa šťastia

http://www.porada.sk/t132188-suhrnny-vykaz-dph-podany-elektronicky.html
grammatika
15.04.10,10:28
už je registrovaný ako platca DPH, takže sa neregistruje...
Musí podať súhrnný výkaz za 1Q 2010 do 20.04.2010 elektronicky (čiže "len" tu sa treba registrovať- http://www.porada.sk/t132188-suhrnny-vykaz-dph-podany-elektronicky.html)
Ak v nasledujúcom období nedodá žiaden tovar/službu, tak súhrnné výkazy podávať nebude.
Alena Spišiaková
16.04.10,15:41
Už sme to urobili, aby sme mohli elektronicky podávať, sme to narýchlo vybavovali, ale ďakujem veľmi pekne :-)
plavčík
22.04.10,06:55
Súhrnný výkaz - mylná registrácia

Prosím ako máme postupovať v prípade, že sme sa registrovali - a aj podali súhrnný výkaz, ale nie ako dodávatelia služby, ale ako príjmateľ.

Podľa všetkého to nebolo správne/ lebo by sa mali registrovať iba dodávatelia/ ...no ale čo už - stalo sa. Ako to teraz " napraviť " treba urobiť dajaké "kroky" k náprave. Podať opravný súhrnný výkaz? Pýtali sme sa na DÚ BA1 - no ale neporadili mi...

ĎAkujem.
grammatika
22.04.10,07:00
Súhrnný výkaz - mylná registrácia

Prosím ako máme postupovať v prípade, že sme sa registrovali - a aj podali súhrnný výkaz, ale nie ako dodávatelia služby, ale ako príjmateľ.

Podľa všetkého to nebolo správne/ lebi by sa mali registrovať iba dodávatelia/ ...no čo ale - stalo sa- ako to teraz " napraviť" Treba urobiť dajaké "kroky" k náprave.

ĎAkujem.
To, že ste sa registrovali na elektronické podávanie nevadí, máte registráciu a ak využívate dohodu (nie ZEP) tak môžte i iné dokumenty (napr.DPH, DzMV...)posielať elektronicky ale samozrejme potom do 5 prac.dní treba odovzdať/poslať krycie listy. Ak nechcete posielať elektronicky tlačivá, tak naďalej môžte osobne/poštou.

Ak Ste poslali SV ako príjimateľ služby, treba poslať dodatočný SV...a osobne keď by som posielala krycie listy by som napísala aj sprievodný list a oznámila, že to boli prijaté služby a nie poskytnuté.
plavčík
22.04.10,08:06
ĎAKUJEM