Mickya
04.08.04,14:39
...aj keď si moc od toho nesľubujem.

Zdravím vás "rádcové",
dnes som počula takú info - ale nevidela:

Vraj podnikatelia majú možnosť vyplniť dotazník v Sme a v Trende.
Vraj máme možnosť napísať, čo sa nám nepáči ohľadom zákonov...
Rozumela som tomu tak, že redaktori sa obrátia na "vyšších" s našimi názormi, nespokojnosťami a možno budú vyslyšané.......
Vie niekto viac? Aký máte na to názor?
Luckasari
06.08.04,08:31
aj ja som to prave pocula na Radiu Express, tak som hladala, a nasla som tuto stranku

http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=36743
vladan
06.08.04,09:27
v Trende č. 31 je listinná forma tohto dotazníka, už som to dala vyplniť šéfstvu - ešte prekontrolujem a idem poslať.
... ale nie je tam konkrétne sťažnosť na zákony - ja som myslela, že tam budú vymenované zákony a čo v nich sa nám konkrétne nepáči - ale takto to je len nejaká štatistika - neviem, či bude mať nejaký vyšší zmysel.
Pre mňa to prinesie 5 čísel Trendu a SME zadarmo :-)))
Pekný deň
ricij
06.08.04,09:47
Ja som to už vyplnil, na nejaké veľké sťažnosti tam priestor nie je.
Luckasari
06.08.04,09:54
vladan, presne ako pises, aspon 5 cisel trendu zadarmo budeme mat - ked uz na tie zakony nemame dosah ...
vladan
06.08.04,10:07
kec še oplaci, ta še oplaci :-)))
Mickya
06.08.04,10:36
O tomto dotazníku som sa dozvedela od známej. Ja som si tiež myslela, že tam bude trochu väčší priestor na to, čo sa nám nepáči.
Ale aspoň si zákonodarci vypočujú to, čo počúvajú dlhší čas (vysoké odvody, dane...), len je to teraz od viacerých ľudí....
Jozef Mihál
17.08.04,18:31
Uhorková sezóna, tak dotyčné médiá zapĺňajú priestor ako sa dá...
Snáď si nemyslíte, že na základe nejakej ankety vláda navrhne a poslanci odhlasujú zníženie daní a odvodov...
dusanpetras
18.08.04,08:46
Nech je sezóna uhorková, to je jedno. Či si poslanci budú všímať naše problémy, to nech čert berie. Ja budem úplne nesúhlasiť s p. Mihálom. Keď je možnosť niečo urobiť - aspoň niečo, poukázať na problémy, urobme tak ! Alebo buďme pasívni a a nesťažujme sa !

----Inaction is a weapon of mass destruction----
luebchenko
18.08.04,10:50
Ja som to našla na stránke www.sme.sk (http://www.sme.sk) niekde pod ekonomikou. Ale tiež som to vyplnila len zo zištných dôvodov - inak smečko kupujem.

Ľuba - pre ktorú Porada nie je dutá vŕba;)
Aňa
19.08.04,09:42
Ja som to tiež vyplnila na stránke Trendu. Uvidíme či vôbec niečo pre drobného živnostníka urobia, alebo si vyplňujú hluché miesta ako podotkol pán Mihál.
vladan
20.08.04,07:22
práve lúskam nový Trend č. 33 a mám na strane 70 také, že "CHCETE VYJADRIŤ SVOJ NÁZOR?" Že vraj je jedna strana vyhradená na názory čitateľov na aktuálne ekonomické udalosti na Slovenku, komentáre atď.
Odporúčam do pozornosti p. Mihálovi - podľa mňa niečo z toho zákona o SP, by ste tam mohli poslať. Vaše články sú super, možno ich zverejnia - to bude "vysoký" honorár :-)))
Ale ja by som to (na vašom mieste) skúsila, veď čokeď motyka vystrelí :-)))
pekný deň
Jozef Mihál
20.08.04,12:56
p.Vladimíra, to ste ma rozosmiali,svojho času mi eTrend v osobe svojho šéfredaktora sám ponúkol zverejnenie jedného z mojich článkov, ktorý našli na www.aurus.sk (http://www.aurus.sk/) (tuším o daňovom bonuse) ale honorár, ktorý mi za to ponúkli, bol pod (moju) úroveň. Takže písanie do Trendu nechám radšej iným.
...A pokiaľ ide o ten článok o chybách zákona o SP, tak som si dovolil posunúť to priamo poslancovi Brockovi, čoby novému predsedovi príslušného výboru v NR, aj mi už pekne odpovedal...
vladan
22.08.04,20:07
nemám s tým skúsenosti, takže ma ani vo sne nenapadlo, že ponúkajú také "štedré" honoráre. Ak sa smiem opýtať, tá odpoveď p. Brocku stála vôbec za niečo???
Jozef Mihál
22.08.04,20:17
Áno, bola to odpoveď slušného človeka.
Jozef Mihál
22.10.04,19:31
Možno máme šancu niečo zmeniť.
vladan
12.12.04,14:09
Ahojte všetci, čo ste vyplnili dotazník združenia "Trend-SME" v listinnej podobe,
dovoľujem si, vrátiť sa k tejto téme, lebo pred pár dňami som obdržala zálohovú faktúru na predĺženie si predplatného Trendu... a ... opäť som mala dôvod na rozčúlenie sa:eek:
Toto "zoskupenie" sľubovalo, že "súčasným predplatiteľom TRENDU a SME, ktorí sa zapoja do štúdie, bude ich predplatné bezplatne predĺžené o 5 týždňov". A ako kukám na faktúru, tak kukám, predĺžené predplatné nikde. A podotýkam, že štúdiu som vyplnila hlavne kvôli tomu!
Hneď som volala do Trendu, že nech sa na mňa nehnevajú, ale čo je veľa, to je veľa! A aj napriek tomu, že predplatné na rok 2005 sa už predĺžiť nedalo, sväto-sväte mi sľúbili, že mi ho predĺžia o 5 týždňov, ale až v roku 2006. No či sa to tak aj stane, to sa dozviem až na sklonku roku 2005.
Takže ak ste aj vy dostali zálohovú faktúru a vie vás "taká nespravodlivosť" vyviesť z miery, tak "bojujte za spravodlivosť":D
bepo
13.12.04,07:11
Asi to pôjde do stratena,veď zálohovú faktúru nie je problém zmeniť ak je záujem.To sú tie zadarmo robené prieskumy a ankety za ktoré si potom organizátor slušne zapýta od zadávateľa.
Indeed
30.03.14,11:35
MÁME ŠANCU niečo ZMENIŤ ,

tak toto ma dostalo....