mixaela
15.04.10,12:30
mili poradaci,

dufam, ze nebudete skripat zubami nad zaradenim mojho prispevku, ale do kultury (kam sa svadba hadam zaradit da :D ) by sa RECEPT na dar moc nehodil a tak som to teda riskla v tu.. :D

takze, caka ma v blizkej dobe absolvovanie tejto udalosti a kedze nechcem byt trapna a darovat zehlicku, tlcik na rezne, obalku :D... pohare, pribor atd :D, rada by som nacerpala inspiracie mozno aj na tychto miestach :)

poradite?

(dopredu vdaka)
andreaS
15.04.10,10:33
mixaela
15.04.10,10:48
dik za linky, ale nic take originalne som nenasla ani tam :)
jozka56
15.04.10,10:52
Ja sa skôr prikláňam k praktickým a užitočným svadobným darom. Myslím, že svojim darčekom poukážkou o zaplatení troch metrákov dreva na kúrenie mladomanželov nielen poteším:D:---
alla66
15.04.10,10:53
mili poradaci,

dufam, ze nebudete skripat zubami nad zaradenim mojho prispevku, ale do kultury (kam sa svadba hadam zaradit da :D ) by sa RECEPT na dar moc nehodil a tak som to teda riskla v tu.. :D

takze, caka ma v blizkej dobe absolvovanie tejto udalosti a kedze nechcem byt trapna a darovat zehlicku, tlcik na rezne, obalku :D... pohare, pribor atd :D, rada by som nacerpala inspiracie mozno aj na tychto miestach :)

poradite?

(dopredu vdaka)
...akú max. sumu si ochotná zaplatiť za svadobný dar?
glascat7
15.04.10,11:01
:o))) Najoriginálnejší svadobný dar, ktorý som videla /a v sobotu ho hodlám darovať aj ja/ bol PEŇAZOVNÍK DOMÁCI.
Bol to Zamiokulkas v ozdobnom kvetináči a na lístkoch mal na strieborných nitkách povešané zrolované bankovky, od 5E až po 50E. A mal aj priložený návod na pestovanie, vtipný...
arizona
15.04.10,11:06
Možno by sa mladomanželom páčil poukaz na romantický víkendový pobyt.
Krásne spomienky zostanú nadlho v pamäti :):):)
http://www.darcek-prekvapenie.sk/sk/zazitky/vikendy-inak/romanticky-vikend/
http://www.uzisito.sk/POBYTY_d21.html
andreaS
15.04.10,11:15
tak pridam aj ja svoj tip.. snad som ho nepisala uz v tych inych temach :D

my sme kamaratom pred dvoma rokmi darovali truhlicu plnu zrolovanych papierovych penazi... kamaratka v banke mi zmenila potrebnu hotovost na 20tky, malicko 50,- a trosku 100,- a vecer sme ich poctivo sulali... a naukladali jednu vedla druhej a este sme im prilozili dovnutra blahozelanie... truhlica mala obrovsky uspech a dokonca kolovala medzi hostami ;)

teraz to je stazene s euro bankovkami, kt. hodnota je o dost vyssia... tak potom skusit zmenit za mince a odovzdat tak truhlicu plnu minci ;)
mixaela
15.04.10,12:38
:o))) Najoriginálnejší svadobný dar, ktorý som videla /a v sobotu ho hodlám darovať aj ja/ bol PEŇAZOVNÍK DOMÁCI.
Bol to Zamiokulkas v ozdobnom kvetináči a na lístkoch mal na strieborných nitkách povešané zrolované bankovky, od 5E až po 50E. A mal aj priložený návod na pestovanie, vtipný...

no supeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrr, to by slo :D
mixaela
15.04.10,12:44
...akú max. sumu si ochotná zaplatiť za svadobný dar?

skor ide o originalitu... samozrejme cena primerana tej originalite.. .ale.... zasa medove tyzdne na tahiti... to byt nemaju :D...
mixaela
15.04.10,12:45
Ja sa skôr prikláňam k praktickým a užitočným svadobným darom. Myslím, že svojim darčekom poukážkou o zaplatení troch metrákov dreva na kúrenie mladomanželov nielen poteším:D:---

tak ale aj toto je dobreeeee :D
Lenka*1
15.04.10,14:22
tak pridam aj ja svoj tip.. snad som ho nepisala uz v tych inych temach :D

my sme kamaratom pred dvoma rokmi darovali truhlicu plnu zrolovanych papierovych penazi... kamaratka v banke mi zmenila potrebnu hotovost na 20tky, malicko 50,- a trosku 100,- a vecer sme ich poctivo sulali... a naukladali jednu vedla druhej a este sme im prilozili dovnutra blahozelanie... truhlica mala obrovsky uspech a dokonca kolovala medzi hostami ;)

teraz to je stazene s euro bankovkami, kt. hodnota je o dost vyssia... tak potom skusit zmenit za mince a odovzdat tak truhlicu plnu minci ;)

no to by bolo potesenie - dostat truhlicku a v nej cca 100 eur v centacikoch :D
andreaS
15.04.10,15:20
tak skor som myslela "zlatom" blistacie mince ;) asi by som pridala este daku bizu perlovu a zohnala este dake umele kamene, nech to vytvori dojem pokladu ;)
Danielle369
15.04.10,15:40
tak pridam aj ja svoj tip.. snad som ho nepisala uz v tych inych temach :D

my sme kamaratom pred dvoma rokmi darovali truhlicu plnu zrolovanych papierovych penazi... kamaratka v banke mi zmenila potrebnu hotovost na 20tky, malicko 50,- a trosku 100,- a vecer sme ich poctivo sulali... a naukladali jednu vedla druhej a este sme im prilozili dovnutra blahozelanie... truhlica mala obrovsky uspech a dokonca kolovala medzi hostami ;)

teraz to je stazene s euro bankovkami, kt. hodnota je o dost vyssia... tak potom skusit zmenit za mince a odovzdat tak truhlicu plnu minci ;)

Tak toto presne sme urobili aj my, ale namiesto truhličky sme kúpili globus sveta na nohe globus sa dal otvárať (bol to vlastne bar) a do polovice sme ho naplnili vtedy 0,50 haliernikmi. Takisto to malo velký úspech.
0123misa
15.04.10,15:58
skor ide o originalitu... samozrejme cena primerana tej originalite.. .ale.... zasa medove tyzdne na tahiti... to byt nemaju :D...
tak skus na HAITI...top by boloo lacnejsie....
Dáša_
15.04.10,16:00
my sme kedysi takto zabalili krabicu s pokladničkou http://foto.dama.cz/img/51/51120.jpg . V pokladničke boli ešte aj nejaké mince.

peniaze boli vložené medzi dva celofány.
bupi
15.04.10,16:13
MY sme darovali bankovky v albume a mince v mesteku. Tiez to zozalo obrovsky uspech.
iriska
15.04.10,16:36
58vlasta
15.04.10,16:38
Moji známi darovali svojim známym lístky na divadelné predstavenie do divadla SNP v Blave. /Pokiaľ majú radi divadlo - alebo na nejaké vystúpenie známych spevákov a pod.../
ivustek
15.04.10,17:00
:)
mixaela
15.04.10,17:20
dakujem za vsetky napady :)

inspirovali ma najma tie krabicky, mesce a neviem ake "nadoby" na peniaze :).. kedze s eurovymi bankovkami to je teraz trosku nakladnejsie, vylepsime to tak, ze okrem nich zamenime predsa len vacsie drobne a .... urobime "prasa v zite" :D - nech sa maju ako prasce v zite.... :) - tj. naaranzujeme prasiatko, najlepsie priesvitne, aby bol vidiet obsah :D (nie je podmienkou :D :D) a urobime mu peeeekny "chlievik" zabaleny so vsetkou slavou do celofanu :)
bude sranda a mozno trosku originality aj :D
buchač
15.04.10,17:20
Ja sa skôr prikláňam k praktickým a užitočným svadobným darom. Myslím, že svojim darčekom poukážkou o zaplatení troch metrákov dreva na kúrenie mladomanželov nielen poteším:D:---

A vieš , že aj ja ???

Napríklad tak vkusne zabalené , aspoň 5 kg vážiace kladivo , aby si vybili z hlavy tie nejaké , ak vôbec , dary ....keď originalitu , tak poriadnu ....;)
jozka56
15.04.10,20:34
Mixaela, dnes keď si založila túto tému si mi nápad tej poukážky priamo vnukla. Určite na svadbe mojej neterky koncom mája táto poukážka odo mňa bude. Stále nie som na 100% rozhodnutá, že keď prídu domou zo svadby, bude aj drevo zložené pre bránou.:D
Lubaba
15.04.10,20:55
Pridala by som jednu pekne zabalenú tehlu a k tomu tiket Loto..:):D:---
mixaela
16.04.10,05:30
.... ej, ale som rada, ze to ponima par ludi aj sportovo :D
luluba
30.04.10,18:00
Ja som dala neveste vyrobiť kyticu z peňazí. Mala taký úspech že si ju každý fotil a mňa to veľmi potešilo že sa páčila každému :-)
Ophteron
05.08.11,10:43
Množstvo "praktických" a zábavných darčekov vhodných aj ako vtipný a originálny svadobný dar nájdete aj na BitStore.sk
gogol99
07.08.11,21:01
Najlepším svadobný darom je predmanželská zmluva. Alebo sľub, že nikto z manželov nepodá návrh na rozvod :-)
osky
08.08.11,16:05
v rakusku zvyknu davat peniaze ,ale originalne naaranzovane.nieco take ako ta kytica,ale ludia vyrabaju normalne domceky,alebo na kus rovneho kartonu spravia maketu ich domu,zahrady a daju tam igracikov a okolie vyzdobia peniazmi-poskladaju och tak vseljiak,ze na prvy pohlad to ani ako peniaz nevyzera ale je to uzasne zaujimave.
vyrobit sa moze hocico.