Alenaa
17.10.05,10:54
Ahojte poraďáci.

Chcela by som sa Vás opýtať, ako by ste účtovali tržby vo firme/podvojné účtovníctvo neplatca DPH/:
holičstvo - denne veľa drbných príjmov - registrčná pokladňa
Každý deň mám napísať jednou sumou tržby a priložiť všetky bloky z pokladne?
Niekde som čítala, že to robíte raz za mesiac - ale potom nesedí vykazovaná suma v pokladni.
Poraďte mi prosím!
Pepa
17.10.05,09:01
"Daniari majú radšej mesačnú uzávierku".
jess
17.10.05,09:17
...lebo sú leniví to denne kontrolovať :D...aj mne vytkli denné zápisy, ale napriek tomu ich robím, aby mi stav vždy sedel !:D

- tržbu zapisujem denne jednou celkovou sumou podľa dennej uzávierky
Alenaa
17.10.05,15:43
"Daniari majú radšej mesačnú uzávierku".
Až sa mi nechce veriť, že nám chcú zjednodušiť prácu. Takže ak by som napísala tržby raz za mesiac, nevadí, že v registračke sú dátumy na bločkoch?

Potom dáte prílohu k príjmovému dokladu tak, že nalepíte všetky pásky postupne za celý mesiac k jednému dokladu?
Je to jednoduché, ale čo ja viem...
jess
17.10.05,16:01
Až sa mi nechce veriť, že nám chcú zjednodušiť prácu. Takže ak by som napísala tržby raz za mesiac, nevadí, že v registračke sú dátumy na bločkoch?

Potom dáte prílohu k príjmovému dokladu tak, že nalepíte všetky pásky postupne za celý mesiac k jednému dokladu?
Je to jednoduché, ale čo ja viem...
Alenka, ale k registračnej pokladnici MUSÍŠ mať predsa "knihu pokladnice a tržieb" (dostať v obchode s tlačivami), tam sa evidujú denné a mesačné uzávierky a táto kniha je DOKLAD k tvojmu príjmovému dokladu :)
Alenaa
17.10.05,16:08
Alenka, ale k registračnej pokladnici MUSÍŠ mať predsa "knihu pokladnice a tržieb" (dostať v obchode s tlačivami), tam sa evidujú denné a mesačné uzávierky a táto kniha je DOKLAD k tvojmu príjmovému dokladu :) Ďakujem, stále som nevedela, čo s registračnou pokladňou, myslela som si, že stačí keď napíšem príjmový doklad a automaticky sa mi spraví pokladničná kniha, ako v JU.
Knihu pokladnice a tržieb musia viesť aj v tom prípade, keby som písala tržby každý deň?
Čo musí viesť ešte firma? Ja mám len FP,FV, výpisy z účtu, bločky za nákup.
Pepa
17.10.05,16:09
Nie, pásky máš nalepené v "knihe pokladnice a tržieb,". Ja si na PPD vypíšem tržbu z mesačnej uzávierky a zaúčtujem. Pri kontrole predkladáš knihu pokladnice a tržieb.
bepo
17.10.05,16:11
Tržby sa zapisujú každý deň práve do Knihy pokladnice a tržieb a zároveň do pokladnice,potom raz za čas prevod na bežný účet.
Paula
17.10.05,16:21
Nie, pásky máš nalepené v "knihe pokladnice a tržieb,". Ja si na PPD vypíšem tržbu z mesačnej uzávierky a zaúčtujem. Pri kontrole predkladáš knihu pokladnice a tržieb.Doklady týmto spôsobom vedené mi vždy kontrola uznala. Nie je potrebné vyrábať PPD za každý deň (tretí krát), denné detaily vidí kontrola zapísané v knihe pokladnice i na nalepených dennných uzávierkach.
Alenaa
19.10.05,07:56
Ešte by som sa chcela opýtať:
Do knihy pokladnice a tržieb sa píšu aj odvody tržieb do banky?
Bola som v obchode, mali len pokladničnú knihu - mám hľadať "Kniha pokladnice a tržieb"
Paula
19.10.05,08:11
Ešte by som sa chcela opýtať:
Do knihy pokladnice a tržieb sa píšu aj odvody tržieb do banky?
Bola som v obchode, mali len pokladničnú knihu - mám hľadať "Kniha pokladnice a tržieb"Odvod tržby do banky zaúčtuješ iba v peň.denníku ako priebežnú položku.
jess
19.10.05,08:26
Alenaa....to asi nie je kniha pokladnice , ktorú máme na mysli my, ale kniha pokladnice patriaca peňažnému denníku......do tejto "knihy pokladnice a tržieb" k ERP sa zapisujú GT1,GT2.... tržba s DPH, DPH (ak si platiteľom), storná atď.:)
bepo
19.10.05,15:36
Kniha pokladnice a tržieb má na začiatku na vždy po 2 stranách rozpísané mesiace pre celý rok v riadkoch a potom sú listy na lepenie denných a za tým mesačných pások.
Viera
25.10.05,06:54
Čo musím urobiť, keď registračnú pokladňu dočasne nepoužívam z dôvodu uzavretia prevádzky ? Musím ju odhlasovať na daňovom úrade , keď ju považujem za náhradnú, pre prípad, že by sa mi iná pokazila ?
anto
25.10.05,07:36
Nič, len na konci mesiaca vytlačiť mesačnú uzavierku a tú nalepiť do knihy evidencie tržieb a zapísať údaje.
egom
26.10.05,14:27
K vedeniu tržieb ERP je predsa vyhláška č. 55/1994 Z.z. v znení nesk. predpisov. Tam je celý postup. K účtovaniu tržieb z ERP v účtovníctve je potrebné dodržiavať ustanovenia zákona o účtovníctve (431/2002 Z.z. v z.n.pr.). Pri mesačnom účtovaní tržieb sa vám veľmi ľahko môže stať, že v pokladnici máte mínusový zostatok hotovosti. Je to pravdivý obraz skutočností vo vašej účtovnej jednotke? Splnili ste si povinnosť vyhotovenia účtovného dokladu bez zbytočného odkladu po zistení skutočností, ktorá sa ním preukazuje?
maaka
01.02.06,20:56
Chcem sa opýtať, či sa dá spraviť mesačná uzávierka spätne na reg. pokl., ak som ju zabudla.napr. dnes za mesiac október. Vďaka
maaka
01.02.06,21:59
Chcem sa opýtať, či sa dá spraviť mesačná uzávierka spätne na reg. pokl., ak som ju zabudla.napr. dnes za mesiac október. VďakaAk sa nedá, čo potom?
Paula
01.02.06,22:12
Chcem sa opýtať, či sa dá spraviť mesačná uzávierka spätne na reg. pokl., ak som ju zabudla.napr. dnes za mesiac október. Vďaka

Ak máš na mysli skutočnosť, že si napr.31.1. neurobila uzávierku a už je 1.2. ( Aj to sa stáva občas), urobíš ju dnes. V rámci roka tržbu tým neukrátiš.

Alebo máš na mysli skutočne október?
maaka
02.02.06,09:04
Ak máš na mysli skutočnosť, že si napr.31.1. neurobila uzávierku a už je 1.2. ( Aj to sa stáva občas), urobíš ju dnes. V rámci roka tržbu tým neukrátiš.

Alebo máš na mysli skutočne október?
skutočne mám na mysli oktober, resp. koniec roka, všetko čo sa tržieb týka sedi, len tie pásky potrebujem nalepiť,uzávierka je nulová, prevádzka skončila, bol to rýchly začiatok a aj rýchly koniec
Gituška
02.02.06,09:07
tak neviem maaka, či máš na reg.pokladnici takúto možnosť, že archív pások, keď máš tak nie je problém, ale ak nie, tak neviem.