vanilka
15.04.10,15:27
existuje take potvrdenie? na DRSR medzi tlacivami ho nemozem najst, na DU mi povedali, ze tam je....
IvoM
15.04.10,13:36
Áno, je tam.
Tweety
15.04.10,13:45
Pendulum
15.04.10,17:05
ano, to je oznamenie o podani SV...ale ja mam na mysli potvrdenie o podani toho oznamenia...vraj je tam este jeden nejaky dokument...ide mi o to, ze na kopiu toho oznamenia (to co ste mi poslali) mi DU nechcel dat peciatku s tym ze je tam niekde potvrdenie o podani.....
Daggmar
15.04.10,17:08
Súhrnný výkaz k DPH sa podáva iba elektronicky. To potvrdenie vám príde na portál do schránky a dá sa to aj vytlačiť.
Blankake
15.04.10,17:11
ano, to je oznamenie o podani SV...ale ja mam na mysli potvrdenie o podani toho oznamenia...vraj je tam este jeden nejaky dokument...ide mi o to, ze na kopiu toho oznamenia (to co ste mi poslali) mi DU nechcel dat peciatku s tym ze je tam niekde potvrdenie o podani.....
Po podaní SV dostaneš do svojej schránky správ na portáli www.drsr.sk Správu o akceptácii podania elektronickou podateľnou - a tú si môžeš vytlačiť. Označ si jej text, skopíruj napr. do Wordu a vytlač. Ináč túto akceptáciu si mala možnosť dať si tlačiť, keď si podávala SV (hneď po jeho podaní sa Ti mala táto akceptácia zobraziť a dole bolo tlačidlo na jej vytlačenie).
lenkam68
16.04.10,04:55
existuje take potvrdenie? na DRSR medzi tlacivami ho nemozem najst, na DU mi povedali, ze tam je....
Áno, je také tlačivo. Volá sa "Potvrdenie o prevzatí dokumentu", ale ja som ho na portáli DÚ nenašla. Mne ho dali v podateľni daň. úradu. Tiež mi pani na DÚ nechcela potvrdiť prevzatie SV na krycom liste. Pre tých, ktorí podávajú SV bez ZEP je správa o akceptácii podania SV elektronicky nedostačujúca, pretože musím mať DÚ aj potvrdené, že som SV doručila do piatich pracovných dní aj v písomnej forme.
Blankake
16.04.10,06:25
Áno, je také tlačivo. Volá sa "Potvrdenie o prevzatí dokumentu", ale ja som ho na portáli DÚ nenašla. Mne ho dali v podateľni daň. úradu. Tiež mi pani na DÚ nechcela potvrdiť prevzatie SV na krycom liste. Pre tých, ktorí podávajú SV bez ZEP je správa o akceptácii podania SV elektronicky nedostačujúca, pretože musím mať DÚ aj potvrdené, že som SV doručila do piatich pracovných dní aj v písomnej forme.
Mne dali pečiatku z DÚ na vytlačenú 1. stranu SV a ten krycí list, že si mám pripnúť k tomu.
eurokontor
16.04.10,06:27
Je to tak, vôbec to nechcú potvrdiť na DÚ. Ale aký bude pre nás dôkaz, že sme to tam odniesli v tej papierovej forme, tak ako si to vyžadujú?? Nedomyslené to je!!! Ale asi to začneme posielať poštou, aby sme ako taký dôkaz mali :-))))))
Pendulum
20.04.10,18:15
Je to tak, vôbec to nechcú potvrdiť na DÚ. Ale aký bude pre nás dôkaz, že sme to tam odniesli v tej papierovej forme, tak ako si to vyžadujú?? Nedomyslené to je!!! Ale asi to začneme posielať poštou, aby sme ako taký dôkaz mali :-))))))


mas pravdu, chcu modernizovat system podla EU, pritom nielenze im nefunguje portal a minule som musela v strese podavat vykaz v nudzovom rezime, este aj ked sa vykaz poda elektronicky musis ked nemas podpis, odniest tlacivo o podani na DU a tam ti ho ani nechcu potvrdit....mna uz ide porazit z nich......:-(
Daggmar
21.04.10,10:36
Ako to tu čítam, som aj rada, že šéf chcel vybaviť hneď ten zaručený el. podpis a nie iba el. podpis ...
vanilka
22.04.10,08:05
zajtra idem podat DPH za marec...opytam sa aj na to potvrdenie, som zvedava co sa dozviem, dam vediet :-)
paťuška
22.04.10,08:15
Baby, nie je rozumnejšie posielať to poštou ako chodiť a nerváčiť sa na DÚ?
Ja všetky výkazy DPH, aj súhrné výkazy posielam poštou a nemám problém s tým, že či mi chcú alebo nechcú opečiatkovať potvrdenie. Nikde nie je predsa napísané,že to treba odniesť osobne.
Blankake
22.04.10,08:22
Baby, nie je rozumnejšie posielať to poštou ako chodiť a nerváčiť sa na DÚ?
Ja všetky výkazy DPH, aj súhrné výkazy posielam poštou a nemám problém s tým, že či mi chcú alebo nechcú opečiatkovať potvrdenie. Nikde nie je predsa napísané,že to treba odniesť osobne.
Áno, dá sa aj poštou.:)
lenkam68
22.04.10,09:48
zajtra idem podat DPH za marec...opytam sa aj na to potvrdenie, som zvedava co sa dozviem, dam vediet :-)
Ja som bola včera odniesť SV (nemáme ZEP) a keď som tete v podateľni dala potvrdiť tlačivo "Potvrdenie o prevzatí dokumentu," ktoré mi mesiac predtým osobne táto istá teta dala, pretože na krycí list mi to odmietla potvrdiť, tak na mňa pozerá a hovorí "to načo ste vypisovali, veď ja vám to potvrdím na krycom liste." Takže takto som ja pochodila na DÚ. Minulý mesiac som bola za blbca, pretože kto to kedy videl, aby mi dali pečiatku na tlačivo, ktoré nemá kolónku do ktorej by bachla pečiatku a tento mesiac som znovu bola za blbca, pretože načo by mi to potvrdzovala na inom tlačive, keď mám krycí list zo systému ...:eek::eek::eek:
vanilka
28.04.10,06:07
Baby, nie je rozumnejšie posielať to poštou ako chodiť a nerváčiť sa na DÚ?
Ja všetky výkazy DPH, aj súhrné výkazy posielam poštou a nemám problém s tým, že či mi chcú alebo nechcú opečiatkovať potvrdenie. Nikde nie je predsa napísané,že to treba odniesť osobne.

to uznavam, ale na druhej strane ja osobne mam DU cez par ulic a taktiez su to zbytocne dalsie vydavky ked sa to takto vezme....a je to aj sila zvyku...:-) potvrdenie som si uz urobila sama, tak dufam ze zasa nebudu mat namietky...