dadajuska
15.04.10,19:05
Viete niekto poradit?
v skolstve pracujem uz 11 rokov.najprv ako ucitelka na I.stupni ZS, teraz druhý rok na specialnej zakladnej skole.mam vysokoskolske vzdelanie-ucitelstvo pre I. stupen ZS.tento rok som zacala na doplnenie kvalifikacie rozsirujuce studium psychopedie.do ktorej platovej triedy patrim,ak na SZS som menej ako 5 rokov, do dvoch rokov od nastupu som zacala studovat a do piatoch ukoncim???
chcem si overit,ci som spravne zaradena do 9. triedy ako neklasifikovany ucitel!?
dakujem
Sabadka
16.04.10,04:54
Viete niekto poradit?
v skolstve pracujem uz 11 rokov.najprv ako ucitelka na I.stupni ZS, teraz druhý rok na specialnej zakladnej skole.mam vysokoskolske vzdelanie-ucitelstvo pre I. stupen ZS.tento rok som zacala na doplnenie kvalifikacie rozsirujuce studium psychopedie.do ktorej platovej triedy patrim,ak na SZS som menej ako 5 rokov, do dvoch rokov od nastupu som zacala studovat a do piatoch ukoncim???
chcem si overit,ci som spravne zaradena do 9. triedy ako neklasifikovany ucitel!?
dakujem

Ak len druhý rok učíš na špeciálke a nikdy predtým si na špeciálnej základnej škole ani v špeciálnej triede základnej školy neučila, tak sa na teba vzťahuje § 60 ods. 3 zákona 317/2009 - Pedagogický zamestnanec je povinný začať vzdelávanie na získanie špeciálno-pedagogickej spôsobilosti podľa § 8 ods. 1 písm.b) najneskôr do 4 rokov od vzniku prvého pracovného pomeru pedagogického zamestnanca alebo začiatku výkonu v pedagogickej činnosti, ktorá si vyžaduje špeciálnu pedagogiku, v príslušnom druhu alebo type školy alebo školského zariadenia a najneskôr do 7 rokov pracovného pomeru je povinný ho ukončiť v súlade s § 8 ods. 3.
Ak je toto tvoj prípad tak by si mala byť zaradená do 10 platovej triedy ako samostatný pedagogický zamestnanec § 60 ods. 4 zákona 317/2009, pretože do tých 4 rokov sa na teba pozerá ako na kvalifikovanú učiteľku, ak do 4 rokov nezačneš štúdium môže sa s tebou rozviazať pracovný pomer. Ak však si už niekedy učila v špeciálnej škole alebo špeciálnej triede a tie 4 roky ti už ubehli tak si zaradená správne v 9 platovej triede ako nekvalifikovaná. V oboch prípadoch však kým si nedoplníš špecpedku nemôžeš pracovať na svojej atestácii.
dadajuska
16.04.10,11:26
Dakujem Sabadka. potvrdila si mi to, do som si myslela a vycitala zo zakonov (buduci skolsky rok ukoncim psychopediu, a to bude este len treti rok na ŠZŠ - rozsirujuce studium by mi malo nahradiť 1. kvalifikačnú skúšku), ale aj tak neviem presvedcit riaditelku, ze mam narok na zaradenie do 10. triedy.obratila som sa aj na ministerstvo skolstva, ale zatial mi neprisla odpoved,tak som skusila, ci tu ma niekto takuto skusenost.
mam narok po spravnom zaradeni na "doplatenie uslej mzdy"?
Sabadka
19.04.10,07:25
Dakujem Sabadka. potvrdila si mi to, do som si myslela a vycitala zo zakonov (buduci skolsky rok ukoncim psychopediu, a to bude este len treti rok na ŠZŠ - rozsirujuce studium by mi malo nahradiť 1. kvalifikačnú skúšku), ale aj tak neviem presvedcit riaditelku, ze mam narok na zaradenie do 10. triedy.obratila som sa aj na ministerstvo skolstva, ale zatial mi neprisla odpoved,tak som skusila, ci tu ma niekto takuto skusenost.
mam narok po spravnom zaradeni na "doplatenie uslej mzdy"?

Ano máš nárok ri zlom zaradení na doplatok ušlej mzdy, ale čo sa týka rozširujúceho štúdia tak ťa musím sklamať, už sa ti neuzná ako náhrada I. kvalifikačnéj, pretože to už podľa nového zákona neexistuje, ak si chceš spraviť I. atestáciu, musíš absolvovať kontinuálne vzdelávania a nazbierať 30 kreditov, absolvovať atestačné vzdelávania a po úspešnom vykonaní atestačných skúšoki ti bude priznaná I. atestácia a postup o platovú triedu vyššie.