braxator
15.04.10,19:17
Chcem sa opytat na vas nazor,pripadne na podobne skusenosti.Vedenie skoly nariadilo ziakom na SS,ze do budovy skoly musia prist v case do 7:55.Pokial niektory student pride az po tomto case,nebude do budovy skoly vpusteny a celu prvu hodinu musi pockat pred skolou alebo v nejakych inych priestoroch.Pokial nebude svoj oneskoreny prichod vediet vysvetlit triednemu ucitelovi,bude mu nasledne udelena neospravedlnena hodina.
Z toho teda vyplyva,ze aj keby ziak stihol prist do skoly medzi 7:55 a 8:00,cize do zaciatku riadneho vyucovania,nebude vpusteny do budovy skoly.Mne osobne sa to zda byt prilis prisne a zarovne pravne neopodstatnene,pretoze podla mojho nazoru nemozno ziaka nevpustit do budovy skoly,aj ked meskal na vyucovanie.
Tiez mi pripada absurdne,ze aj ti ziaci,ktori z objektivnych pricin nemohli stihnut zaciatok vyucovania,ci uz z rodinnych alebo inych dovodov,alebo sa jedna o dochadzajucich ziakov z dedin,nie su vpusteni do budovy skoly a nemozu sa zucastnit na vyucovani pocas riadnej 1.vyucovacej hodiny.
Vedenie skoly svoje rozhodnutie odovodnuje vnutornym poriadkom skoly a pravom skoly vynutit si vzornu dochadzku ziakov aj takymito opatreniami.
Aky mate na to nazor?Dakujem.
mona091
15.04.10,17:42
na gympli, kde chodi moja dcera, musia byt vsetci najneskor do 7,45 v budove, kto nestihne prist do 7,45 do budovy 3 x, ma neospravedlnenu hodinu, ak ziak ma dve neospravedlnene hodiny, dostane aj dvojku zo spravania,

ach jaj, moja dcera uz meskala 4 x 10 minut, co ma este caka? dufam, ze skolu aj dokonci :confused:

a teraz neviem, myslim, ze dcere chyba zodpovednost, ked aj opakovane nestihne spoj do skoly,
na druhej strane, vyucovanie sa zacina o 8,00,


myslim, ze ziaci na SS dospievaju a aj taketo "pravidla" ich mozu pounut,
ale tiez si myslim, ze rozvoj mladeze sa da robit aj inac,

no v dnesnej dobe sa asi viac priklanam k discipline, asi
profesional
15.04.10,18:49
Toto jednoznacne odporuje zakonu.
Ziak ma pravo na vzdelanie a to za podmienok stanovenych zakonom. Zakon taxativne vymedzuje za akych okolnosti si moze skola nastavit rozsirene podmienky pre poskytovanie vzdelavania. Ale podmienka casu prichodu do priestorov skoly tam nie je. Preto nevpustenie ziaka do skoly ktory pride neskoro je flagrantnym porusenim zakona. Podal by som staznost na riaditela skoly uradu zriadovatela resp. skolskej inspekcii. A v pripade pokracovania takychto praktik by bol riaditel skoly odvolany. Skola nema pravo upriet ziakovi jeho pravo na vzdelavanie len preto, lebo si sama nedokaze mimo vybranych hodin personalne zabezpecit ostrahu objektu.
profesional
15.04.10,18:53
Toto jednoznacne odporuje zakonu.
Ziak ma pravo na vzdelanie a to za podmienok stanovenych zakonom. Zakon taxativne vymedzuje za akych okolnosti si moze skola nastavit rozsirene podmienky pre poskytovanie vzdelavania. Ale podmienka casu prichodu do priestorov skoly tam nie je. Preto nevpustenie ziaka do skoly ktory pride neskoro je flagrantnym porusenim zakona. Podal by som staznost na riaditela skoly uradu zriadovatela resp. skolskej inspekcii. A v pripade pokracovania takychto praktik by bol riaditel skoly odvolany. Skola nema pravo upriet ziakovi jeho pravo na vzdelavanie len preto, lebo si sama nedokaze mimo vybranych hodin personalne zabezpecit ostrahu objektu.
braxator
15.04.10,20:20
Toto jednoznacne odporuje zakonu.
Ziak ma pravo na vzdelanie a to za podmienok stanovenych zakonom. Zakon taxativne vymedzuje za akych okolnosti si moze skola nastavit rozsirene podmienky pre poskytovanie vzdelavania. Ale podmienka casu prichodu do priestorov skoly tam nie je. Preto nevpustenie ziaka do skoly ktory pride neskoro je flagrantnym porusenim zakona. Podal by som staznost na riaditela skoly uradu zriadovatela resp. skolskej inspekcii. A v pripade pokracovania takychto praktik by bol riaditel skoly odvolany. Skola nema pravo upriet ziakovi jeho pravo na vzdelavanie len preto, lebo si sama nedokaze mimo vybranych hodin personalne zabezpecit ostrahu objektu.
A viete mi poradit nejaku konkretnu vyhlasku alebo zakon,na ktory by som sa mohol odvolat?Alebo stranku,kde by k tomu zaujal postoj pravnik a mal by som tak dokaz o tom,ze je zakon porusovany?Dakujem.
zalobaba
15.04.10,20:55
A viete mi poradit nejaku konkretnu vyhlasku alebo zakon,na ktory by som sa mohol odvolat?Alebo stranku,kde by k tomu zaujal postoj pravnik a mal by som tak dokaz o tom,ze je zakon porusovany?Dakujem.

Tiež by ma to zaujímalo, aj nám sa to pravidelne stáva. A to je škola súkromná, ktorú rodič cashuje.....
gerdusha
16.04.10,12:54
V ramci svojej praxe som navstivila niekolko zahranicnych skol, kde to funguje tak, ako bolo opisane v otazke: meskas? tak nebudes pritomny na prvej hodine, dober si sam ucivo, zdovodni meskanie...to len u nas sa to berie ako upieranie vzdelania ziakovi... u nas sa berie aj nechanie studentov po skole za protizakonne, pretoze ta "hodina po skole" nie je v rozvrhu, cize sa tym protipravne zvysuje studentom cas straveny v skole...

nie celkom som porozumela tomuto:
"...lebo si sama nedokaze mimo vybranych hodin personalne zabezpecit ostrahu objektu..." /skola/
ostraha objektu pred meskajucimi?...mame si zaplatit SBS-karov na meskajucich?

:confused:
zk24
16.04.10,13:03
Ja osobne s tymto nesuhlasim. Mam aj osobnu skusenost. Isla som za triednou ucitelkou svojho mladsieho brata, bol chory, niesla som nejake potvrdenie, dosla som o 8h a do skoly som sa uz nedostala. Tetuska, ktora robi asi vratnicku, alebo co tam robi, ma nevpustila do budovy, nechcela sa so mnou ani bavit, neprisla ani k dveram, sa opytat, ci si nieco zelam.... Tak som tam s detmi, ktore prisli neskor, trebars aj z dovodu, ze boli u lekara, stala celych 45 minut v dazdi...

Zda sa mi to nonsens... Tiez sa zatvara skola aj pred dalsimi vyucovacimi hodinami? Takze ked ma dieta 5 minut meskat, radsej nech na hodinu ani nechodi?

Pride mi to trosku postavene na hlavu...

Mam otazku - Je lepsia aby ziak meskal na hodinu 5 minut, alebo aby potom 45 minut stal vonku s cigaretou v ruke?
gerdusha
16.04.10,13:09
kazdy z nas ma pravo aj na pracu...ak meskate do prace, tiez vam to toleruju?..

pripustam, ze by sa dalo diskutovat, preco ne/pustat tych, ktori idu od lekara, pripadne navstevy, pripadne tych, ktori maju potvrdenie o meskani spojov atd...

niektori studenti to vsak robia naschval, nechce sa im vstavat do skoly...tak ako mnohym ich ucitelom...ale ti musia...maju svoje povinnosti, tie vsak maju aj studenti...

hm...ale ti maju zda sa iba svoje prava

to, ci student fajci alebo nie ma riesit rodic, podla mojho nazoru...ale o tomto nie je tato tema
zk24
16.04.10,13:15
niektori studenti to vsak robia naschval, nechce sa im vstavat do skoly...tak ako mnohym ich ucitelom...ale ti musia...maju svoje povinnosti, tie vsak maju aj studenti...

hm...ale ti maju zda sa iba svoje prava



Ked meska ucitel, tiez tam stoji 45 minut? :cool:
Podla mna je velmi dolezite to, preco student meska... Mne v praci toleruju meskanie, respektive nemam presny nastupny cas... A keby som aj mala, tak mi sef asi skor vynada, pripadne napomenie, ale nemyslim ze budem stat pred budovou doobeda :rolleyes:

Ja si myslim ze trestanie a vychova sa da zariadit aj inak, ako tak aby na to doplacali aj "nevinni".

Co ked sa tomu studentovi pred skolou nieco stane... ked ho tam prejde auto, padne zo schodov, cokolvek... kto bude zodpovedny? Rodic? Student, ktory meskal, lebo MHD meskalo? Skola, ktora nepustila ziaka do skoly, ktory nestihol, i ked za to nemohol?

Som proti !!!!!
gerdusha
16.04.10,13:23
ak ucitel pride neskoro rano do prace, nedostane zaplatenu hodinu, pripadne si ju musi nahradit...

ziak, ktory "zaspal" je nevinny?...a kto za to moze? triedny? vratnicka?

ja si myslim, ze ak je tento skolsky poriadok skoly odhlasovany na plenarke ZRS, tak si v pripade, ze meska a nie je vpusteny do skoly, za neho nesie zodpovednost rodic. Pripadne sam, to sa tyka "vychytralcov" nad 18 rokov...

alebo ine riesenie: zriadit im miestnost, kde by takito studenti tu hodinu vyckali..., pripadne v satni...

ja som za !!!! /tusim boli 4 :) /
zk24
16.04.10,13:27
Ti co zaspia, su neni "nevinni". Nevinni su taki, ktori idu od lekara a podobne...

Ak budu niekde v triede, kde na nich da niekto pozor, nemam s tym problem... Ak budu odfiltrovani ale ti, ktori maju "opravnenie" meskat (lekar a podobne).

Ja si myslim, ze ked ucitel meska 5 minut na hodinu, ze si ju nemusi nahradzat celu;)

Bolo ich pat :D:D:D

Som skor za to, aby ostavali po skole ten cas, ktory meskali... Nie, aby kvoli 2 minutami meskania stali vonku bez dozoru 45 minut...
gerdusha
16.04.10,13:39
poskole zostat nemozu...pretoze tu hodinu nemaju v rozvrhu...

iny navrh? :)
plackoo
16.04.10,13:48
Toto jednoznacne odporuje zakonu.
Ziak ma pravo na vzdelanie a to za podmienok stanovenych zakonom. Zakon taxativne vymedzuje za akych okolnosti si moze skola nastavit rozsirene podmienky pre poskytovanie vzdelavania. Ale podmienka casu prichodu do priestorov skoly tam nie je. Preto nevpustenie ziaka do skoly ktory pride neskoro je flagrantnym porusenim zakona. Podal by som staznost na riaditela skoly uradu zriadovatela resp. skolskej inspekcii. A v pripade pokracovania takychto praktik by bol riaditel skoly odvolany. Skola nema pravo upriet ziakovi jeho pravo na vzdelavanie len preto, lebo si sama nedokaze mimo vybranych hodin personalne zabezpecit ostrahu objektu.

Neviem, či 2x uverejnené má väčšiu váhu.Ale urkite by malo, keby si tam pricapol číslo zákona.
PS
A normálny zriadovateľ nebude (kvôli pár záškolákom) odvolávať riaditeľa.
Kazu
16.04.10,14:39
Ja osobne s tymto nesuhlasim. Mam aj osobnu skusenost. Isla som za triednou ucitelkou svojho mladsieho brata, bol chory, niesla som nejake potvrdenie, dosla som o 8h a do skoly som sa uz nedostala. Tetuska, ktora robi asi vratnicku, alebo co tam robi, ma nevpustila do budovy, nechcela sa so mnou ani bavit, neprisla ani k dveram, sa opytat, ci si nieco zelam.... Tak som tam s detmi, ktore prisli neskor, trebars aj z dovodu, ze boli u lekara, stala celych 45 minut v dazdi...

Zda sa mi to nonsens... Tiez sa zatvara skola aj pred dalsimi vyucovacimi hodinami? Takze ked ma dieta 5 minut meskat, radsej nech na hodinu ani nechodi?

Pride mi to trosku postavene na hlavu...

Mam otazku - Je lepsia aby ziak meskal na hodinu 5 minut, alebo aby potom 45 minut stal vonku s cigaretou v ruke?

Dávnejšie, hneď po revolúcii, začal môj syn chodiť na učňovku. Neučil sa za žiaden podnik, bol akože súkromne. Všetko sme museli platiť, školné aj stravu. A tiež si vymysleli pravidlo, že škola sa o 7.55 zatvorí a kto príde má smolu. Musí tú školskú hodinku prečkať vonku. Raz syn nečakane zostal v nemocnici a ja som išla do školy s nejakými potvrdeniami. Škola zamknutá a ako som sa dobíjala tak vrátnik sa len nahol a veľavýznamne si poklepal na hodinky. No ja som si poklepala potom na vchodové dvere. Povybiehali aj učitelia z tried čo boli na prízemí. To by vyzeralo, platím ako blbec, strýco sa hojdá na stoličke a ja budem ako debil pokorne prešľapovať predo dvermi. Keď sa uráčil mi otvoriť tak som na neho narevala, že pribehol aj riaditeľ. Neviem či som prispela aj ja k tomu, školu síce zamykali aj potom, ale keď prišiel opozdilec tak mu pán vrátnik otvoril a znovu za ním zamkol. A do kukane mu urobili okienko, aby sa potvrdenia odovzdávali tam.
biosenka
18.04.10,15:11
Podľa mňa toto si škola dovoliť nemôže. Keď sa tomu žiakovi niečo stane a dokáže sa, že ho nechceli vpustiť do školy tak podľa mňa škola bude niesť zodpovednosť.
biosenka
18.04.10,15:16
Gerdusha a máš pravdu majú aj žiaci svoje povinnosti, ale určite by som neporovnávala žiaka, študenta a zamestnanca...
Ajuška
18.04.10,16:56
...vytáča ma toto prehadzovanie horúceho zemiaka a podčiarkovanie nabádania k zodpovednosti... ak sa nemýlim, školy u nás existujú už po ***desaťročia a žiaci meškajúci (z rôznych dôvodov) na vyučovanie ruka v ruke s nimi... Ja som rezignovala strpením zhoršenej známky zo správania (pre nedodržanie ďalšieho "životne" dôležitého pravidla, že do x-dní je žiak povinný doniesť podpísané od rodiča uzrozumenie o absencii na prvej vyučovacej hodine... na moje zmýšľanie je to príliš absurdný alibizmus. Pre zmeškané spoje (o pár minút) mi odklepnuté pravidlá nechajú decko na ulici a ja poslušne dopíšem že prosím ospravedlniť absenciu... v prípade, že sa naozaj nič horšieho nestane... Iné verzie ani nemám chuť rozoberať... Deťom, ktoré majú smolu že im nedôverujú ani doma, ani v škole... sa naozaj nedivím, že inklinujú k hrubostiam...... :cool: ...
Danila
18.04.10,17:35
poskole zostat nemozu...pretoze tu hodinu nemaju v rozvrhu...

iny navrh? :)Vráťte sa k starým, zlatým, dobrým, normálnym časom.:) A máte vystarané. Prišla som neskôr na hodinu, lebo som si napríklad zabudla desiatu, a to bola najväčšia tragédia, pozdravila som školníka, slušne zaklopala na dvere, potichu sa ospravedlnila, učiteľ kývol, že padaj na miesto, bez prerušenia sa realizoval ďalej, ja som si sadla, on ma za to hneď vytiahol pred tabuľu, ja som sa vykecala a nebol žiaden problém. A dnes je z toho takmer návrh do parlamentu.;)
ludex
18.04.10,20:17
Vráťte sa k starým, zlatým, dobrým, normálnym časom.:) A máte vystarané. Prišla som neskôr na hodinu, lebo som si napríklad zabudla desiatu, a to bola najväčšia tragédia, pozdravila som školníka, slušne zaklopala na dvere, potichu sa ospravedlnila, učiteľ kývol, že padaj na miesto, bez prerušenia sa realizoval ďalej, ja som si sadla, on ma za to hneď vytiahol pred tabuľu, ja som sa vykecala a nebol žiaden problém. A dnes je z toho takmer návrh do parlamentu.;)


:) To asi preto,lebo dnes 85% detí,keď príde neskôr, nepozdraví školníka,
nezaklope slušne na dvere a nie že potichu,ale vôbec sa neospravedlní!!
A to je myslím dosť velký problém! ;)
Melnick
18.04.10,20:57
:) To asi preto,lebo dnes 85% detí,keď príde neskôr, nepozdraví školníka,
nezaklope slušne na dvere a nie že potichu,ale vôbec sa neospravedlní!!
A to je myslím dosť velký problém! ;)

Tiež si myslím, že je to veľký problém - nás - čo tie deti vychovávame.
Alebo, žeby dnešné deti nemali rodičov?

mimotemy no nie celkom. Škola radšej nechá žiaka na ulici, ako by mala hľadať iné riešenie ? Nesúhlasím s tým. Mimochodom, kto bude zodpovedný ak sa žiakovi stane úraz ? Alebo to bude zasa jeden z horúcich zemiakov ?
mgm
19.04.10,06:00
Dcéra nemá problém s meškaním, ale stáva sa, že ideme z odberu krvi od lekára. U lekára sme už okolo 7.15 hod., aby sme boli prvý a stíhala tak ísť do školy na prvú hodinu ... Dcéra má vždy panický strach, aby prišla načas. Pritom máme vrátničku a na vrátnici sedia celý čas upratovačky ... Nechápem, prečo by škola nemohla byť otvorená aspoň tu prvú hodinu ... Prečo má dieťa moknúť v daždi, alebo mrznúť v zime pred dverami školy ... A niekedy nie je na vine práve ten meškajúci žiak ... Prečo lekár nerobí do 15. - 16. hod. ako normálny pracujúci človek ... Viem, že nie všetko sa dá, ale zamykať školu a nevpustiť dieťa do školy - zdá sa mi to kruté ...
A rodič si myslí, že dieťa je v suchu a v teple, keď on je v práci ...
Danila
19.04.10,07:05
:) To asi preto,lebo dnes 85% detí,keď príde neskôr, nepozdraví školníka,
nezaklope slušne na dvere a nie že potichu,ale vôbec sa neospravedlní!!
A to je myslím dosť velký problém! ;)A vieš prečo? Lebo my sme cestou do školy hrýzli zemiakový cukor, a oni fajčia marišku. Každý to vidí, serie na to, robí sa hluchý a slepý, a nechci od zhuleného, aby zdravil, klopal, a už vôbec nie také niečo, ako je ospavedlnenie. A priznajme si, že robia len to, čo obsahuje spoločenská ponuka, že robia len to, čo spoločnosť mlčky akceptuje a nerieši, že robia len to, čo vidia aj od ich vzorov. lebo nielen študáci už dnes chodia zhulení........Ale napísal si to pekne, a ja vždy rada čítam, čo ty napíšeš.
Vieš si predstaviť, že by tak závažný problém, ako vyriešiť študáka, čo príde neskoro do školy mali riešiť na MŠ? Rovno sa zrútia na nervy, prijmú desať psychologických poradcov, niekoľko asistentov, plesknú to do parlamentu a každý mesiac budú novelizovať.A chudák študent tak zatiaľ dokráča až do role starootcovskej celkom dezorientovaný.;) Školstvo je na Slovensku skutočne až takmer v prdeli. Ale fakt neviem, či som napísala dobre i,y......:)
Ajuška
19.04.10,07:14
...A chudák študent tak zatiaľ dokráča až do role starootcovskej celkom dezorientovaný.;).....:)
...a odovzdá svojmu potomstvu len to, čo sa sám naučil... hoci vôbec nepochopil... že nič nepochopil...;)...
Barbara
19.04.10,08:26
ahojte, tiež nesúhlasím s tým , aby deti postávali vonku pred školou,ale keď sa už začína vyučovanie tak pravdaže má byť škola zamknutá.to je fakt a myslím si, že o tom nikto ani nepochybuje. Podľa mňa je to nesprávne, však práve preto je na každej škole vrátnička, aby púšťala deti do školy či sa mýlim? a čo keď mešká 5 minút ? vrátnička ho pustí a dieťa pôjde pekne do triedy, ospravedlní sa za meškanie a basta. ale to, aby ich nechali vonku čakať:rolleyes: hm no neviem či náhodou tým nepodporujú záškoláctvo, že detičky sa nahnevajú a vôbec nepôjdu dnu ani po tých 45 minutách:rolleyes:
tiež by sa mi nepáčilo,som v domnienke, že moje dieťa je v škole,a potom by som sa dozvedela, že 45 minút stálo vonku?

mám taký pocit, že táto téma je zrelá na dotazovanie na ministerstvo školstva.:rolleyes:, že na základe akého paragrafu má právo škola takto postupovať.

je to iba môj názor
Melnick
19.04.10,17:33
A vieš prečo? Lebo my sme cestou do školy hrýzli zemiakový cukor, a oni fajčia marišku. Každý to vidí, serie na to, robí sa hluchý a slepý, a nechci od zhuleného, aby zdravil, klopal, a už vôbec nie také niečo, ako je ospavedlnenie. A priznajme si, že robia len to, čo obsahuje spoločenská ponuka, že robia len to, čo spoločnosť mlčky akceptuje a nerieši, že robia len to, čo vidia aj od ich vzorov. lebo nielen študáci už dnes chodia zhulení........Ale napísal si to pekne, a ja vždy rada čítam, čo ty napíšeš.
Vieš si predstaviť, že by tak závažný problém, ako vyriešiť študáka, čo príde neskoro do školy mali riešiť na MŠ? Rovno sa zrútia na nervy, prijmú desať psychologických poradcov, niekoľko asistentov, plesknú to do parlamentu a každý mesiac budú novelizovať.A chudák študent tak zatiaľ dokráča až do role starootcovskej celkom dezorientovaný.;) Školstvo je na Slovensku skutočne až takmer v prdeli. Ale fakt neviem, či som napísala dobre i,y......:)
Dani, v prdeli je napísané určite dobre a tie ostatné tiež .;);):D A napokon, keby neboli dobre, tak to máme tiež v ...... :):D našťastie z toho žiadne dieťa nekrýva. Ja len ľutujem, že nemáme písaný výraz pre obojaké iy.


...a odovzdá svojmu potomstvu len to, čo sa sám naučil... hoci vôbec nepochopil... že nič nepochopil...;)...

Myšlienka dňa :):):)
555555
20.04.10,16:37
Som za.O 8.školu zamknúť a hotovo.Žiaci zneužívajú prvé hodiny na neskoré príchody..Neverím,že v dnešnej dobe niekto nie je schopný sa dopraviť do školy do 8.hod.Aj z dedín je to možné ,a to viem o čom hovorím.
Halli
20.04.10,17:16
Som za.

Nie som za.
judita1971
20.04.10,17:29
Netreba hádzať všetkých meškajúcich do jedného vreca. Škola si tiež vytvára množstvo ospravedlnených hodín, ktoré vôbec nemuseli byť. Čo sa týka meškajúcich spojov, som z dediny, dochádzala som do práce.... v zimnom období som stála na zastávke a so mnou kopu detí čo šli do školy, dosť sme si vymrzli na zastávke..... meškali sme všetci, ja do práce, oni do školy .... nebolo to raz, ani dva razy..... Myslím si, že tak ako my na škole poznáme našich záškolákov, vedia to rozlíšiť aj inde. Som proti tomu, aby bol zákaz vstupu do školy meškajúcim žiakom, ktorí meškajú, lebo meškali spoje, alebo idú od lekára.
Halli
20.04.10,17:46
Ja som sa ani nerozpisovala, všetko sa tu už popísalo. Mám ten problém aj doma, syn dochádza vlakom, začali robiť rýchlodráhu, vlaky pravidelne meškajú, bus stanica je od vlakovky tak 15 min rýchlej chôdze...autobusom už chodil, v zime meškal pravidelne...so synom o tom rozprávam, a aj o inom, dôverujem mu, nedám ruku do ohňa, že pár krát sa mu to nehodilo...ale nemeškal zámerne. Ešte že už končí...A škola? zaujímavé praktiky...možno za pár rokov nebudú mať komu zavierať dvere pred nosom...:rolleyes:
misomiso
20.04.10,18:24
Som za.O 8.školu zamknúť a hotovo.Žiaci zneužívajú prvé hodiny na neskoré príchody..Neverím,že v dnešnej dobe niekto nie je schopný sa dopraviť do školy do 8.hod.Aj z dedín je to možné ,a to viem o čom hovorím.

No vidno, ze pracujes v skolstve. To je uplne najlahsie nasadit taketo vojenske praktiky, nevyzaduje to v podstate ziedne usilie, vedomosti, ani talent. Celkom ale nechapem, k comu tie deti tymto chceme vychovavat.

Predstav si, ze by sa takto k tebe spravali vsetci spolupracovnici, partneri, poskytovatelia sluzieb aj zakaznici. Teda ak prides o 5 minut neskor k lekarovi, tak by ta nezobral, aj keby tam nikoho nemal a dalsieho mal objednaneho na dalsiu hodinu. Keby ti tak odpojili telefon a vypli elektrinu 5 minut po splatnosti nezaplatenej faktury a pod. Kvoli mne uz aj meskalo lietadlo a ja som zasa mnohokrat meskal s odletom v lietadle kvoli inym, ktorych na poslednu chvilu zhanali po letisku, pretoze podcenili dohe rady pri bezpecnostnej kontrole. Kazdy niekedy moze strpiet trocha nepohodlia, inokedy sa mu to bohato vrati.

Pokial viem, takto nehorazne a hanebne sa k nam zatial sprava iba Danovy urad, vztahy medzi nami (normalnymi ludmi) su stale este na trocha lepsej urovni, ale ako vidim, skolstvo intenzivne pracuje na tom, aby to cez mladez rozsirilo do celej spolocnosti.
Danila
21.04.10,07:10
Som za.O 8.školu zamknúť a hotovo.Žiaci zneužívajú prvé hodiny na neskoré príchody..Neverím,že v dnešnej dobe niekto nie je schopný sa dopraviť do školy do 8.hod.Aj z dedín je to možné ,a to viem o čom hovorím.
To 555555:
He, he, to bude tým, že si sám blicoval, mával samé pätorky, známkou zo správania sa radšej ani nechváliš. Posaď sa do somárskej lavice, poslušne počúvaj, všetko sa douč a my ti umožníme reparát. A nehundri, lebo bude hruštička.;):)
biosenka
21.04.10,14:01
Ako rodič by som netolerovala, aby mi dieťa nevpustili do školy. A určite by som uspela, pretože škola nemá právo nevpustiť žiaka do školy. A je jedno, či mu meškal autobus alebo sa flákal. Mna to nejak extra nevyrušuje ak príde žiak do triedy aj počas hodiny.
Halli
21.04.10,17:45
Najviac ma išlo rozhodiť, keď som synovi požičala auto, zlýhali všetky dopravné prostriedky....aby nezmeškal školu /zahral sa na Beverly Hills :D/
a keď chcel zaparkovať pri škole, tak mu vrátnička povedala, že tam nesmie, lebo to má "vyárendované" pán riaditeľ...na voľnom priestranstve :eek:...mal šťastie pán riaditeľ, že som nesedela za volantom....:rolleyes:
misomiso
22.04.10,09:03
Je naozaj zarazajuce, k comu tie skoly vychovavaju. No dobre - poriadok musi byt a v skole k poriadku treba vychovavat. Ale uplatnovanie tekejto nekopromisnej politiky je scestne.

Dobre - potrestame ziaka za neskory prichod, podla tej istej logiky by sa mal naucit trestat aj on, za sposobene skody. Teda co ma spravit ziak napr. so soferom autobusu, ktory pre opravu cesty alebo poruchu nemohol prist nacas? Ma sa dohodnut s kamaratmi a maju ho dokopat? Ved ako cestujuci zaplatil, dostavil sa na zastavku vcas a napriek tomu sa v skole dostal do problemov...

Navyse aj "zaspat" moze clovek obcas bez vlastneho zavinenia, raz za cas zvykne odist baterka v budiku, ci dokonca cely budik.