220870
15.04.10,21:47
Ako asi všetci viete sopka na Islande si robí čo chce ,ani sa nespýtala či jej to dovolíme.V súvislosti s týmto prírodným javom vybehlo na svetlo božie veľa katastrofických scenárov.Preto mám pár otázok.Ak takéto čosi poškodí lak na novom aute ,plechovú strechu domu vzťahujú sa na to piostky?A čo životné -úrazové poistenie?Ak dôjde k poškodeniu zdravia pokožky ,plúc ,je to úraz ,alebo choroba?:confused:
Halli
15.04.10,19:49
Ako asi všetci viete sopka na Islande si robí čo chce ,ani sa nespýtala či jej to dovolíme.V súvislosti s týmto prírodným javom vybehlo na svetlo božie veľa katastrofických scenárov.Preto mám pár otázok.Ak takéto čosi poškodí lak na novom aute ,plechovú strechu domu vzťahujú sa na to piostky?A čo životné -úrazové poistenie?Ak dôjde k poškodeniu zdravia pokožky ,plúc ,je to úraz ,alebo choroba?:confused:


...sa nudíš, že ? :D:D
Stanislav 1975
15.04.10,19:49
Ako asi všetci viete sopka na Islande si robí čo chce ,ani sa nespýtala či jej to dovolíme.V súvislosti s týmto prírodným javom vybehlo na svetlo božie veľa katastrofických scenárov.Preto mám pár otázok.Ak takéto čosi poškodí lak na novom aute ,plechovú strechu domu vzťahujú sa na to piostky?A čo životné -úrazové poistenie?Ak dôjde k poškodeniu zdravia pokožky ,plúc ,je to úraz ,alebo choroba?:confused:

Buď bez obáv, poistenia sa na to vzťahujú...
Teda aspoň tie lepšie, nie tie lacné braky...
Výbuch sopky sa berie ako živelná pohroma...;)
erzet
15.04.10,19:51
Halli
15.04.10,19:51
Buď bez obáv, poistenia sa na to vzťahujú...
Teda aspoň tie lepšie, nie tie lacné braky...
Výbuch sopky sa berie ako živelná pohroma...;)

Stando, to je ako krúpobitie, nie? :D identifikujú lokalitu aj vzdialenosť od nej...čiže Island -Topoľčany cca ....km :D
Stanislav 1975
15.04.10,19:53
Stando, to je ako krúpobitie, nie? :D identifikujú lokalitu aj vzdialenosť od nej...čiže Island -Topoľčany cca ....km :D

Slavi tá sopka sa volá-Eyjafjallajökull, dávam ti za domácu úlohu sa to naučit vyslovovat...:D:D:D
erzet
15.04.10,19:56
slávka to moc zábavné nie je,
Stanislav 1975
15.04.10,19:56
Dajme si bozky posledné-koniec sveta sa blíži...:eek:
Halli
15.04.10,20:00
slávka to moc zábavné nie je,

jóój Robko, ja viem, že čakáš na priateľku, ale ja sa musím učiť ten názov...:D,si nervozny? :D aj piesok zo Sahary mi pred pár dňami zakydal celé auto...máš ale pravdu, príroda zúri :o
erzet
15.04.10,20:11
jóój Robko, ja viem, že čakáš na priateľku, ale ja sa musím učiť ten názov...:D,si nervozny? :D aj piesok zo Sahary mi pred pár dňami zakydal celé auto...máš ale pravdu, príroda zúri :o
ja len preto že si tam zafajkla: "zábavné"
pepsikova
15.04.10,20:12
Dajme si bozky posledné-koniec sveta sa blíži...:eek:..

...ešte nieeee..nemám čas hľadať vlastníka môjho posledného bozku...no..

..ale aspoň som sa zasmiala...povedali v telke, že ku nám to nepríde, teda ten bordel..ale vždy sa mýlia, keď ide o predpovede...počkáme..
Dav
15.04.10,21:01
Keď som počula o sopke , prišiel mi na rozum úryvok z refrénu http://www.youtube.com/watch?v=JaSOTXyhk0s
220870
16.04.10,03:32
Beriem to samozrejme trochu srandovne ,ale čo ak,podľa toho čo sa dá nájsť na webe našim predkom Islandské sopky ,už zopár krát riadne prikúrili?
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2006030002
A to si tipnem ,že naši predkovia nepoznali farbené zámkové dlažby ,pneumatiky , komaxované hliníkové plechy,lakované , leštené povrchy,a zrejme ani plastové okná,zateplené fasády.:(
A to je celkom možné ,že tá hnusoba bude soptiť celé roky!Aj Bulharská "Baba Vonga" predpovedala koniec sveta na November tohto roku.Jedno z jej proroctiev znie, že do roku 2016 sa Európa vyludní nebude tu nik žiť.:mee:Aj Sybila tvrdila ,že ľudia budú piť otrávenú vodu.
A že vraj nemaluj čerta na stenu.Nesranduj,nudíš sa? !
Skúšam si predstaviť pána Ilka večer pri predpovedi počasia, ako hlási zajtra exploduje táto sopka o tri dni bude pršať čistý sirovodík , ale nemusíte sa báť ja sa trafím len občas.
buchač
16.04.10,04:50
Beriem to samozrejme trochu srandovne ...
...
A že vraj nemaluj čerta na stenu.Nesranduj,nudíš sa? !
Skúšam si predstaviť pána Ilka večer pri predpovedi počasia, ako hlási zajtra exploduje táto sopka o tri dni bude pršať čistý sirovodík , ale nemusíte sa báť ja sa trafím len občas.

...:D:D:D...Dr. Iľko sa trafí vtedy , keď sa pomýli a iné grafy si vezme do televízie...;)
buchač
16.04.10,05:35
...:D:D:D...Dr. Iľko sa trafí vtedy , keď sa pomýli a iné grafy si vezme do televízie...;)

mimotemymimotemymimotemy

nevhodné (1)......????????:confused:

Pre koho ako ....ale ja si za svojimi názormy stojím !!!:cool:

P.S.:
X.Y. / nemenujem / ....Dr. IĽKO je nejaký príbuzný ???;)
avonka1
16.04.10,05:48
Jeden z koncov sveta by mal byť aj 21.12.2012, takže si užijeme ešte dvojo Vianoc a na tých posledných vlastne aj ušetríme :D:D:D ( netreba kupovať darčeky )...
Lenka1979
16.04.10,06:03
Koniec sveta nechajme na Pána nad nami... myslím,že on pozná najlepšie ten presný dátum... ešte dobre,že nepoznáme hodinu:rolleyes:.. to sú už ľudia fakt múdrejší ako samo nebo. Aj tie sopky sa neprebúdzajú z ničoho nič...
janka67
16.04.10,06:57
buchač
18.04.10,14:55
So zhoršujúcou sa situáciou v dôsledku mraku zo sopečného popola z islandskej sopky v noci na území Slovenska prerušilo prevádzku aj všetkých sedem stredísk Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Posádky však zostávajú v nepretržitej pohotovosti na pracovisku a v prípade zlepšenia poveternostnej situácie bude činnosť staníc vrtuľníkových záchranárov ihneď obnovená

Pavol Beránek zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) pripustil, že nie je jasné, či sa oblak nachádza nad územím Slovenska, pretože je ťažko pozorovateľný. Island je totiž od Slovenska vzdialený približne 2600 kilometrov vzdušnou čiarou a popol sa nachádza vo výške asi päť až desať kilometrov. Práve táto vzdialenosť podľa Beránka spôsobila, že mrak sopečného popola je natoľko rozptýlený, že sa nedá povedať, či sa nachádza nad územím Slovenska.
http://www.sme.sk/c/5332762/letecky-chaos-nad-europou-pokracoval-aj-v-sobotu.html

...hm , neviem o tom , žeby vrtulníky lietali v takýchto výškach ...

Na chalupe som cez víkend bol ...v noci som v pohode Veľký a Malý voz pozoroval ...;)
220870
18.04.10,15:31
Mne to tiež nieje celkom jasné.Prečo nemôžu lietať prúdové lietadlá je vysvetlené, ale prečo nemôžu lietať malé 2-6 miestne Cesny ktoré majú vrtulový pohon.Nech mi nikto netvrdí ,že takýmto strojom to škodí.Veď aj silnejší vietor je schopný do výšky 1 km vyniesť úlomky a prach.
erzet
19.04.10,05:26
Koniec sveta nechajme na Pána nad nami... myslím,že on pozná najlepšie ten presný dátum... ešte dobre,že nepoznáme hodinu:rolleyes:.. to sú už ľudia fakt múdrejší ako samo nebo. Aj tie sopky sa neprebúdzajú z ničoho nič...
Ja by som to povedal ako Peter Schutz: Mraky sopečného prachu, ktoré zmenili cez víkend životy množstva ľudí, s veľkou silou upozornili, že ani človek 21. storočia ešte prírodu na lopatky nezložil.
220870
19.04.10,17:23
Pridala sa k nej aj kamarátka ,nejaká Hekla.Mne zas stále po rozume chodí ten známy nápis z verejných WC .Nad nami táhnou mraky v.....a táhni taky.:o
petmar
21.04.10,16:56
Že bol vzdušný priestor v noci nad Slovenskom voľný, som sa presvedčil na svitaní, keď ma zobudil veľký ruch a krik. Prileteli lastovičky a už sa u mňa hotovali obsadiť svoje staré hniezda. Zase budem mávať osrrr...é auto. :rolleyes:
misoft
22.04.10,09:21
Pridala sa k nej aj kamarátka ,nejaká Hekla

Omyl, nepridala. Veď to aj dementovali na druhý deň - islandská televízia získala zábery, ale tej istej sopky z iného uhla pohľadu a rozšírili, že Hekla vybuchla.
No a panika bola na svete :D.