HSPED
17.10.05,10:49
ahojte..

vie mi niekto poradit? Stretla som sa tu už s týmto prolémom ale nie s jeho odpoveďou.
Tiež patrím k tým, ktorí si dohodli kúpu osobného automobilu cez ČSOB leasing a pri obdržaní zmluvy zistili že sa jedná o spotrebný úver. Vie mi ale niekto poradiť ako to mám správne v Alfe zaúčtovať?
Hodnota úveru...211 800 Sk
úrok 72729,60 Sk
poistné za havarijné poistenie 46 584 Sk
poplatok za uzatvorenie zmluvy 3177 sk
Kúpna cena 353 000,00 Sk
Časť kúpnej ceny uhradenej dlžníkom vopred 141 200,00 Sk

Prosim poraďte čo s tým mám robiť.

Dik
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
memo
18.10.05,04:59
Takže ja som postupoval takto(neviem či je to správne).
1.Úver som si zaevidoval ako záväzok (211800). V peňažnom denníku som úver dal ako príjem neovplyvňujúci základ dane(interný doklad). Potom som to dal ako výdavok neovplyvňujúci základ dane spolu (211800,interný doklad len aby som to mal evidované v peňažnom denníku)+ časť kúpnej ceny ako výdavkový doklad tiež neovplyvňujúci základ dane 141200. Potom podľa splátkového kalendára dávam príslušnú časť do výdavkov.
Havarijné poistenie - prevádzková réžia
Úrok-prevádzková réžia
Úver-výdavok neovplyvňujúci základ dane
Poplatok som nemal takže neviem.
2. Auto sa zaeviduje do dlhodobého majetku a vypočítaš si odpisy na jednotlivé roky(odpisuješ 4 roky).

Neviem či to je dobre ale zatiaľ to mám takto...