hacker007
16.04.10,08:30
Dobrý deň,
Potrebujem poradiť ako vytvoriť databázu na kontrolovanie a porovnávanie výkonnosti pracovníkov pri výrobe určitého výrobku. Teraz to musím kontrolovať ručne a je to fuška. :)


Moja predstava:


Na jednom liste bude jeden výrobok.
V stĺpcoch bude postupne: meno pracovníka a potom sa budú striedať výrobný čas, počet kusov, priemerný čas/1ks, výrobný čas, počet kusov, priemerný čas/1ks, ... a na konci bude celkový priemerný čas výroby/ 1ks daného pracovníka.
Stĺpcov výrobný čas, počet kusov a priemerný čas/1ks potrebujem moooooc.
Potreboval by som automatické označenie (napr. farbou) najlepšieho celkového priemerného času daného pracovníka.


Ďakujem Vám.
sthruska
16.04.10,08:04
V čom to chceš robiť? Excel, Access alebo iná DB?
marjankaj
16.04.10,08:55
Dobrý deň,
Potrebujem poradiť ako vytvoriť databázu na kontrolovanie a porovnávanie výkonnosti pracovníkov pri výrobe určitého výrobku. Teraz to musím kontrolovať ručne a je to fuška. :)


Moja predstava:


Na jednom liste bude jeden výrobok.
V stĺpcoch bude postupne: meno pracovníka a potom sa budú striedať výrobný čas, počet kusov, priemerný čas/1ks, výrobný čas, počet kusov, priemerný čas/1ks, ... a na konci bude celkový priemerný čas výroby/ 1ks daného pracovníka.
Stĺpcov výrobný čas, počet kusov a priemerný čas/1ks potrebujem moooooc.
Potreboval by som automatické označenie (napr. farbou) najlepšieho celkového priemerného času daného pracovníka.

Ďakujem Vám.

Možno takto?
hacker007
16.04.10,09:33
V čom to chceš robiť? Excel, Access alebo iná DB?

V podstate mi je to jedno.
Jediná podmienka je aby som nemusel kupovať soft.
A hlavne aby to fungovalo.:D
hacker007
16.04.10,09:36
Možno takto?

No vyzerá to celkom slušne.
Dá sa takto vyskladať povedzme 30x za sebou (čas+ks+priemer)?:rolleyes:

Ďakujem.:)
hacker007
16.04.10,09:39
Ako si spravil to farebné políčko?
marjankaj
16.04.10,11:32
Ako si spravil to farebné políčko?

V menu FORMAT podmienené formátovanie.
hacker007
16.04.10,11:48
V menu FORMAT podmienené formátovanie.

Ďakujem.
A čo ta moja otázka ohľadom opakovaní?
Výrobky sa totižto často opakujú.
Ďakujem.
marjankaj
16.04.10,12:03
Ďakujem.
A čo ta moja otázka ohľadom opakovaní?
Výrobky sa totižto často opakujú.
Ďakujem.

Jasné že sa to dá. Ale bude lepšie, keď trochu upravíš tabuľku.
hacker007
16.04.10,13:10
Si COOL!!!
hacker007
20.04.10,09:09
Jasné že sa to dá. Ale bude lepšie, keď trochu upravíš tabuľku.

A čo v tomto prípade s podmieneným formátovaním? :eek:
marjankaj
20.04.10,09:12
A čo v tomto prípade s podmieneným formátovaním? :eek:


Podmiene si naformátuješ iba bunku v riadoku kde je priemer. Teda J4,J7,J10
Dá sa to vybrať tak, že klikneš na bunku j4 a potom pri stlačenej klávese CTRL klikáš postupne na ostatné bunky(J7,J10,....)
hacker007
20.04.10,16:44
Ďakujem. :)
hacker007
21.04.10,08:36
Dobrý deň prajem,

idem ešte požiadať o radu:


Potrebujem doriešiť PRIEMER CELKOVÝ (stĺpec C), tak aby to počítalo aj napríklad s 2 voľnými pracovníkmi (7,8). Postupom času ich možno doplním.
Zvýraznenie najlepšieho pracovníka (neviem sa z toho podmieneného formátovania vysomáriť :D), tak aby svietilo meno pracovníka a ešte aj jeho priemerná hodnota (stĺpec B+C). Ak toto bude problém stačí aj vysvietená hodnota (stĺpec C). Vložil som tam nejaké podmienené formátovanie, ale nejde to. Je tam asi treba pridať ešte jeden skrytý stĺpec, lebo nemôže sa porovnávať bunka sama so sebou???:confused: Bol by som rád podrobnejšiemu popisu postupu.:)
Koľko listov môžem mať v jednom zošite?

ĎAKUJEM!!!
hacker007
21.04.10,08:41
HUPS
Zabudol som priložiť súbor.
Tu je.
marjankaj
21.04.10,10:56
Dobrý deň prajem,

idem ešte požiadať o radu:


Potrebujem doriešiť PRIEMER CELKOVÝ (stĺpec C), tak aby to počítalo aj napríklad s 2 voľnými pracovníkmi (7,8). Postupom času ich možno doplním.
Zvýraznenie najlepšieho pracovníka (neviem sa z toho podmieneného formátovania vysomáriť :D), tak aby svietilo meno pracovníka a ešte aj jeho priemerná hodnota (stĺpec B+C). Ak toto bude problém stačí aj vysvietená hodnota (stĺpec C). Vložil som tam nejaké podmienené formátovanie, ale nejde to. Je tam asi treba pridať ešte jeden skrytý stĺpec, lebo nemôže sa porovnávať bunka sama so sebou???:confused: Bol by som rád podrobnejšiemu popisu postupu.:)
Koľko listov môžem mať v jednom zošite?
ĎAKUJEM!!!
V exceli 2003 ich môže byť 255.
hacker007
21.04.10,12:28
ĎAKUJEM!
Pls mohol by som ešte požiadať o postup zadávania podmieneného formátovania?