Dandy 2
16.04.10,09:45
Idem teraz účtovať firmu, ktorá vstúpila do konkurzu. Vie mi niekto poradiť, či sú tam nejaké špecifiká z hľadiska účtovníctva, dani z príjmu PO, DPH, aby som niečo nepochybila, načo sa mám sústrediť alebo kde by som našla nejaký dobrý článok o tejto oblasti.
Ďakujem
bv_alexandra
16.04.10,08:06
NO ja neviem ale podla mne dostupných informácii, ak fi vojde do konkurzu tak celé účtovníctvo prechádza na správcu konkurznej podstaty.
Jedna sa o FO alebo PO?
Dandy 2
16.04.10,08:18
Jedná sa o PO a správca ma požiadal či by som mu neviedla účtovníctvo
DankaP
19.05.10,06:25
ja mam skor dotaz ohladom toho, ako podat navrh na konkurz fi co mi dlzi peniaze - som byvaly zamestnanec - vie niekto poradit? bez toho sa totiz nedostanem ku garancnemu fondu :((
diky vopred
kira
19.05.10,15:23
Idem teraz účtovať firmu, ktorá vstúpila do konkurzu. Vie mi niekto poradiť, či sú tam nejaké špecifiká z hľadiska účtovníctva, dani z príjmu PO, DPH, aby som niečo nepochybila, načo sa mám sústrediť alebo kde by som našla nejaký dobrý článok o tejto oblasti.
Ďakujem

Ja by som privítala tiež informácie. Na spoločnosť je od 1.5.2010 vyhlásený konkurz. Za január-apríl musím asi spraviť mimoriadnu uzávierku. Ak máte niekto skúsenosti, poradíte? Ďakujem
Evangellin
19.11.10,19:13
za januar-apríl treba urobiť účt. zavierku, tu treba odovzdať na DU a správcovi konkurz. podstaty so všetkými dokladmi. Potom k 1.5. treba odovzdať na DU otvaraciu súvahu - ale to už je povinnosťou správcu, alebo účtovníka s ktorým sa dohodne na vedení účtovníctva firmy ktorá je v konkurze.