Kaja.K
16.04.10,10:04
Ahojte,

je prosím Vás služba - servis dverí (elektricky poháňaných), služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť?
Ak teda fakturujem do ČR, mala by som fakturovať so SR DPH,
a ak česi, s českým IČ DPH fakturujú mne, nemali by sa tu registrovať pre daň a fakturovať mi to s SK IČ DPH a SK Daňou?
Je rozdiel, či dodávam len ten servis, alebo dodávam aj dvere s týmto servisom? (dodávam, aj dostávam napríklad aj dvere s montážou a inštaláciou). Vždy pritom ide o SK platiteľa vs. ČR platiteľa a opačne.

Ďakujem!!!
Kaja.K
16.04.10,09:31
nikto nevie?
azla
16.04.10,10:14
Ahojte,

je prosím Vás služba - servis dverí (elektricky poháňaných), služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť?
Ak teda fakturujem do ČR, mala by som fakturovať so SR DPH,
a ak česi, s českým IČ DPH fakturujú mne, nemali by sa tu registrovať pre daň a fakturovať mi to s SK IČ DPH a SK Daňou?
Je rozdiel, či dodávam len ten servis, alebo dodávam aj dvere s týmto servisom? (dodávam, aj dostávam napríklad aj dvere s montážou a inštaláciou). Vždy pritom ide o SK platiteľa vs. ČR platiteľa a opačne.

Ďakujem!!!


Ak sa dodáva tovar s inštaláciou a montážou :

b) ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, je miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný,
Kaja.K
16.04.10,10:20
áno, ďakujem, tiež som si to medzičasom našla.
To by ale znamenalo, že ak český platiteľ s českým ič dph mne dodá dvere s montážou a inštaláciou, tak by sa mal na slovensku registrovať pre daň, či nie?
IvoM
16.04.10,10:52
Len ak by bola služba pre občana /teda pre nezdaniteľnú osobu/, ináč nie.