Jeliman3
16.04.10,11:39
Zdravím,prednedávnom som utrpel úraz a chcem sa spýtať ako to bude ak my môj obvodný lekár napíše pracovné obmedzenie že nemôžem napr.dvíhať ťažké predmety nad úroveň hlavy,Môžem stým niečo robiť ak s ním nesúhlasím?Neviem ako by postupovali v práci,keby im nastúpim do práce s obmedzením,či by ma preradili a inú prac.pozíciu alebo je možnosť pracovať na tej istej pozícii ak by som písomne prevzal zodpovednosť za pracov.úraz ramena,keby k nemu v budúcnosti došlo?Dalo by sa to takto zariadiť na vlastnú žiadosť?Ak áno,ako by som ju mal formulovať,komu by som ju mal ako prvému predložiť lekárovi alebo zamestnávateľovi?Pretože po ukončení liečby,sa tiež niečo podpisuje u lekára-poučenie napr. atd. Za odpoveď vopred Ďakujem.
sarasara
17.04.10,01:29
No zamestnávateľ by s tebou takúto zmluvu nemal uzatvoriť. On ak chce predísť nepríjemnostiam, musí rešpektovať lekársku správu.
A neverím, že ti napíše lekár inú správu ako má byť, takú ako ty chceš. Niečo sa ti stane a zodpovednosť by mal lekár.
Jeliman3
17.04.10,11:37
oka ďakujem,no a ak mi špecializovaný odborník-ortopéd ku ktorému chodím nenapíše žiadne obmedzenie v práci a na kontrole mi môj obvodný lekár bude chcieť vystaviť prac.obmedzenie mám právo namietať proti jeho názoru?Či on je závislý od toho čo mi napíše ortopéd(lekársky posudok):napr.či a ako môžem ruku zaťažovať.Obvodný lekár je zhodou okolností aj firemným lekárom.