sunborn
16.04.10,14:11
Zdravim poradakov
Vedel by mi niekto poradit kolko moze stat zhotovenie vyrocnej prace pre obchodnu spolocnost teda graficka cast ako aj texty v rozsahu cca 30 stran (1/2 su texty a 1/2 grafika).
Koho v tomto smere kontaktovat ak cchem dat zhotovit spravu - reklamnu agenturu, graficke studio??? Budu mi vediet zabezpecit aj texty v dobrej kvalite?
Dakujem za pomoc.
Braňo
17.04.10,08:26
Myslím, že v prípade výročnej správy je omnoho podstatnejšie obsahová stránka ako grafická stránka. Preto nie je problém použiť normálny word prípadne nejaké srandy urobiť vo Photoshope.
Stefan2005
17.04.10,08:36
mám dojem, že sunborn má obsahovú stránku už kvalitne spracovanú, tú asi dodajú hotovú - potrebuje tomu dať kvalitný grafický prejav. Cena bude závisieť aj od počtu výtlačkov...
pistik71
17.04.10,09:51
No Stefan, ale od poctu vytlackov to nemusi byt, lebo jedna vec je pripravit tlacovy podklad, a jedna vec je tlac. Na druhy stranu je to ale tak, ze ak si niekam das spravit aj podklad aj tlac, tak to bude cenovo vyhodnejsie ako len graficke spracovanie.

Inac, aby som odpovedal na povodny dotaz, tak take kvalitne spracovanie na zaklade dodanych podkladov (ak spracovatel nemusi vymyslat texty) by mohlo stat cca 200 a viac. Aj ked nejaky nadany studak by to spravil v pohode aj za 100 :-)
sunborn
22.04.10,16:16
Dakujem za vsetky reakcie.
Samozrejme je mozny variant ktory opisal Stefan2005 ze kvalitne texty sa osadia do pripraveneho grafickeho podkladu a vznikne tym komplet sprava.

to Pistik71 - ak si uviedol ceny myslel si ceny 100 alebo 200 EUR? Ak je to tak to neznie tak zle. Ziskat graficky podmaz odpovadajuci textom v takej cene by bolo celkom zaujimave. Mas predstavu co by mohla stat priprava na tlac ? (lebo potrebna by bola aj printova aj el. forma VS)

Existuju spolocnosti ktore su schopne napisat aj tie omacky - jasne ze vysledky a cisla su spracovane ale tabulky s vysledkami tvoria len cast spravy. Mna zaujimaju aj tie chvalopisy a ostatne bla, bla, bla ci je schopny niekto spracovat na zaklade nejakych poznamok alebo predoslych vyrocnych sprav?

Kto spracuva vyrocne spravy - po obsahovej stranke velkym firmam napr SPP, SE....? Vacsinou vyrocne spravy takych spolocnosti su v rozsahu okolo 70 a viac stran - znamena to ze tam maju tym, ktory robi na tykychto veciach? A kazdy rok vypracuju nieco odlisne? Mate s tymito vecami nejake skusenosti?

Dakujem vopred za Vase dalsie postrehy
pistik71
24.04.10,09:23
Zalezi ako kvalitne to chces spravit. Ta stovka by bola pre nadaneho studaka asi dost (aj ked doba sa mozno zmenila a uz aj studenti su nenasytnejsi :-)

Samozrejme ze za peniaze ti vymysli chvalospevy hocikto :-). Na napriklad robim aj weby, a castokrat musim pre firmu vymyslat aj obsah na web, kedze nie su schopny/nemaju cas si to pripravit, ale web chcu za kazdu cenu.

Realne som sa vsak vo firmach stratol s tym, ze obsah (texty, grafy) si vymyslia sami, a graficke spracovanie prenechaju specializovanym firmam, ktore spravia grafiku, pripadne nafotia aj nejake kvalitne foto.

Pre firmy ako SPP alebo SE nie je problem za to zaplatit aj 5000€, maju "dvornych" grafikov a marketingarov, takze to maju ok.

Tu spravu chces pre firmu kde pracujes?
Satyrius
26.04.10,06:33
Zdravim, robil som vyrocnu spravu pre Tatravagonku. Ak chces mozem poslat vzorovu stranku ako to vyzera. Myslim ze to est ebudem ma tna disku....

Co sa tyka "bla bla bla" textov tie mi dodali komplet. Ja som spravil grafiku + spracovanie fotiek + vystup.

Studak to spravi spravi aj za stovku. Neni to auto takze je mozne ze problemy ani nepoznas. Zavisi na tom ako je zorientovany v celom postupe od pripravy az po tlac.

V praxi som videl aj dobre veci aj take co mi doniesli v exceli :-). Potom su to zbytocne vyhodene peniaze....

To sa tyka vseobecne DTP, nie len vyrocnych sprav....