Fanny.G
16.04.10,14:15
Ahojte poraďáci. Môj lekár onko-gynekológ mi dal pred užívaním antikoncepcie spraviť hematologické testy,keďže vraj by to mal robiť každý gynekológ.Stretla sa s tým niektorá z vás? Aj keď som pred rokom tabletky užívala,aj tak mi ich nechcel pred tým,aby mal výsledky predpísať.
Na testoch som bola a mám geneticky vrodenú možnosť na trombózu alebo pľúcnu embóliu.Som docela zarazená,keďže lekárka na hematológii mi povedala že antikoncepcia mi to môže vyvolať.
Ak budete chcieť a mať nejaké info,rada by som si prečítala vaše príspevky.
Prajem všetkým pekný deň:)
DominikaDominika
16.04.10,12:31
Je to normálny postup zodpovedného lekára (myslím tie testy), asi mal na to rozhodnutie "poslať Ťa na testy" dôvod. Hlavne vzhľadom k výsledkom faktorov zrážanlivosti by si mala plne veriť lekárovi a rešpektovať jeho rozhodnutie o predpísaní/nepredpísaní antikoncepcie.
ubka
17.04.10,18:01
Fanny g...a mala lekárka pravdu, takú serióznu a zodpovednú lekárku si váž:)
Nokerla
17.04.10,23:44
Tromboza alebo ine ochorenia su vazne veci a netreba ich podcenovat.......lekarka postupuje zodpovedne a ty par dni vydrz
marjankaj
18.04.10,00:10
Tromboza alebo ine ochorenia su vazne veci a netreba ich podcenovat.......lekarka postupuje zodpovedne a ty par dni vydrzZnáma 42 ročná zomrela na embóliu. Lekári ju neupozornili alebo to brala na ľahkú váhu. Až po smrti sa manžel dozvedel, že to mohlo byť z tej antikoncepcie. Vraj mala chodiť aj na kontroly. Raz alebo dvakrát do roka. Zostali mu dve nezaopatrené deti.
ubka
18.04.10,07:53
Fanny a ešte som si spomenula, že asi dva roky dozadu zomrela v BA v jednom súkromnom zariadení pri korekcii prsníkov mlada 19 ročná baba a to iba preto, že pred narkózou neuviedla antikonpepciu- bolo jej to osudné! Žiadny liek, tobôž hormonálny by sa nemal podceňovať a zvážiť jeho užívanie.
Fanny.G
18.04.10,08:54
Ďakujem všetkým za príspevky...určite sa budem riadiť tým čo povie lekár a dávať si pozor,aj keď tým pádom dúfam že nebudem mať päť detí:D...
ubka
18.04.10,19:58
Ahoj Fanny, som rada, že si prijala naše názory, je to znamka inteligencie:)
Neboj, aj keby si mala päť detí nič by sa nedialo, mal by na nás kto robiť:D:D
..žartujem, možno zvažiš iný spôsob antikoncepcie, rozhodne sa neprikláňaj k tej z Trnavy "neondit":D
Mozno bude lepšie vnútromaternicové teliesko, dnes sú naozaj na dobrej úrovni, ale to sa isto rozhodneš sama.
Prajem Ti, aby si mala iba toľko detičiek, koľko Ti bude robiť radosť.
Fanny.G
19.04.10,16:22
Ahoj Fanny, som rada, že si prijala naše názory, je to znamka inteligencie:)
Neboj, aj keby si mala päť detí nič by sa nedialo, mal by na nás kto robiť:D:D
..žartujem, možno zvažiš iný spôsob antikoncepcie, rozhodne sa neprikláňaj k tej z Trnavy "neondit":D
Mozno bude lepšie vnútromaternicové teliesko, dnes sú naozaj na dobrej úrovni, ale to sa isto rozhodneš sama.
Prajem Ti, aby si mala iba toľko detičiek, koľko Ti bude robiť radosť.

Ďakujem pekne,určite neboj,tým vyjadrením "neondiť" sa určite riadiť nebudem:D
Skúsim prebrať s lekárom to vnútromaternicové teliesko...ale to môžem až po prvom pôrode však?
zdenka131
19.04.10,16:28
Ďakujem pekne,určite neboj,tým vyjadrením "neondiť" sa určite riadiť nebudem:D
Skúsim prebrať s lekárom to vnútromaternicové teliesko...ale to môžem až po prvom pôrode však?

Želám pekný večer.

Vnútromaternicové teliesko by nemali používať ženy, ktoré ešte nerodili.
Fanny.G
19.04.10,16:31
Želám pekný večer.

Vnútromaternicové teliesko by nemali používať ženy, ktoré ešte nerodili.

Ďakujem,tak asi mi neostane nič iné,len v prvom rade porodiť a potom to budem môcť riešiť...