gabsta
16.04.10,15:36
Dobry den poradaci,

chcela by som sa spytat na jednu vec. Nakolko som to minuly rok nerobila, kedze som si ucto robila sama. Cast roka som bola iba SZCO, ale cast aj zamestnanec. Odvody, do ZP, ktore som si zaplatila som zauctovala iba do vydavku, a nie aj do zavazkov.

Chcem sa preto spytat ako mam uctovat odovody do ZP, ked som momentalne SZCO aj zamestnanec. Nakolko keby si kazdy mesiac zauctujem zavazok voci ZP na odvody a nezaplatim si ho ja, lebo plati za mna odvody zamestnavatel, tak na konci roka budem zavazok, ktory ale nebude totozny s RZZP. (za min. rok mi totiz nevysiel ziadny nedoplatok)

Prosim o radu, dakujem.
veronikasad
16.04.10,14:01
Dobry den poradaci,

chcela by som sa spytat na jednu vec. Nakolko som to minuly rok nerobila, kedze som si ucto robila sama. Cast roka som bola iba SZCO, ale cast aj zamestnanec. Odvody, do ZP, ktore som si zaplatila som zauctovala iba do vydavku, a nie aj do zavazkov.

Chcem sa preto spytat ako mam uctovat odovody do ZP, ked som momentalne SZCO aj zamestnanec. Nakolko keby si kazdy mesiac zauctujem zavazok voci ZP na odvody a nezaplatim si ho ja, lebo plati za mna odvody zamestnavatel, tak na konci roka budem zavazok, ktory ale nebude totozny s RZZP. (za min. rok mi totiz nevysiel ziadny nedoplatok)

Prosim o radu, dakujem.
V záväzkoch SZČO od 1.7.2010 učtuješ preddavky SZČO, ktoré ti vyšli z RZZP za rok 2009. Za obdobie 01-06/10 preddavky z RZZP za rok 2008 - ak si v tomto období nepodnikala, preddavky do 30.6.2010 neplatíš.
Výsledok RZZP za rok 2010 bude samostatným záväzkom.
gabsta
23.04.10,11:33
Ak vsak nebudem poistenie platit pravidelne, tak sa mi budu zavazky navysovat. Poistenie vsak za mna bude odvadzat kazdy mesiac zamestnavatel. Takze pri RZZP mi vyjde urcita suma nedoplatku, ktora ale nebude totozna s vyskou zavazku voci ZP. Ako mam potom zauctovat tento problem :confused: ? Dakujem.
Melnick
23.04.10,11:42
Dobry den poradaci,

chcela by som sa spytat na jednu vec. Nakolko som to minuly rok nerobila, kedze som si ucto robila sama. Cast roka som bola iba SZCO, ale cast aj zamestnanec. Odvody, do ZP, ktore som si zaplatila som zauctovala iba do vydavku, a nie aj do zavazkov.

Chcem sa preto spytat ako mam uctovat odovody do ZP, ked som momentalne SZCO aj zamestnanec. Nakolko keby si kazdy mesiac zauctujem zavazok voci ZP na odvody a nezaplatim si ho ja, lebo plati za mna odvody zamestnavatel, Platenie odvodov zamestnávateľa nemá nič spoločné s odvodmi SZČO, nemiešaj ich dohromady a už vôbec nebude zam-eľ platiť odvody za Teba ako SZČO tak na konci roka budem zavazok, ktory ale nebude totozny s RZZP. Bude, pretože v účtovníctve sa Ti zobrazia iba záväzky voči ZP vyplývajúce iba SZČO (za min. rok mi totiz nevysiel ziadny nedoplatok) To si asi mala nízke resp. žiadne príjmy z podnikania.

Prosim o radu, dakujem.

V RZZP potom "urobíš poriadok" v odvodoch zam-ľa aj seba ako SZČO.
ivustek
23.04.10,11:47
A prečo nebudete platiť preddavky pravidelne? Veď za každý deň omeškania Vám idú penále.Ak Vám vyšlo v RZZP viac ako 3,32 € musíte to platiť aj keď ste zároveň zamestnanec. To nie je dobrý systém - neplatiť mesačne a potom to iba vyrovnať cez RZZP.