Alena Spišiaková
16.04.10,16:47
Dobrý deň,

1. Aj odberateľ aj dodávateľ sú platcami dph.

Došla mi faktúra za reklamu, vystavená je bez dph, mám urobiť samozdanenie a do ktorého riadku dph to pôjde, alebo to tam vôbec neuvádzať, ja som to dávala do riadku 9, len neviem či je to správne.

Ďalej mám faktúru za ubytovanie v Nemecku bez dph, taktiež mám urobiť samozdanenie a riadok 9 tlačiva dph - ubytovanie súviselo s účasťou na výstave, ale nefakturoval ho organizátor výstavy, môj klient si našiel ubytovanie sám a zúčastnil sa výstavy ako vystavovateľ, alej aj ako nákupca vystavovaných vecí.

Mám lístok od dopravcu, kde mi dopravca vystavil lístok bez dph - išlo sa zo Slovesnka do Česka, taktiež riadok 9 tlačiva dph???

Ďakujem za pomoc
Alena Spišiaková
18.04.10,17:18
Už som zistila v zákone, tak ďakujem
encik
21.04.10,13:36
Prosím Ťa, mňa by zaujímalo to ubytovanie, mám taký istý problém, je to teda samozdanenie, napíš mi prosím Ťa, kde si sa dočítala. Dík
Alena Spišiaková
22.04.10,16:11
Áno je to samozdanenie podľa §69 ods. 2 zákona o dph s platnosťou od 1.1.2010, ktorý odkazuje na § 16 od 1..., kde sú aj ubytovacie služby.

Ja som to dala ako samozdanenie.
encik
11.06.10,06:56
Poprosím o radu, ako by ste zaúčtovali faktúru z Nemecka, ktorá prišla 8.3.2010 vystavená bola 21.1.2010 na ubytovanie od 6.6. do 9.6.2010 na 540 eur vrátane 7% daň ( neprišla ako zálohová faktúra) a ešte mi konateľ povedal, že tých 7% je miestny poplatok, nie DPH, tak som ju samozdanila.Teraz mi prišla ďalšia faktúra na to isté ubytovanie, kde je ubytovanie vrátane 7% DPH + raňajky vrátane 19%DPH spolu na sumu 874 eur, a odrátaná akože záloha tých 540 eur z predchádzajúcej faktúry.Viete mi poradiť, ako tieto faktúry vysporiadať z hľadiska DPH aj daňového? Ďakujem
encik
11.06.10,06:58
Ešte som zabudla, sme mesační plátcovia DPH, na faktúre z Nemecka som nikde nenašla číslo pre DPH ani na nete, ale keď som to prerátala, tak mi vychodí že tých 7 a 19% je DPH.
IvoM
11.06.10,07:28
Uvedená služba /ubytovanie/ nie je predmetom slovenskej DPH, celé dáš do nákladov vrátane DPH /Ak si chceš uplatniť DPH za ubytovanie v Nemecku tak len elektronicky z nemeckého DÚ cez náš daňový portál www.drsr.sk/ (http://www.drsr.sk/).
encik
11.06.10,09:30
Ďakujem veľmi pekne.