IvoM
17.04.10,08:11
Na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) , ktorá teraz pracuje v núdzovom režime je možné už podať súhrnný výkaz len stianutím SV vo formáte doc, jeho vyplnením a jednoduchým odoslaním na ich mailovú adresu, a zrazu netreba ani žiaden elektronický podpis, nuž čo konečne zistili že nestači len prijať zákon /tá zlá EÚ ich k tomu dotlačila:)/, ale treba mať na to aj zodpovedajúci HW a SW.
Lacco
17.04.10,07:45
Konečne sa zobudili :) :) :) Už to bolo dosť trápne s tým zlyhávaním systému ;)
Braňo
17.04.10,08:24
Zobudili? :eek: Ešte nevstali zo zlého sna!
Johanka
17.04.10,12:33
Pokiaľ má druhá strana súhrnného výkazu pár položiek , tak si ponadávam , povypĺňam ,ponadávam, pošlem , ponadávam a tak stále dokola, pokiaľ neurobím SV všetkým klientom .... Dvaja klienti mi zakázali posielať údaje o ich firme na kadejaké neoverené adresy . Vraj ma na to nesplnomocnili - však majú pravdu.
Ale volala mi kamarátka, že vo firme, kde je zamestnaná má SV 42 strán ... Tá má robiť čo ???
Johanka
17.04.10,12:43
A to bude táto úžasná náhradná stránka každý deň iná, s inými pokynmi a priloženými súbormi :eek:? Však oni z nás robia korunovaných volov :mad:.
Vo verzii , podľa ktorej som postupovala včera večer , nasledovné nebolo:


Dovoľujeme si upozorniť daňové subjekty, že náhradný spôsob podávania je prednostne určený pre: daňové subjekty, ktoré majú zaručený elektronický podpis
alebo „dohodu o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom“
alebo subjekty, ktoré sa zatiaľ neregistrovali

Ak ste podali súhrnný výkaz touto formou, naši pracovníci si Vás dovolia osloviť a verifikovať údaje.
Ak ste podali daňové priznanie a nemáte zaručený elektronický podpis alebo dohodu, dovoľujeme si Vás upozorniť, že v zmysle paragrafu 20 ods. 4 zákona č. 511/1992/Zb. o správe daní treba doručiť podanie aj v písomnej forme a to do piatich pracovných dní od jeho odoslania, inak sa nepovažuje za doručené.

Takisto tam nebolo v prílohe ani vyhlásenie o podaní písomnosti ...

:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
sybila3
17.04.10,13:33
mne sa to nedá vyplniť v počítači.
Johanka
17.04.10,13:40
:eek: naozaj nie sú kompletní ...

Zadala som www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) a čuduj sa svet - ide normálna stránka.


Pribudlo :
Daňová správa sa ospravedlňuje všetkým užívateľom za nefunkčnosť portálu dňa 16.4.2010 spôsobenú nasadením novej verzie aplikácie a súčasne ubezpečuje širokú odbornú i laickú verejnosť, že v spolupráci s dodávateľmi intenzívne hľadá riešenia na odstránenie všetkých nedostatkov a zabezpečenie funkčnosti a komfortu daňového portálu.
sybila3
17.04.10,13:41
aha už aj mne to naskočilo, tak čo teraz vyplniť cez normálnu stránku alebo cez náhradnú, lenže tlačivo neviem vyplniť v počítači.
lejka
17.04.10,13:44
Prosím Vás, chvíľu mi išlo drsr, teraz zase nejde.Chcem už konečne poslať ten výkaz, je to moja nočná mora. Kde je tá náhradná stránka a na akú mailovú adresu mám poslať ten SV? Ďakujem.
sybila3
17.04.10,13:51
aj ja by som rada poslala, ale neviem ako ho vyplniť????? dík
ekopo
17.04.10,13:53
Stránka sa len tvári že ide, prihlásiť sa však nejde.
Súhrnné výkazy treba poslať mailom ako prílohu na sv@drsr.sk
Je to najschodnejšia cesta
Sú to tieto výkazy:
sybila3
17.04.10,13:59
Prosím ťa, ako to mám vyplniť, mne tam naskočí taký krížik a nejde mi to vyplniť. Aha už mi ide. dík
Ak máme ZEP, tak treba radšej podať aj v papierovej forme, pre istotu?
ekopo
17.04.10,15:30
opäť ide "náhradná" stránka, pribudlo tlačivo "vyhlásenie o podaní k súhrnnému výkazu", len rozmýšľam načo, keď sa výkazy majú posielať mailom.

jaj a tlačivá sú v editovateľnom PDF , to je pokrok
cactus
17.04.10,15:37
opäť ide "náhradná" stránka, pribudlo tlačivo "vyhlásenie o podaní k súhrnnému výkazu", len rozmýšľam načo, keď sa výkazy majú posielať mailom.

jaj a tlačivá sú v editovateľnom PDF , to je pokrok

veru...
veru...
AnnaK
17.04.10,16:21
Včera vyzerala stránka inak, dnes ráno zase inak a teraz pozerám, že zase niečo pribudlo. Prosím vás, boli ste už niekto oslovený pracovníčkami DÚ, prípadne volali ste už na uverejnené kontaktné osoby? Ja som podala SV včera náhradným spôsobom, mail sa nevrátil ako nedoručený ale ani mi neprišlo žiadne potvrdenie. Včera ani ráno tam žiadne vyhlásenie o podaní SV nebolo.
Blankake
17.04.10,16:42
Včera vyzerala stránka inak, dnes ráno zase inak a teraz pozerám, že zase niečo pribudlo. Prosím vás, boli ste už niekto oslovený pracovníčkami DÚ, prípadne volali ste už na uverejnené kontaktné osoby? Ja som podala SV včera náhradným spôsobom, mail sa nevrátil ako nedoručený ale ani mi neprišlo žiadne potvrdenie. Včera ani ráno tam žiadne vyhlásenie o podaní SV nebolo.
Ja som volala dnes, že treba okrem toho doniesť (alebo poslať) aj to Vyhlásenie o podaní SV.
ekopo
17.04.10,16:49
Ja som volala dnes, že treba okrem toho doniesť (alebo poslať) aj to Vyhlásenie o podaní SV.
..a to si má daňovník vycucať z prsta, pretože taká informácia na "náhradnom" portáli nie je....
Blankake
17.04.10,16:51
..a to si má daňovník vycucať z prsta, pretože taká informácia na "náhradnom" portáli nie je....
no nie je... ale ten súbor na stiahnutie tam je (aj keď ešte včera nebol):rolleyes:
ekopo
17.04.10,16:55
..nič naviac nedostanú, len výkaz

a preistotu ho pošlem 10x mailom :-)
sybila3
17.04.10,17:12
ja neviem, či už mi z toho šibe, ale prvé údaje sa mi dajú vyplniť a potom ako je názov firmy, tak mi vyskakuje nejaké okno a nedá sa mi to vypísať, poradí niekto ako nato? dík
domenico.office
17.04.10,17:27
Sybka, aspoň napíš, o aké tlačivo sa jedná
AnnaK
17.04.10,17:48
Ja som volala dnes, že treba okrem toho doniesť (alebo poslať) aj to Vyhlásenie o podaní SV.

Dík. Ja tam tiež zajtra skúsim zavolať, či nemajú zase nejaké nové pokyny.
bodliak
17.04.10,17:55
Predpokladam, ze v najblizsom case: - bude mailova schranka preplnena a maily nedorucene - dostanu tolko balastu a spamu, ze budu pol roka ladit spamovy filter a potom 2 roky nahanat ludi, ze nepodali... - padne aj to a vratime sa k staremu dobremu opeciatkovanemu papieru
sybila3
17.04.10,18:21
Sybka, aspoň napíš, o aké tlačivo sa jedná
skúšala som vypísať tie,ktoré sú v príspevku 11 a nejako mi to nejde, stále mi tam vyskakuje tabuľka makro a rada by som to už dokončila a poslala im, nech mám pokoj, dphčky mám tiež hotové ale tie tlačím a zanesiem, ešte čakám na nejakú odpoveď ohľadom zápočtu.dík.
Rozalka
17.04.10,18:21
Bodliak, možno aj k tomu dôjde.
Keď som bola na školení a padol termín 20-ho (v ČR stačí až 25-ho), zborovo sme zasyčali. Prednášajúca povedala: keby sme nezaviedli podávanie elektronickou cestou, museli by ste nosiť SV už 15-ho, aby sme to my stihli zapracovať do celoeurópskeho.
Asi by boli lepšie urobili .........
sybila3
17.04.10,18:27
šak je na drsr zas iné tlačivo. to už mi vypísať ide, ale prosím Vás, vypísala som ho teraz, čo uložiť a poslať každú stranu zvlášť? Posielam až keď obidve vypíšem a uložím trebárs na plochu, potom cez e-mail pošlem? Aj mi to nejako potvrdia? dík
sybila3
17.04.10,18:33
treba aj to vyhlásenie? a čo s ním? zaniesť na DU?
Adula
17.04.10,18:33
Baby mne to šlo v pohode vyplniť a poslať, ale to vyhlásenie čo tam je, tak to treba poslať na daňový úrad poštou, alebo čo s tým?
Adula
17.04.10,18:35
Nejako sme narovnako poslali.
sybila3
17.04.10,18:39
NO ja som medzitým stiahla prvú stranu, druhú stranu, neviem prečo to nedali spolu. Vypísala uložila na plochu a teraz to mám poslať na tú e-mailovú adresu? čo píšete do textu, je jedno z akej e-mailovej adresy sa to pošle? ešte prosím, čo s tým vyhlásením? dík
domenico.office
17.04.10,18:42
Vyhlásenie doručiť do 5 dní na DÚ.
Blankake
17.04.10,18:43
NO ja som medzitým stiahla prvú stranu, druhú stranu, neviem prečo to nedali spolu. Vypísala uložila na plochu a teraz to mám poslať na tú e-mailovú adresu? čo píšete do textu, je jedno z akej e-mailovej adresy sa to pošle? ešte prosím, čo s tým vyhlásením? dík
Ja som to dala do jedného e-mailu, do predmetu som napísala Súhrnný výkaz - "moje meno" a napísala som len stručne, že v prílohe posielam SV (ja som síce posielala opravný, takže som trošku napísala ešte k tomu pokec). No a keď som tam dnes volala, tak mi pani povedala, že potom mam doručiť na DÚ aj to vytlačené vyhlásenie o podaní SV.

Odpoveď s nejakým potvrdením som nedostala žiadnu (aspoň zatiaľ)
Blankake
17.04.10,18:46
Baby mne to šlo v pohode vyplniť a poslať, ale to vyhlásenie čo tam je, tak to treba poslať na daňový úrad poštou, alebo čo s tým?
Áno poštou, alebo osobne.
sybila3
17.04.10,18:48
vyhlásenie zasielajú všetci? aj, ktorí majú ZEP? Sú tam dve strany v tom vyhlásení, treba obidve? No dphčky, radšej zanesiem. Je to jednoduchšie.
Nechcem si predstaviť aký budú v tom mať chaos, keď do jedného e-mailu prídu SV z celej republiky??????
Blankake
17.04.10,18:53
vyhlásenie zasielajú všetci? aj, ktorí majú ZEP? Sú tam dve strany v tom vyhlásení, treba obidve? No dphčky, radšej zanesiem. Je to jednoduchšie.
Nechcem si predstaviť aký budú v tom mať chaos, keď do jedného e-mailu prídu SV z celej republiky??????
To vyhlásenie doručujú len tí, ktorí nemajú ZEP, len dohodu s DÚ.
sybila3
17.04.10,18:56
Takže tí, ktorí majú ZEP, aj keď teraz nie sú podpísané tie dokumenty, tak netreba vyhlásenie, len pošlem tak ako je uvedené na stránke? aj mi to nejako potvrdia, nejako tomu neverím.
Blankake
17.04.10,19:00
Takže tí, ktorí majú ZEP, aj keď teraz nie sú podpísané tie dokumenty, tak netreba vyhlásenie, len pošlem tak ako je uvedené na stránke? aj mi to nejako potvrdia, nejako tomu neverím.
Teda za "normálnych" podmienok tí, čo majú ZEP, nemuseli posielať tie krycie listy (Vyhlásenie o podaní)... lenže máš pravdu, teraz, keď to vlastne nebude podpísané, tak neviem... skús tam zajtra zavolať.;)
sybila3
17.04.10,19:01
idem odoslať tie dve strany, keby sa niekto dozvedel, že či treba to vyhlásenie aj keď je ZEP ale nie sú dokumenty podpísané, tak hoďte sem.
Aj tak stále neviem, ako budem vedieť, že to bolo dobre doručené.
AnnaK
18.04.10,09:38
Dík. Ja tam tiež zajtra skúsim zavolať, či nemajú zase nejaké nové pokyny.

Vzdávam to, na Žilina I. sa nemôžem dovolať. Mám podozrenie, že dnes tam jednoducho nikto nie je a je tam iba zapnutý odkazovač, že účastník momentálne telefonuje s iným účastníkom, zanechajte odkaz.:(
Blankake
18.04.10,09:52
Vzdávam to, na Žilina I. sa nemôžem dovolať. Mám podozrenie, že dnes tam jednoducho nikto nie je a je tam iba zapnutý odkazovač, že účastník momentálne telefonuje s iným účastníkom, zanechajte odkaz.:(
Tak skús Žilinu II, mňa sa nikto nepýtal, kam patrím.;)
AnnaK
18.04.10,12:54
Tak skús Žilinu II, mňa sa nikto nepýtal, kam patrím.;)

Tam to pre zmenu na obidvoch číslach zvoní a nikto to neberie. Končím.
Dáša_
18.04.10,13:39
mimotemy navrhujem vypísať tipovaciu súťaž, kedy toto všetko bude v poriadku a my len sadneme k internetu a pár klikmi pošleme výkaz :D:D:D A ako prvú cenu navrhujem oslobodenie od daňových kontrol na obdobie 5 rokov :cool::cool::cool:


(sa mi smeje, ale ja ešte nemám ani doklady, z ktorých budem ten výkaz robiť, práve posielam výhražné sms :(:(:(-)
sybila3
18.04.10,13:59
zajtra pôjdeme zaniesť dphčky a skúsime sa opýtať na podateľni, či treba to vyhlásenie aj pre ZEP.
sybila3
19.04.10,06:09
Nikto ste nezistili ohľadom toho vyhlásenia? Ja ho pre istotu zoberiem so sebou na DU.
cactus
19.04.10,06:11
zajtra pôjdeme zaniesť dphčky a skúsime sa opýtať na podateľni, či treba to vyhlásenie aj pre ZEP.

pre ZEP nie je treba
bea
19.04.10,06:37
Ja som volala v Bratislave na DU Ba 1 a povedal mi pán, že keď je ZEP, tak netreba nosiť vyhlásenie. Dúfajme, že vie ako to má byť :-)
sybila3
19.04.10,06:41
ako to tu bolo písané, že pre ZEP nie je treba, ale nakoľko dokument nie je podpísaný, ja ho zoberiem na DU, uvidím, čo povedia, lebo nemám žiadne potvrdenie na e-mail, že im to prišlo.
bea
19.04.10,06:45
Ešte jednu vec som sa dozvedela, ktorá možno zaujíma aj viacerých.
Ja som vypĺňala SV ešte v piatok poobede, keď bolo na náhradnej stránke tlačivo vo Worde. Posielala som ho, ale ich mailová adresa ešte nefungovala, tak sa mi mail vrátil a prišlo aj vyrozumenie, že môžem už tlačivo poslať, že mailová adresa je už funkčná. Ale keďže je teraz už tlačivo v PDF, tak som sa pýtala, či ho musím znova vyplniť a tak poslať. A bolo mi povedané, že ho musím znova vyplniť, lebo nie je isté, či by to bolo v poriadku v tom worde.
Naviac ma hnevá, že takto pri toľkom prepisovaní človek môže urobiť nejakú chybu a potom :(
ecuch
19.04.10,06:49
zobudili? po spŕške kritiky urobili teraz nejakú smiešnu náhradu - a za ten úžasný SW sme zaplatili my z našich daní
m.hladka
19.04.10,06:57
Včera som poslala so sprievodným listom, pre 3 firmy SV, zatiaľ sa mi to nevrátilo.
Ale pri vytlačení kópie pre seba mi druhá strana SV niečo po anglicky oznamovala, ale nechápala som, tak uvidíme (povedal slepy):D:D:D

A teraz neviem, či to mám dať ešte osobne potvrdiť na podateľni DU? Hm...
Asi to tiež zoberiem, istota je istota.
Blankake
19.04.10,07:08
Včera som poslala so sprievodným listom, pre 3 firmy SV, zatiaľ sa mi to nevrátilo.
Ale pri vytlačení kópie pre seba mi druhá strana SV niečo po anglicky oznamovala, ale nechápala som, tak uvidíme (povedal slepy):D:D:D

A teraz neviem, či to mám dať ešte osobne potvrdiť na podateľni DU? Hm...
Asi to tiež zoberiem, istota je istota.
Treba doručiť na DÚ aj Vyhlásenie o podaní SV (osobne alebo poštou).
azla
19.04.10,07:12
Chcem sa spýtať:

Vyhlásenie je potrebné zaslať do 5.dní.
(Momentálne to neviem nájsť, kde je to upravené)

Rozumie sa do 5 dní od 20.-ého?
alebo do 5 dní od zaslania emailom (napr. posielala som 16.4) ?

A keď už bude fungovať elektronické podanie - tak 5 dní od elektronického podania alebo 5 dní od posledného termínu (20.-ého) ?
ecuch
19.04.10,07:16
Treba doručiť na DÚ aj Vyhlásenie o podaní SV (osobne alebo poštou).

to fakt? a potom na čo slúži vlastne tá náhradná stránka?
Timka1
19.04.10,07:16
ja som sa dnes telefonicky pýtala na daňovom úrade, bolo mi povedané, že Vyhlásenie o podaní SV treba doručiť na DÚ spolu s prvou stranou Výkazu

a ak chceme mať potvrdenie o podaní, tak Vyhlásenie 2x - jedno pre nich a jedno nám potvrdia.
grammatika
19.04.10,07:17
Chcem sa spýtať:

Vyhlásenie je potrebné zaslať do 5.dní.
(Momentálne to neviem nájsť, kde je to upravené)

Rozumie sa do 5 dní od 20.-ého?
alebo do 5 dní od zaslania emailom (napr. posielala som 16.4) ?

A keď už bude fungovať elektronické podanie - tak 5 dní od elektronického podania alebo 5 dní od posledného termínu (20.-ého) ?
str. 28 :http://www.porada.sk/t132188-p28-suhrnny-vykaz-dph-podany-elektronicky.html#post1373978
Ak si poslala 16.04. piatok- 19,20,21,22,23-do 23.4.podať
Blankake
19.04.10,07:18
Chcem sa spýtať:

Vyhlásenie je potrebné zaslať do 5.dní.
(Momentálne to neviem nájsť, kde je to upravené)

Rozumie sa do 5 dní od 20.-ého?
alebo do 5 dní od zaslania emailom (napr. posielala som 16.4) ?

A keď už bude fungovať elektronické podanie - tak 5 dní od elektronického podania alebo 5 dní od posledného termínu (20.-ého) ?
Do 5 pracovných dní od elektronického podania SV
Blankake
19.04.10,07:19
to fakt? a potom na čo slúži vlastne tá náhradná stránka?
To bolo aj pôvodne určené - elektronicky sa podal SV a do 5 pracovných dní sa ešte musel doručiť tzv. krycí list (teda to Vyhlásenie o podaní SV) - ale len v prípade, keď daňový subjekt nemá ZEP, len dohodu s DÚ.
Gabi03
19.04.10,07:22
To bolo aj pôvodne určené - elektronicky sa podal SV a do 5 pracovných dní sa ešte musel doručiť tzv. krycí list (teda to Vyhlásenie o podaní SV) - ale len v prípade, keď daňový subjekt nemá ZEP, len dohodu s DÚ.

Juj. :o:mad:
My máme ZEP, ale je každému jasné, že to minimálne tento mesiac nevyužijeme.
Treba poslať krycí list alebo netreba? :rolleyes:
zuzulka
19.04.10,07:30
Prosím Vás, ako ste dokazali tie subory vo formáte pdf uložiť tak, aby sa uložili vyplnené a mohli ste ich dať ako prílohu do mailu. Mne sa to vôbec nedarí :-(
emmma
19.04.10,07:34
Mne sa to tiež najprv uložilo nevyplnené a tak som to ja odoslala. Keď to ukladáš neprepisuj text - názov dokladu. (možno to nie je práve v tom) ale keď som to zo zúfalstva už po 80-ty krát uložila neprepísané zostalo to vypísané.
azla
19.04.10,07:38
str. 28 :http://www.porada.sk/t132188-p28-suhrnny-vykaz-dph-podany-elektronicky.html#post1373978
Ak si poslala 16.04. piatok- 19,20,21,22,23-do 23.4.podať

Keby systém fungoval ako má, tak OK.

Ale napr. viem, že konateľ bude k "dispozícii na podpis"(je odcestovaný) až napr. 25.-ého.
Aby som dodržala lehotu, tak odošlem (alebo on) až 20.-ého. (elektronicky).
Avšak, pri tomto kocurkovskom fungovaní sa každý snaží skúšať skôr, aby toho 2O.-ého nepohorel :D a potom ten termín na fyzicky podpis sa skracuje.

.... a hrozí nedodržanie lehoty, alebo hrozí, že sa výkaz nepodarí poslať.
(čiže nedá sa "nadbehnúť):rolleyes:
zuzulka
19.04.10,07:39
takže vypisovať a dúfam že sa to uloži? Tie súbory vo "worde" čo sú tu priložené sa nemôžu použiť?
mimaemma
19.04.10,07:43
Mne to v tom pdf formate ide pekne, Tebe nie?
zuzulka
19.04.10,07:45
mimaemma: ja to pekne vypíšem, môžem i vytlačiť ale keď si to dám uložiť aby som to mohla dať ako príponu k mailu, tak sa mi to uloží prázdne, t.j. odoslala by som prázdne tlačivo. Asi robím niekde chybu, ale kde?
mimaemma
19.04.10,07:47
Ja som si to ulozila v pdf este som neposielala idem to skusit poslat uvidime co to spravi
zuzulka
19.04.10,07:50
a pozrela si si to uložené, či ti uložilo vyplnené tlačivo?
grammatika
19.04.10,07:56
Keby systém fungoval ako má, tak OK.

Ale napr. viem, že konateľ bude k "dispozícii na podpis"(je odcestovaný) až napr. 25.-ého.
Aby som dodržala lehotu, tak odošlem (alebo on) až 20.-ého. (elektronicky).
Avšak, pri tomto kocurkovskom fungovaní sa každý snaží skúšať skôr, aby toho 2O.-ého nepohorel :D a potom ten termín na fyzicky podpis sa skracuje.

.... a hrozí nedodržanie lehoty, alebo hrozí, že sa výkaz nepodarí poslať.
(čiže nedá sa "nadbehnúť):rolleyes:
Anka, presne viem, čo myslíš, to isté som riešila i ja, mne sa po dlhých hodinách ešte 12.4. podarilo odoslať v noci, ale podpísala mi to až včera, aj so musela naháňať dnes to dám do pošty. mimotemy( a potom nech neskúsia daňové kontroly povedať, že cez víkendy a po nociach živnostníci nerobia a nemajú nárok na stravné. to len mimo témy :) )
mimaemma
19.04.10,07:59
áno, je to uložené, vyplnené, akurát som to poslala konatelke nech to checkne ci je to ok
bea
19.04.10,08:25
takže vypisovať a dúfam že sa to uloži? Tie súbory vo "worde" čo sú tu priložené sa nemôžu použiť?
Mne povedali na DU BA I. , že nie.
Blankake
19.04.10,08:28
Ešte jednu vec som sa dozvedela, ktorá možno zaujíma aj viacerých.
Ja som vypĺňala SV ešte v piatok poobede, keď bolo na náhradnej stránke tlačivo vo Worde. Posielala som ho, ale ich mailová adresa ešte nefungovala, tak sa mi mail vrátil a prišlo aj vyrozumenie, že môžem už tlačivo poslať, že mailová adresa je už funkčná. Ale keďže je teraz už tlačivo v PDF, tak som sa pýtala, či ho musím znova vyplniť a tak poslať. A bolo mi povedané, že ho musím znova vyplniť, lebo nie je isté, či by to bolo v poriadku v tom worde.
Naviac ma hnevá, že takto pri toľkom prepisovaní človek môže urobiť nejakú chybu a potom :(
Tak ja som sa teraz vrátila zo "svojho" DÚ a mne bolo povedané, že ak som podala SV v doc formáte, tak už nemusím posielať ešte aj v PDF. Proste v tom čase, keď som ja posielala, boli na ich stránke k dispozícii tlačivá vo Worde a tie som vtedy aj použila.
zuzulka
19.04.10,08:32
už mi to ide :-) chyba bola v tom, že som mala inú verziu Adobe Reader ako požadoval DU...dosť banalita
bea
19.04.10,08:36
Tak ja som sa teraz vrátila zo "svojho" DÚ a mne bolo povedané, že ak som podala SV v doc formáte, tak už nemusím posielať ešte aj v PDF. Proste v tom čase, keď som ja posielala, boli na ich stránke k dispozícii tlačivá vo Worde a tie som vtedy aj použila.
Možno tak áno, lenže ja som v piatok už zbalila veci a až dnes som si prečítala, že mám poslať výkaz znova. A to je už nové tlačivo. Preto som prepisovala :-)
Gabi03
19.04.10,08:59
Práve som volala s tetou z DÚ. Vravela, že treba poslať tak ako je to na stránke, ale sama nevedela, či je to všetko a či to stačí, nakoľko DNES čakajú metodický pokyn.... vrrrrrr
Veronika Gabrielova
19.04.10,09:02
Ahojte,

ide Vám stiahnúť súhrnný výkaz zo strány DRSR?

Wordovsky dokument zmenili na PDF a nejde mi to stiahnúť : -(. Chyba je u nich asi na serveri.

Nemôže mi prosím niekto poslať dokumenty Súhrnného výkazu v PDF-ku?


ĎAKUJEM
Blankake
19.04.10,09:02
Práve som volala s tetou z DÚ. Vravela, že treba poslať tak ako je to na stránke, ale sama nevedela, či je to všetko a či to stačí, nakoľko DNES čakajú metodický pokyn.... vrrrrrr
Treba poslať tak, ako je to aktuálne na stránke. Ak niekto posielal v sobotu (ako napr. ja) a vtedy tam boli súbory vo Worde a nebol žiadny pokyn o spôsobe uloženia súboru (že treba pripojiť aj DIČ), tak si splnil povinnosť a nie je potrebné to posielať znovu. Takto mi to bolo dnes vysvetlené pri osobnej návšteve DÚ.
Ináč nezávidím pracovníkom DÚ ten chaos.:mee:
Blankake
19.04.10,09:05
Ahojte,

ide Vám stiahnúť súhrnný výkaz zo strány DRSR?

Wordovsky dokument zmenili na PDF a nejde mi to stiahnúť : -(. Chyba je u nich asi na serveri.

Nemôže mi prosím niekto poslať dokumenty Súhrnného výkazu v PDF-ku?


ĎAKUJEM
Skús
Veronika Gabrielova
19.04.10,09:05
Ďakujem veľmi pekne
sybila3
19.04.10,09:34
Oni sami nevedia. My sme predsa aj keď máme ZEP zobrali aj vyhlásenie a povedali, že asi bude treba, tak si ho zobrali.
Blankake
19.04.10,09:52
Oni sami nevedia. My sme predsa aj keď máme ZEP zobrali aj vyhlásenie a povedali, že asi bude treba, tak si ho zobrali.
Chaos nad chaos... ale už zase funguje pôvodná www.drsr.sk a dá sa podávať elektronicky.:)
m.hladka
19.04.10,10:20
Chaos nad chaos... ale už zase funguje pôvodná www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) a dá sa podávať elektronicky.:)

Ale veď to nie je pôvodná, to je stále ešte náhradna.
Blankake
19.04.10,10:24
Ale veď to nie je pôvodná, to je stále ešte náhradna.
Klikni si na "Prihlásenie do štandardnej stránky DR SR" (v sivom rámčeku na modrej ploche)
bea
19.04.10,10:27
Portál je pôvodný a funguje aj náhradné riešenie :
http://www.drsr.sk/wps/portal
sybila3
19.04.10,10:30
no hádam nemám SV podať ešte raz?
JarkaL
19.04.10,10:33
no hádam nemám SV podať ešte raz?

Ja som poslala mail doobeda, snáď nebudem celý deň sledovať drsr.sk, či náhodou nevymysleli zas nejakú ďalšiu novinku. Dnes už na tú ich stránku ani nepáchnem.
m.hladka
19.04.10,10:35
Klikni si na "Prihlásenie do štandardnej stránky DR SR" (v sivom rámčeku na modrej ploche)

Díky, už som to zistila, "práce chvatná, málo platná"

Čo ideme robiť? Poposielame znova? :confused:
Blankake
19.04.10,10:39
Díky, už som to zistila, "práce chvatná, málo platná"

Čo ideme robiť? Poposielame znova? :confused:
Nieeeeeeeeeeeeeeeee :D:D:D
azla
19.04.10,10:41
V prípade, že ste podali súhrnný výkaz týmto náhradným riešením, nie je potrebné jeho podanie cez portál daňovej správy.


... je to zo stránky drsr (nudzovej :rolleyes:)
bea
19.04.10,10:46
Predsa nebudeme celé dni kontrolovať stránku drsr. Veď máme aj inú robotu. ;)
AnnaK
20.04.10,11:18
Mne dnes dopoludnia prišiel takýto mail:
Váš mail bol doručený do schránky sv@drsr.sk určenej na náhradné doručovanie SV k DPH. Daňové riaditeľstvo SR

Jeden SV som posielala ešte v piatok večer, taký ten jednoduchý a divný. V nedeľu ráno pribudol SV vo formáte PDF, tak som ten vyplnila znova a poslala ešte raz. Takže neviem, prevzatie ktorého potvrdili, ale hlavne, že potvrdili. Vyhlásenie s krycím listom som dnes doručila osobne na DÚ, nič sa ma nepýtali, ani ja som sa nič nepýtala. Už mám toho až vyše hlavy.
AnnaK
20.04.10,12:04
Mne dnes dopoludnia prišiel takýto mail:
Váš mail bol doručený do schránky sv@drsr.sk určenej na náhradné doručovanie SV k DPH. Daňové riaditeľstvo SR

Jeden SV som posielala ešte v piatok večer, taký ten jednoduchý a divný. V nedeľu ráno pribudol SV vo formáte PDF, tak som ten vyplnila znova a poslala ešte raz. Takže neviem, prevzatie ktorého potvrdili, ale hlavne, že potvrdili. Vyhlásenie s krycím listom som dnes doručila osobne na DÚ, nič sa ma nepýtali, ani ja som sa nič nepýtala. Už mám toho až vyše hlavy.

Pred niekoľkými minútami mi došiel znova rovnaký mail. Asi teda potvrdili prevzatie aj toho druhého podania. Len aby teraz nemali z toho guláš. Zaujímavé je, že obidva maily mi prišli až potom, ako som podala písomné Vyhlásenie. Žeby náhoda?
Jana1303
20.04.10,13:14
Ja som poslala SV včera večer a ešte mi nič neprišlo, žiadna odpoveď o akceptácii.
dogicka
20.04.10,13:24
Ja som vyhlásenie ešte nepodala, SV som poslala dva, v nedeľu, pred chvíľkou mi prišiel jeden mail o doručení, uvidím, či príde aj druhý.
bea
22.04.10,09:57
Mne až dnes prišiel mail, ktorý potvrdzuje, že môj mail bol doručený do sv@drsr.sk. Dúfam, že im neprišiel až dnes, ja som ho posielala 19.4. :(
sybila3
22.04.10,09:59
mne tak isto.
bea
23.04.10,11:23
Na stránke Daňového riaditeľstva je informácia o duálnom režime. Pripojím ju, aby sme ju mali navždy uchovanú, keby na to niekto po rokoch zabudol :)
Machulka
27.04.10,08:03
Na stránke Daňového riaditeľstva je informácia o duálnom režime. Pripojím ju, aby sme ju mali navždy uchovanú, keby na to niekto po rokoch zabudol :)
Ak dobre rozumiem, ak som podala súhrnný výkaz v núdzovom režime a podala som ho cez e-mail, tak musím ešte do 5 pracovných dní podať prvú stranu tlačiva? Veď keď som posielala súhrnný výkaz v núdzovom režime, písali, že ma bude daňový úrad kontaktovať, aby odobril údaje na SV. Nič sa neposmínalo o tom, že treba poslať tlačiva na DÚ
Denda
27.04.10,08:06
Ak dobre rozumiem, ak som podala súhrnný výkaz v núdzovom režime a podala som ho cez e-mail, tak musím ešte do 5 pracovných dní podať prvú stranu tlačiva? Veď keď som posielala súhrnný výkaz v núdzovom režime, písali, že ma bude daňový úrad kontaktovať, aby odobril údaje na SV. Nič sa neposmínalo o tom, že treba poslať tlačiva na DÚ
Toto sa nikdy nezmenilo a platí to stále: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/elposhrv_0110.pdf
Blankake
27.04.10,08:09
Ak dobre rozumiem, ak som podala súhrnný výkaz v núdzovom režime a podala som ho cez e-mail, tak musím ešte do 5 pracovných dní podať prvú stranu tlačiva? Veď keď som posielala súhrnný výkaz v núdzovom režime, písali, že ma bude daňový úrad kontaktovať, aby odobril údaje na SV. Nič sa neposmínalo o tom, že treba poslať tlačiva na DÚ
Krycie listy (1. strana SV + Vyhlásenie o podaní) sa museli posielať aj predtým, kým portál fungoval. Proste pri podaní SV bez ZEP je potrebné poslať poštou/zaniesť osobne na DÚ aj tie krycie listy.
Je pravda, že v prvý deň fungovania portálu v núdzovom režime tam nebolo (keď boli tlačivá SV len vo Worde), ale potom tam pridali aj Vyhlásenie o podaní.
stanley080
29.04.10,08:40
Ľudia, stalo sa ešte niekomu niečo tak neuveriteľné ako mne? Čítajte prosím do konca, naozaj ma zaujíma, či sme tu my už ozaj ako v kocúrkove a robia si tu z nás dobrý deň. TAkže: keďže stránka drsr nefungovala, poslala som súhrnné výkazy náhradným spôsobom . Avšak potom už znova fungovala, tak som pre istotu (som v tomto smere veľký pedant) poslala všetky súhrnné výkazy dňa 20.4.2010, čiže v termíne ešte raz, už klasicky cez stránku drsr, zaručené elektronickým podpisom, všetky správy o doručení a akceptácii mám uložené. A včera volala konateľovi do rakúska (neviem prečo nie mne, keď sú všade uvedené moje kontaktné údaje) pani z daňového úradu malacky, že prídu do adresy firmy - Rohožník a musí tam byť prítomná osoba poverená na podávanie súhrnného výkazu - čiže majiteľ našej účtovníckej firmy, na ktorého je napísaný daný elektronický podpis. Že oni si teraz robia tú kontrolu či to podala oprávnená osoba a musia s nami spísať zápisnicu. Ja som pani povedala, že ja som ten súhrnný výkaz poslala ešte raz toho 20.4., už korektne podpísaný zaruč.elektr.podpisom, a pokiaľ viem, ak sa to termínu podá aj 100 dokumentov, vždy platí posledný podaný. A ona si stále len to svoje vraví, že to je celoplošné nariadenie zhora a že oni prídu do toho Rohožníka na overenie a že aj keď som to poslala aj cez zaručený elektronický podpis, že oni to proste musia urobiť. Viete si predstaviť, čo to pre nás znamená?
1. musíme ísť do rohožníka, podotýkam že naša firma má sídlo v Trnave, kto mi preplatí cestovné, čas strávený na daňovom úrade a telefonne poplatky ktore som minula polhodinovym telefonovaním s danou pani???!
2. takýchto klientov máme viacero, roztrúsených na daňových úradoch po celom slovensku, sídla firiem sú tiež roztrúsené, my predsa nemôžeme chodiť kam nám daňový úrad nakáže kvôli akémusi overeniu!!! Disponujeme ZARUČENÝM elektronickým podpisom, ktorý sme si kvôli súhrnným výkazom museli kúpiť, išli sme preňho do serede, konatelia nás museli splnomocniť, všetko notársky overené, museli navstíviť dané daňové úrady, čakali sme kým to spojazdnia, stránku drsr neboli schopní od začiatku roka dať do takého stavu aby fungovala. Všetko som poslala dva razy kvoli svojej pedantnosti a oni my teraz zavolajú, že ja mám ist do malaciek za ucelom overenia???
3. ako my teraz budeme vyzerať, keď si oni vyvolávajú konateľom, ktorých sme ubezpečovali, že sa budú písomnosti posielať cez náš elektronický podpis a v tomto smere nemusia podpisovať žiadne papiere?
4. načo som celý ten cirkus odosielania súhrnných výkazov absolvovala - nepojazdná stránka, stiahnutie všetkých súborov aby to šlo, nervy lebo to aj tak nešlo, telefonické kontaktovanie technickej podpory, večne obsadená linka, zaslanie súhrnného výkazu náhradným riešením + pre moju pedantnosť zaslane v rámci termínu ešte raz, tentoraz už so zaručeným elektronickým podpisom, všetky správy o doručení a akceptovaní uložené, keď mi teraz vyvolávajú že ja mám ísť do malaciek a spísať s nimi nejakú zápisnicu? A to sa mi teraz začnú ozývať zo všetkých daňových úradoch na celom Slovensku? Napíšte prosím, ozvali sa aj vám už takto z daňového? Aj vás nútia byť prítomný v sídle firmy za účelom overenia?
ecuch
29.04.10,08:58
Keby to nebolo zároveň smutné, asi by to už naozaj patrilo do témy srandičky. Klopem na drevo, je som urobila presne to čo Vy, ale zatiaľ ma nik neoslovil.
Johanka
29.04.10,09:09
Aj v PN chodia overovať do firiem, ale žiadajú prítomnosť konateľa, resp. u FO konkrétnej osoby - overujú, či osoba, ktorá poslala SV cez náhradné riešenie bola na to oprávnená a či údaje v zaslanom SV sú pravdivé. Spisujú o tom protokol .

Vraj je to z toho dôvodu, že mail uvedený na náhradnej stránke mohol ktokoľvek zneužiť a poposielať na rôzne IČ DPH kadejaké nepravdivé údaje. Toto je síce pravda, ale na čo bol dobrý cirkus s náhradnou stránkou ? Mohli tam rovno dať oznámenie (nemám odvahu napísať, že prosbu :---) , aby sme poslali SV poštou alebo priniesli do podateľne ako doteraz. Teraz zaťažujú podnikateľov a veľká pravda je, že zase robia blbcov z účtovníkov - dnes ráno som si vypočula šťavnatý komentár od klienta ako keby som bola ja zodpovedná za chod DR SR :mee:.
marjankaj
29.04.10,09:15
Že oni si teraz robia tú kontrolu či to podala oprávnená osoba a musia s nami spísať zápisnicu. Ja som pani povedala, že ja som ten súhrnný výkaz poslala ešte raz toho 20.4., už korektne podpísaný zaruč.elektr.podpisom, a pokiaľ viem, ak sa to termínu podá aj 100 dokumentov, vždy platí posledný podaný. A ona si stále len to svoje vraví, že to je celoplošné nariadenie zhora a že oni prídu do toho Rohožníka na overenie a že aj keď som to poslala aj cez zaručený elektronický podpis, že oni to proste musia urobiť. Viete si predstaviť, čo to pre nás znamená?
1. musíme ísť do rohožníka, podotýkam že naša firma má sídlo v Trnave, kto mi preplatí cestovné, čas strávený na daňovom úrade a telefonne poplatky ktore som minula polhodinovym telefonovaním s danou pani???!



Musíte? podľa akého paragrafu a zákona?
stanley080
29.04.10,09:19
Oni vám nepovedia žiadny paragraf, lebo taký neexistuje. ale povedia, že ste boli telefonicky informovany o tom a bojim sa ze by sibli este aj pokutu a povedia ze suhrnny vykaz bol podany neopravnenou osobou alebo si nieco ine vymyslia. proste skakat, ako piskaju
marjankaj
29.04.10,10:15
Oni vám nepovedia žiadny paragraf, lebo taký neexistuje. ale povedia, že ste boli telefonicky informovany o tom a bojim sa ze by sibli este aj pokutu a povedia ze suhrnny vykaz bol podany neopravnenou osobou alebo si nieco ine vymyslia. proste skakat, ako piskaju


Skrátka sa im nechce sedieť v robote, tak si idú "vyraziť" do terénu a porovnajú si tam súhrnný výkaz so zaručeným elektronickým podpisom a súhrnný výkaz poslaný na mail? A my sa im na takéto výlety máme skladať?
Mala si im povedať, že im to pošleš poštou. Keď im to tak stačilo predtým.

Jedna známa to poslala poštou a napísala sprievodný list, že nefungovala stránka.
Chudíková Katarína
29.04.10,10:37
No, daňové úrady sa tvária ako pštros s hlavou v piesku. Ak som sa pýtala môjho správcu,čo a ako, tak sa ešte rozčúlil, že čo on s tým má a že on nevie, mám sa opýtať niekoho iného na daňovom úrade.
Priam hurá do práce...
marjankaj
29.04.10,11:04
No, daňové úrady sa tvária ako pštros s hlavou v piesku. Ak som sa pýtala môjho správcu,čo a ako, tak sa ešte rozčúlil, že čo on s tým má a že on nevie, mám sa opýtať niekoho iného na daňovom úrade.
Priam hurá do práce...

Správca je iba výkonný pracovník. Robí, čo mu nariadia tí zhora. Tí čo spáchali tieto zmätky si sedia na teplejších miestach.
Economic
29.04.10,13:24
Ľudia, stalo sa ešte niekomu niečo tak neuveriteľné ako mne? Čítajte prosím do konca, naozaj ma zaujíma, či sme tu my už ozaj ako v kocúrkove a robia si tu z nás dobrý deň. TAkže: keďže stránka drsr nefungovala, poslala som súhrnné výkazy náhradným spôsobom . Avšak potom už znova fungovala, tak som pre istotu (som v tomto smere veľký pedant) poslala všetky súhrnné výkazy dňa 20.4.2010, čiže v termíne ešte raz, už klasicky cez stránku drsr, zaručené elektronickým podpisom, všetky správy o doručení a akceptácii mám uložené. A včera volala konateľovi do rakúska (neviem prečo nie mne, keď sú všade uvedené moje kontaktné údaje) pani z daňového úradu malacky, že prídu do adresy firmy - Rohožník a musí tam byť prítomná osoba poverená na podávanie súhrnného výkazu - čiže majiteľ našej účtovníckej firmy, na ktorého je napísaný daný elektronický podpis. Že oni si teraz robia tú kontrolu či to podala oprávnená osoba a musia s nami spísať zápisnicu. Ja som pani povedala, že ja som ten súhrnný výkaz poslala ešte raz toho 20.4., už korektne podpísaný zaruč.elektr.podpisom, a pokiaľ viem, ak sa to termínu podá aj 100 dokumentov, vždy platí posledný podaný. A ona si stále len to svoje vraví, že to je celoplošné nariadenie zhora a že oni prídu do toho Rohožníka na overenie a že aj keď som to poslala aj cez zaručený elektronický podpis, že oni to proste musia urobiť. Viete si predstaviť, čo to pre nás znamená?
1. musíme ísť do rohožníka, podotýkam že naša firma má sídlo v Trnave, kto mi preplatí cestovné, čas strávený na daňovom úrade a telefonne poplatky ktore som minula polhodinovym telefonovaním s danou pani???!
2. takýchto klientov máme viacero, roztrúsených na daňových úradoch po celom slovensku, sídla firiem sú tiež roztrúsené, my predsa nemôžeme chodiť kam nám daňový úrad nakáže kvôli akémusi overeniu!!! Disponujeme ZARUČENÝM elektronickým podpisom, ktorý sme si kvôli súhrnným výkazom museli kúpiť, išli sme preňho do serede, konatelia nás museli splnomocniť, všetko notársky overené, museli navstíviť dané daňové úrady, čakali sme kým to spojazdnia, stránku drsr neboli schopní od začiatku roka dať do takého stavu aby fungovala. Všetko som poslala dva razy kvoli svojej pedantnosti a oni my teraz zavolajú, že ja mám ist do malaciek za ucelom overenia???
3. ako my teraz budeme vyzerať, keď si oni vyvolávajú konateľom, ktorých sme ubezpečovali, že sa budú písomnosti posielať cez náš elektronický podpis a v tomto smere nemusia podpisovať žiadne papiere?
4. načo som celý ten cirkus odosielania súhrnných výkazov absolvovala - nepojazdná stránka, stiahnutie všetkých súborov aby to šlo, nervy lebo to aj tak nešlo, telefonické kontaktovanie technickej podpory, večne obsadená linka, zaslanie súhrnného výkazu náhradným riešením + pre moju pedantnosť zaslane v rámci termínu ešte raz, tentoraz už so zaručeným elektronickým podpisom, všetky správy o doručení a akceptovaní uložené, keď mi teraz vyvolávajú že ja mám ísť do malaciek a spísať s nimi nejakú zápisnicu? A to sa mi teraz začnú ozývať zo všetkých daňových úradoch na celom Slovensku? Napíšte prosím, ozvali sa aj vám už takto z daňového? Aj vás nútia byť prítomný v sídle firmy za účelom overenia?

Mám podobný problém. Už 2x prišli do sídla jednej firmy preverovať čosi-vlastne ani neviem presne čo, lebo mňa tam ani ako externú účtovníčku nechceli, čo som posielala náhradným riešením len preto, že im nefungovala stránka. Včera trepali niečo o plnej moci /ktorá je doložená na príslušnom registračnom oddelení DÚ/. Dnes boli opäť u klientky, zase sa vypytovali kto a ako a z akej IP adresy podal príslušné výkazy/ Sú trápni. Nefungujú im veci, ktoré mali a takto doslova obťažujú klientov, ktorý majú pritom ZEP-y. No na Slovensku je to bohužiaľ aj takéto. Veď my by sme boli len radi, keby to fungovalo tak ako má.
marjankaj
30.04.10,08:36
Musíte? podľa akého paragrafu a zákona?

Asi ide o §3 ods(13) zákona o správe daní a poplatkov. Ale neviem ako to súvisí s účtovnou firmou.:eek:



(13) Každý správca dane je v obvode svojej územnej pôsobnosti príslušný vykonať miestne zisťovanie podľa § 14. Miestne zisťovanie mimo obvodu územnej pôsobnosti, a to aj bez delegovania (§ 4), môže správca dane vykonať na základe písomného poverenia daňového riaditeľstva na účely dodržiavania osobitného predpisu, 4aa) ako aj v mieste, v ktorom daňový subjekt, u ktorého nedošlo k zmene miestnej príslušnosti, podniká mimo svojho sídla alebo trvalého pobytu. Rovnako bez delegovania môže správca dane vykonať úkony súvisiace so zabezpečením a prepadnutím tovaru a veci (§ 14a) a v súvislosti s výkonom správy daní podľa § 14c.
AnnaK
30.04.10,11:33
Ja zírám. Chápem, že mohol ktokoľvek zneužiť IČ DPH a mailom poslať niečo, čo nie je pravda, ale ja som predsa doručila na daňový úrad Vyhlásenie s 1. stránkou súhrnného výkazu, čím som potvrdila údaje v súhrnnom výkaze, ktorý som poslala náhradným spôsobom. Alebo tieto kontroly robia iba tým, ktorí majú zaručený elektronický podpis?