fcterdad
17.04.10,12:06
Mám problém z ktorého už som dosť nervózna... Mám pocit, že ma nadúva zo všetkého.. Ráno vstanem, a brucho mám krásne ploché, vypijem pohár vody a zrazu mám pred sebou balón, nedajbože že niečo zjem... Nebola som na žiadnych vyšetreniach, vlastne ani neviem za kým by som mala isť. Uživala som Espumisan, nejaké homeopatické tabletky, ktoré mali tiež pomôcť ale efekt bol nulový. :confused:
Keby mi niekto vedel poradiť bola by som veeeeeeeelmi vdačná... :o
Zoltán Kovács
17.04.10,10:12
Gastroenterológ by ti vedel pomôcť.
Inqvizitor
17.04.10,10:42
Ahoj,
tak, ako radí Z. Kovács,
Popritom, ak chceš, tak skús : Pol lyžice soda bikarbony asi s deci vody zapiť,
Dať si za tým: Bystrinku, a
zo 3 - 4 tabl. PANCREOLAN FORTE
a to Ti garantovane prečistí črevá. - do 1 hod zaberie
Ale je možné aj to, že máš vela vody v sebe
Nepuchnú Ti nohy ?
a tak : Furon 2 ks naraz - do 2 hod zaberie
Furon Ti ani lekár velmi nechce predpísať, ale stojí to 2 Eur / 40 ks Je na recept, ale dá sa...
syrik
17.04.10,15:00
Mne pomohli kvapky Sab Simplex...a pohyb...a probiotické jogurty....ak to nepomôže, mala by si navštíviť lekára...
alla66
17.04.10,15:45
Mám problém z ktorého už som dosť nervózna... Mám pocit, že ma nadúva zo všetkého.. Ráno vstanem, a brucho mám krásne ploché, vypijem pohár vody a zrazu mám pred sebou balón, nedajbože že niečo zjem... Nebola som na žiadnych vyšetreniach, vlastne ani neviem za kým by som mala isť. Uživala som Espumisan, nejaké homeopatické tabletky, ktoré mali tiež pomôcť ale efekt bol nulový. :confused:
Keby mi niekto vedel poradiť bola by som veeeeeeeelmi vdačná... :o
Máš prečítané staršie témy?....nepomohli ti ani rady, ktoré dostali zadávateľky týchto tém?:)
http://www.porada.sk/t113724-nafuknute-brucho.html
http://www.porada.sk/t81523-nafuknuty-zaludok.html
http://www.porada.sk/t11772-nafuknute-brucho-prosim-pomozte.html
ubka
17.04.10,17:11
Vyskúšané, overené! Mojou parketou je alternatívna medicína a takmer všetky zdravotné ťažkosti možno eliminovať "vecami" ktoré máme na dosah ruky.
Pravdepodobnou príčinou nafukovania, je disfunkcia pankreasu, jednoducho preložené do reči laika porucha metabolizmu-trávenia.
Je potrebné systematické preliečenie po dobu 14-21 dní práškom, ktorého zloženie napíšem. Je viac menej isté, že ťažkosti odídu úplne, ale ak by zotrvávali, alebo sa vyskytliv ďalšom období stačí "jednorázovo" užiť prášok po jedle.
40 g Majorán záhradný, 20 ks Bobkový list spolu spráškovať, preosiať na jemnom sitku, potom pridať 8 pol. lyžíc Glukopuru (hroznový cukor) a 2 kávové lyžičky mletý zázvor (dostať v potravinách). Všestko spolu zmiešať a uzavrieť do tmavej fľaše.
Užíva sa 2 x denne 1 mokka lyžička prášku a zapije sa vodou. V6dy na prázdny žalúdok, teda pred jedlom, tých 14-21 dní v závislosti od poškodenia orgánu.

Ak máte pocit, že vám nejaké jedlo "nesadlo", po jedle hocikedy 1 kávová lyžička, zapiť vodou a o pol hodinku ste fit. Garantujem !!!! Na zdravie a dobrú chuť!:)
58vlasta
17.04.10,17:50
Mám problém z ktorého už som dosť nervózna... Mám pocit, že ma nadúva zo všetkého.. Ráno vstanem, a brucho mám krásne ploché, vypijem pohár vody a zrazu mám pred sebou balón, nedajbože že niečo zjem... Nebola som na žiadnych vyšetreniach, vlastne ani neviem za kým by som mala isť. Uživala som Espumisan, nejaké homeopatické tabletky, ktoré mali tiež pomôcť ale efekt bol nulový. :confused:
Keby mi niekto vedel poradiť bola by som veeeeeeeelmi vdačná... :o
Tiež som mala tento problém. Keď som bola u všeob. lekára, spomenula som to . Povedal mi, že to môže byť v súvislosti s klimaktériom. Teda mala by som navštíviť gynču. Kúpila som si prasličkový čaj,/aj pýr plazivý je dobrý, ale praslička sa mi osvedčila/, každú chvíľu som bola na wc-ku a tento stav sa mi zmiernil. Aj kilá začali ubúdať. Tiež užívam /2 tbl ráno/ Cordyceps sinens. Predtým som mala pocit, že každé vypité decko vody alebo čaju vo mne narastá, len pichnúť klincom do brucha a praskla by som ako balón...Na nafukovanie užívam lyžičku sezamového semiačka - požuť. Účinok aspoň u mňa je dobrý.
Zdenka 0705
20.04.10,09:16
Vyskúšané, overené! Mojou parketou je alternatívna medicína a takmer všetky zdravotné ťažkosti možno eliminovať "vecami" ktoré máme na dosah ruky.
Pravdepodobnou príčinou nafukovania, je disfunkcia pankreasu, jednoducho preložené do reči laika porucha metabolizmu-trávenia.
Je potrebné systematické preliečenie po dobu 14-21 dní práškom, ktorého zloženie napíšem. Je viac menej isté, že ťažkosti odídu úplne, ale ak by zotrvávali, alebo sa vyskytliv ďalšom období stačí "jednorázovo" užiť prášok po jedle.
40 g Majorán záhradný, 20 ks Bobkový list spolu spráškovať, preosiať na jemnom sitku, potom pridať 8 pol. lyžíc Glukopuru (hroznový cukor) a 2 kávové lyžičky mletý zázvor (dostať v potravinách). Všestko spolu zmiešať a uzavrieť do tmavej fľaše.
Užíva sa 2 x denne 1 mokka lyžička prášku a zapije sa vodou. V6dy na prázdny žalúdok, teda pred jedlom, tých 14-21 dní v závislosti od poškodenia orgánu.

Ak máte pocit, že vám nejaké jedlo "nesadlo", po jedle hocikedy 1 kávová lyžička, zapiť vodou a o pol hodinku ste fit. Garantujem !!!! Na zdravie a dobrú chuť!:)
Dnes ráno zarobené, začínam. O mesiac sa ozvem, ako zabralo. :)
majtnerova
20.04.10,12:08
ako spráškujem majorán s bobkovým listom?
Zdenka 0705
20.04.10,14:00
ako spráškujem majorán s bobkovým listom?
rozmixuj...ja som použila malý el. mlynček na kávu.... potom ešte cez sitko preosiala, pridala hroz. cukor a mlety zázvor a všetko zmiešala.... aromatickéééé...nasypala do tmavého pohára a zatvorila...:)
pasuliatko
20.04.10,17:02
gastro alebo internista
aninocka
21.04.10,07:11
ja mam ten isty problem. Dakujem teda taktiez za rady :)
Sybilla
14.07.10,09:53
Zmierňovať následky t.j. nafukovanie, rôznymi liekmi ani alternatívnymi doma namletými lektvarmi, nepomôže a nič nevyrieši. Nafukovanie spôsobuje zanesený tráviaci trakt. Nemusí byť zanesené iba hrubé črevo, môže to byť rovnako aj tenké črevo, žalúdok dokonca aj ústna dutina a to rôznymi mikroskopickými potvorami, hubami, pesňami, kvasinkami a pod. Pokiaľ neodstrániš túto háveď z tela, neprestane ťa nafukovať. Ak chceš spraviť prvý krok správnym smerom, treba sa v prvom rade vzdať akéhokoľvek cukru v akejkoľvek podobe. Pokiaľ to nie si schopná dokázať, nemá zmysel pokračovať, pretože háveď bude prekvitať zdravím na rozdiel od teba a bude systematicky ničiť tvoje zdravie až do úspešného konca. Ak sa vzdáš cukru, treba začať čistiť parazity všetkými možnými prostriedkami od každodenných klystýrov po MMS prípadne MMS2. K tomu popíjať čerstvé zeleninové (nie ovocné) šťavy a pravý kefír z nepasterizovaného mlieka (najlepšie kozieho) vyrobeného doma z Tibetskej huby. Sprav si jednoduchý pľuvací test. Ráno hneď ako vstaneš z postele (bez čistenia zubov) napľuj do priesvitného pohára a počkaj cca 30 min. Ak sliny budú plávať neporušené na povrchu raduj sa, budeš mať menej roboty. Ak sliny klesnú na dno, alebo budú z nich trčať povrazce, máš prinajmenšom Candidu a na jej navrátení do rovnováhy budeš musieť veľmi tvrdo a dlho popracovať. Takže ... zabudni na protinafukovacie lieky a smelo do práce! Kým je ešte čas.
danushka
14.07.10,10:04
Ale je možné aj to, že máš vela vody v sebe
Nepuchnú Ti nohy ?
a tak : Furon 2 ks naraz - do 2 hod zaberie
Furon Ti ani lekár velmi nechce predpísať, ale stojí to 2 Eur / 40 ks Je na recept, ale dá sa...

Tak toto nemyslíš vážne takúto radu?
Ten FURON nie je len tak zo srandy na predpis. Samozrejme, že ani lekári nechcú predpisovať lieky na odvodnenie, pretože spôsobujú hustnutie krvi a to môže spôsobiť embóliu a rýchlu smrť u človeka...

Ak je pocit dočasného zavodnenie, čo u žien je úplne bežné pred periódou, tak prasličkový čajík alebo urologický pomôže určite šetrnejšie ako FURON.

Ale vrátim sa k tým nafúknutým črevám a bruchu. Trpela som tým asi tri roky, pridalo sa prekyslenie žalúdka a odišla som na gastro.
Sondou sa potvrdil helicobakter, preliečilo sa to a už ma nenafukuje. A to som tri roky otáľala, už dávno som to mohla vyriešiť.
momciatko
25.02.14,16:28
Dobrý deň! Síce až také problémy nemám, že by mi nafukovalo bruško, ale jednoznačne by som nezanedbávala návštevu lekára. Taktiež si neviem predstaviť kam by som šla, ale predpoklad by bol asi gastro. Určite by som však asi najprv išla za obvodným lekárom pre radu, ktorého lekára má človek navštíviť v prípade takéhoto problému.
Môj problém bolo jemné nadúvanie a tak som si začala dávať pozor na stravu, časté jedenie ovocia a zeleniny. Uprednostňujem však čerstvé a tým pádom aj zdravšie druhy, preto počas zimných dní používam skôr výživové doplnky a zrovna na nadúvanie a preventívne staranie sa o črevnú mikroflóru som začala používať biopron 9 premium, obsahujú probiotiká, ktoré telu nemôžu uškodiť, ale práve naopak. Dúfam, že Vaše problémy sa teda zlepšili. Určite však komukoľvek, kto bude hľadať nejaké informácie o svojich ťažkostiach odporúčam zdravú životosprávu a v prípade neistoty radšej zájsť k lekárovi. Človek by si mal vážiť svoje zdravie
erik555
25.02.14,16:40
hadam to po 3 a pol roku vyriesili :) ... veru, este keby si nase zdravie vazili aj politici, uradnici a dalsi vydriduchovia, bolo by to sveta zit :D
momciatko
25.02.14,17:41
Tak pevne verím, že áno a že nakoniec uživateľka skončila v poriadku a bez veľkej ujmy :) Mne skôr išlo o to, že keď budú mať také problémy iní, tak si môžu tiež prečítať nejaký ten názor, ale skutky/činy už musia urobiť sami pre seba :) Heeej, o politike sa vôbec nemusíme rozprávať :D Tí páni myslia na iné priority. My sa na nich môžeme len žalovať. Z druhej strany je to zbytočné, pretože ešte aj o nervy by človek prišiel :D
erik555
25.02.14,18:01
"...Z druhej strany je to zbytočné, pretože ešte aj o nervy by človek prišiel" - a takto prideme aspon o svoju dostojnost :)
blefi
12.03.14,19:55
čo je to MMS
korela
10.06.17,20:51
Plus za info o Furone.
Prasličkový čaj neužívať v prípade, ak má niekto poškodené obličky, a nemusí o tom ani vedieť. Na čajovine to nemusí byť uvedené.
korela
10.06.17,20:54
momčiatko, súhlasím, pokiaľ budú existovať pacienti, dovtedy bude vhodné prispievať. Jedno kedy.