Vanesa111
17.04.10,13:47
Ešte raz otváram túto tému, lebo žiaľ odpoveď som nedostala a téma sa zvrhla len na paušálne výdavky. Ja ale potrebujem poradiť, či mám krátiť úplne všetky výdavky súvisiace s autom, ak ho využívam aj na súkromné účely v pomere 70% firma a 30% súkromne /je mi to jasné pri PHL, opravách, náhradných dieloch, odpisoch). Jedná sa mi ale napríklad o:
- dialničná nálepka,
- daň z motorových vozidiel,
- finančný úrok pri leasingu,
- čo v prípade, ak vykonám technické zhodnotenie vyššie ako 1700 eur - tiež môžem uplatiť dph iba 70%? a čo so základom? Dám to celé ako technické zhodnotenie alebo tiež ponížim o 30%. ak by niekoho napadli ešte ďalšie výdavky, môže mi hodiť info :o veľmi pekne ďakujem.
Zita5
17.04.10,11:52
Odignorovali ste odpovede poraďákov a založili ste novú tému .Téma sa podľa Vás zvrhla .....ja tam nič také nevidím .
http://www.porada.sk/t138334-auto-vydavky-70-firma-30-sukromne.html

Napíšte si dopyt cez stránku www.drsr.sk a tam dostanete odpoveď , ktorá bude ušitá na Váš problém určite :) Vyskúšajte aj takú alternatívu ....až potom uvidíte ...
Vanesa111
17.04.10,12:06
Ak som niekoho urazila, tak sa ospravedlňujem. to "zvrhla" som nemyslela v zlom - chcela som tým povedať, že všetky odpovede sa točili ohľadom paušálnych výdavkov. Preto som položila otázku ešte raz. Aby mi niekto odpovedal nie z pohľadu paušánych výdavkov. Ešte raz sa ospravedlňujem