kjubooo
18.04.10,02:26
potrebujem pomoc!...asi som aj zle nazval tuto temu ale nevadi...v podstate ide o to, ze momentalne mam na pocitaci xp...uplne mi blbne a chcem si ho odinstalovat a dat do pocitaca vistu...(nemusite mi pisat ze je to blbos alebo tak nieco!...vopred som si to premyslel..a dokumenty a tak mam uz zalohovane)...tak mi prosim poradte ako to mam urobit, lebo ja sa v pocitacoch vobec nevyznam...???????:confused:
Fero11
18.04.10,04:01
Tak ak chces aby ti blbol este viac tak si daj vistu.
Ak si das do googla slova "ako nainstalovat win. xp .... alebo vistu" tak tam budes mat tolko navodov, ze sa z toho pos****s a btw aj tu mas na to kopu navodov, ale musis pouzit button hladat
zamestnankyna
18.04.10,06:40
A predtým vyskúšaj Linux. :)
sfinks
18.04.10,10:52
Az nevies ak osa instaluje system ... tak to radsej prenej niekomu kto sa vyzna ... lebo nam tu budes pisat ze kde msa dat kod aby si mal legalnu verziu, kde mas zadat to alebo ono ... vsak ked ani vyhladavanie nevies pouzit ....
salvosko
18.04.10,11:29
1. Vistu tam nedávaj, daj si Windows 7.
2. Inštaláciu zvládneš, dáš DVD (predtým povolíš v BIOS boot z DVD ak to nemáš už povolené) a zapneš počítač a ideš podľa toho čo píšu.
3. Nakoniec si nakopíruješ dokumenty zo zálohy.
Ak tomu rozumieš tak to zvládneš ;)
axbx
19.04.10,06:20
A najprv si sformatuj disk, pripadne rozdel, aby si v buducnoti nemusel narabat s datami na d: , len system, ktory bude na c: disku aj so vselijakymi instalackami a brzdiacimi sepletami,tj. zvyskami vymazanych byvalych instalacii, ktore sa nikdy celkom uplne nevymazu, a ktore pocas prace sa tam dostanu a brzdia system a idu von len formatovanim, ziadne ine delete nepomoze. A pekne podla info z inetu, ci z CD.
sfinks
19.04.10,08:27
A najprv si sformatuj disk, pripadne rozdel, aby si v buducnoti nemusel narabat s datami na d: , len system, ktory bude na c: disku aj so vselijakymi instalackami a brzdiacimi sepletami,tj. zvyskami vymazanych byvalych instalacii, ktore sa nikdy celkom uplne nevymazu, a ktore pocas prace sa tam dostanu a brzdia system a idu von len formatovanim, ziadne ine delete nepomoze. A pekne podla info z inetu, ci z CD.

Nemozem s tebou suhlasit, vsetky data sa daju zmazat z PC aj bez formatovania, len treba vediet ako na to a stym formatovanim opatrne, aby dotycny neprisiel aj o data, ktore ma na particii D kde si robil aku taku zalohu... uz som zazil aj takych "expertov" ze idem si preistalovat system a potom mi volali, ze kde sami stratili data z mojho D a nakoniec sme zistli ze pri instalcii systemu dal prerozdelit disk s formatovanim. A zachranovat data spatne nieje ziadna vyhra teda...
Flinstone
19.04.10,15:46
A predtým vyskúšaj Linux. :)
ak nevie nainštalovať win, tak linux, ktorý počas inštalácie položí 6 otázok nezvládne vôbec
pistik71
19.04.10,18:09
ak nevie nainštalovať win, tak linux, ktorý počas inštalácie položí 6 otázok nezvládne vôbec

Su aj distribucie, ktore sa nepytaju na nic :-)

Ale ak je pravda ze sa do pocitacov nevyzna, tak si to nechaj spravit kamaratovi za pivo (ak ma 18), alebo za malinovku (ak ma pod 18) :)
sfinks
19.04.10,23:18
Su aj distribucie, ktore sa nepytaju na nic :-)

:)
JJ su ... potom to v systeme este musis aktivovat az nemas aktivovane :) prave tlacidlo na tento pocitac tam das vlastnosti a tam to neikde bude ze aktivovat system :) a tam si vypyta aj cislo co tam zadas ;)
1a4ter
23.04.10,22:45
Zhodujem sa s tým, že vistu dávať do PC je ozaj kravina. Ďalšia vec je, že keď hovoríš že sa PCčkam nerozumieš, tak radšej ani nič neinštaluj. A najskôr ti neblbne ani tak to XPčko, ako to, že tam určte nemáš doinštalované ostatné drivre ako potrebuješ. Keď hovoríš že si laik tak si to nebudeš vedieť ani skontrolovať. Keď máš XP dobre nainštalované a ostatné drivre a programy tiež, nemôže ti blbúť. V inom prípade odporučam nainštalovať WIN 7 profesionál, ale pokial mu nedáš príslušné drivre k doske,grafike a pod. aj to ti bude blbnúť a rovno sa môžeš zblázniť. Daj si to radšej niekomu zbehlému pozrieť, ale ozaj zbehlému. Mne sa to stáva často, že za mnou prídu ľudia s PC, ktoré treba opraviť alebo čokoľvek preinštalovať, lebo ich kamarát čo sa tomu "rozumie" to spravil zle.Boli prípady aj také, že: veď len preinštalovať system a dopadlo to tak, že to aj tak nakoniec museli doniesť do opravy, alebo teda konkrétne teraz ku mne.ok?
1a4ter
25.04.10,21:41
mozes mat hociaky windows, ale pokial je zle nainstalovany tak nebude fungovat ani jeden.pozri si ci mas nainstalovane vsetky drivre a nemoze ti blbnut ani XPčko.Radsej to nerob sam, alebo to skus a ked to pokazis tak sa to hadam aj naucis. Radsej si to daj radne spravit do servisu kludne s XPčkom, alebo ked chces nový tak urcite Win7. Mam verziu profesional a funguje pekne.:D
TomasHC
26.04.10,04:56
Mam verziu profesional a funguje pekne.:D

Ty budes tiez jeden z tych vacsich odbornikov :)
Artemis Fowl
28.04.10,14:32
Pôvodca textu príspevku: pistik71
Su aj distribucie, ktore sa nepytaju na nic :-)


JJ su ... potom to v systeme este musis aktivovat az nemas aktivovane :) prave tlacidlo na tento pocitac tam das vlastnosti a tam to neikde bude ze aktivovat system :) a tam si vypyta aj cislo co tam zadas ;)
Mhh Sfinks ja by som povedal ze pistik myslel Linux ale neva :D