pepealeta
18.04.10,09:48
Zdravím
Formou pokusov a omylov sa mi podarilo usporiadať databázu do nasledujúcich stlpcov:

meno a adresa ico L1 L2 L3 L4 celkový súčet

Excel mi zrátal pri zmene "meno a adresa " súčty v L1 L2 L3 L4 do celkového súčtu
Problém je v tom, že "meno a adresa" nie je písané v databáze vždy jednako pri tom istom účastníkovi ,takže vzniknú aj 3 mená pre jedného a toho istého účastníka
Zároveň je k dispozícii 6-miestny jednoznačný identifikátor,v každom riadku pre meno a adresa v stlpci ico
Ale keď vyfiltrujem" ico celkom" tak sa mi nezobrazí meno a adresa ,takže vidím súčet za ico a nie meno a adresa

Poprosil by som niekoho kto by mi vedel poradiť v exceli nejaký postup,poprípade macro,ktoré by vedelo previesť ičo na meno a adresa a zároveň zrátať celkový súčet

Díky
RadoDar
10.02.16,19:47
akym sposobom robite sucet za ICO? Hodila by sa ukazkova priloha
PaloPa
18.03.16,15:35
Možností je viacero (uvedené príklady sú pre XL 2007 a vyššie, ale dalo by sa urobiť i v XL 2003):

A) Medzisúčty
1) záložka Údaje / skupina Prehľad / voľba Medzisúčet - zmena pri poli IČO, sumár zvolených (predpoklad - dáta sú striedené podľa IČO)
2) v stĺpci kde je Meno a Adresa, v sumárnom riadku : vzorec - odkaz na riadok nad, ten skopírovať do ostatných.


B) Pivot (Kontingenčná) tabuľka
Tip: Ak má byť pole Meno a Adresa vedľa IČA (nie pod), treba zvoliť v možnostiach Pivot tabuľky , v záložke Zobrazenie "Klasické rozloženie ..."


C) Zoznam mien cez pomocnú tabuľku (použitie VlookUp) + Pivot (Kontingenčná) tabuľka
1) Vytvorenie zoznamu firiem - Firmy - zoznam
Tip: skopírovať na nové miesto z existujúcich údajov a následne záložka Údaje / skupina Nástroje pre údaje / voľba Odstrániť duplicity
2) v stĺpci kde je Meno a Adresa, použiť funkciu VLOOKUP (podľa IČA)
3) cez Pivot tabuľku urobiť sumáre (viď B)

P.