pizzanoel
18.04.10,11:32
Ahojte,

potrebovala by som vediet ake priplatky percentualne by som mala dostat za odpracovany sviatok, sobota, nedela? Mozem si pýtat aj nejake pohotovostné kedze som stale k dispozícii na služobnom telefone?

ďakujem všetkym vopred za odpovede
jacekova
18.04.10,09:37
podľa Zákonníka práce §121 a 122:

sobota: 25%
sviatok: 50%
nočná: 20% z min.mzdového nároku
pizzanoel
18.04.10,09:42
Veľmi pekne ďakujem a chcem sa este spytat aj za nedelu je 50% ? Existuje nieco ako pohotovostne? Lebo ja som non stop na telefone a stale mi niekto vola pricom za to vobec nemam zaplatene...
jacekova
18.04.10,09:55
Veľmi pekne ďakujem a chcem sa este spytat aj za nedelu je 50% ? Existuje nieco ako pohotovostne? Lebo ja som non stop na telefone a stale mi niekto vola pricom za to vobec nemam zaplatene...


existuje pracovná pohotovosť:

§ 96
Pracovná pohotovosť

(1) Ak zamestnávateľ v odôvodnených prípadoch na zabezpečenie nevyhnutných úloh nariadi zamestnancovi alebo sa s ním dohodne, aby sa mimo rámca rozvrhu pracovných zmien a nad určený týždenný pracovný čas vyplývajúci z vopred určeného rozvrhnutia pracovného času zdržiaval po určený čas na dohodnutom mieste a bol pripravený na výkon práce podľa pracovnej zmluvy, ide o pracovnú pohotovosť.
(2) Čas, počas ktorého sa zamestnanec zdržiava na pracovisku a je pripravený na výkon práce ale prácu nevykonáva, je neaktívna časť pracovnej pohotovosti, ktorá sa považuje za pracovný čas.
(3) Za každú hodinu neaktívnej časti pracovnej pohotovosti na pracovisku podľa odseku 2 patrí zamestnancovi mzda vo výške pomernej časti základnej zložky mzdy, najmenej však vo výške minimálneho mzdového nároku ustanoveného v § 120 ods. 4 v Sk za hodinu pre prvý stupeň náročnosti práce.
jacekova
18.04.10,10:10
Veľmi pekne ďakujem a chcem sa este spytat aj za nedelu je 50% ? Existuje nieco ako pohotovostne? Lebo ja som non stop na telefone a stale mi niekto vola pricom za to vobec nemam zaplatene...


nedela nie je sviatok, takže 25%
pizzanoel
18.04.10,10:13
Veľmi pekne Ďakujem.