zzuzus@zoznam.sk
18.04.10,13:00
Prosím Vás, kto robí a má skúsenosti s vyúčtovaním za rok 2009?
Chcela by som spracovať vyúčtovanie čo najlepšie.Aké sú zmeny s porovnaním roku 2008?
Ďakujem
peton
19.04.10,08:41
Vyúčtovania robia takmer všetci čo tu radia. Aké sú zmeny s porovnaním roku 2008 musíš vedieť najlepšie Ty sám podľa podkladov a dohodnutých pravidiel rozúčtovania nákladov služieb.
mimi3277
20.04.10,14:04
Zmenila sa vyhlaska 630/2005 Z.z. kde sa zlozky za dodane teplo rozdeluju v pomere zakladna/spotrebna 60/40. predtym to bolo opacne.
Lotarka
21.04.10,06:59
Zmenila sa vyhlaska 630/2005 Z.z. kde sa zlozky za dodane teplo rozdeluju v pomere zakladna/spotrebna 60/40. predtym to bolo opacne.

Otázka znela na vyúčtovanie roku 2009 - zmena vyhlášky, ak sa nemýlim, bola od r.2010, ak sa vlastníci dohodnú.
zzuzus@zoznam.sk
21.04.10,10:30
Vyúčtovania robia takmer všetci čo tu radia. Aké sú zmeny s porovnaním roku 2008 musíš vedieť najlepšie Ty sám podľa podkladov a dohodnutých pravidiel rozúčtovania nákladov služieb.
Ja som nemyslela na také zmeny ako sú spotreba vody:menší odber / väčší odber. Ale na také ,či nevypočítáva sa ináč niektorá zložka atď.alebo čo všetko musí obsahovať VYÚČTOVANIE na rozdiel minulého roka.
verkaz
21.04.10,16:46
Žiadne zmeny pre rok 2009, budeme mať zmeny až pre rok 2010.
zzuzus@zoznam.sk
21.04.10,18:25
Ďakujem.
Ešte som zistila,že je povinné uvádzať na vyúčtovaní aj predpísané zálohy na ÚK a na TÚV +úhradu + rozdiel.
Halli
21.04.10,18:28
Ďakujem.
Ešte som zistila,že je povinné uvádzať na vyúčtovaní aj predpísané zálohy na ÚK a na TÚV +úhradu + rozdiel.

:eek: jéééj a to ako si doteraz robila? :)
zzuzus@zoznam.sk
22.04.10,11:09
Neuvádzala som všetky zálohové predpisy a k tomu všetky úhrady na všetky služby položkovite.Potom by vyúčtovanie malo asi 150 strán.
Halli
22.04.10,11:54
Neuvádzala som všetky zálohové predpisy a k tomu všetky úhrady na všetky služby položkovite.Potom by vyúčtovanie malo asi 150 strán.


nechápem, dá sa to do dvoch strán, na prvej vyučtovanie roka na byte, na druhej náklady za dom a prehľad platieb. Treba mať na to riadny program a nerobiť to na kolene :o...nechcem ťa podceňovať, ani poučovať, ale treba to robiť poriadne , lebo sa ti to vráti aj s úrokmi...;)
zzuzus@zoznam.sk
22.04.10,14:17
nechápem, dá sa to do dvoch strán, na prvej vyučtovanie roka na byte, na druhej náklady za dom a prehľad platieb. Treba mať na to riadny program a nerobiť to na kolene :o...nechcem ťa podceňovať, ani poučovať, ale treba to robiť poriadne , lebo sa ti to vráti aj s úrokmi...;)
Máš pravdu.To viem aj ja.Preto chcem čo najlepšie spraviť vyúčtovanie.Ďakujem
Džipák
22.04.10,17:18
Máš pravdu.To viem aj ja.Preto chcem čo najlepšie spraviť vyúčtovanie.Ďakujem
Môžem sa spýtať , pre koľko bytov robiš vyúčtovanie ? Nemáš žiadny program na to a robíš si to len podľa Tvojich vytvorených tabuliek ?
zzuzus@zoznam.sk
23.04.10,07:43
Môžem sa spýtať , pre koľko bytov robiš vyúčtovanie ? Nemáš žiadny program na to a robíš si to len podľa Tvojich vytvorených tabuliek ?
Robím pre 32 bytov.Sama som si vytvorila na to program ,lebo taký istý som si aj kúpila.Nakoniec ten kúpený som nepoužila.Podľa zmien upravujem.Na účtovníctvo mám kúpený originál program aj s vyúčtovaním.Ale rok 2009 chcem spraviť po starom.Nemala som tento rok veľa času na študovanie.
Blankake
23.04.10,08:13
Robím pre 32 bytov.Sama som si vytvorila na to program ,lebo taký istý som si aj kúpila.Nakoniec ten kúpený som nepoužila.Podľa zmien upravujem.Na účtovníctvo mám kúpený originál program aj s vyúčtovaním.Ale rok 2009 chcem spraviť po starom.Nemala som tento rok veľa času na študovanie.
Pre tak malý počet bytov sa to dá urobiť aj bez zakúpeného programu (napr. v Exceli) - ale vyžaduje to veľa času vytvoriť si všetky vzorce a prepojenia a hlavne veľa času na naštudovanie si potrebných zákonov a vyhlášiek. :)
zzuzus@zoznam.sk
23.04.10,08:27
Pre tak malý počet bytov sa to dá urobiť aj bez zakúpeného programu (napr. v Exceli) - ale vyžaduje to veľa času vytvoriť si všetky vzorce a prepojenia a hlavne veľa času na naštudovanie si potrebných zákonov a vyhlášiek. :)
Teraz robím v EXceli a sama som spravila.Robím to v nom už posledný raz.
sito
23.04.10,15:06
Robím pre 32 bytov.Sama som si vytvorila na to program ,lebo taký istý som si aj kúpila.Nakoniec ten kúpený som nepoužila.Podľa zmien upravujem.Na účtovníctvo mám kúpený originál program aj s vyúčtovaním.Ale rok 2009 chcem spraviť po starom.Nemala som tento rok veľa času na študovanie.

*****. Ak si vieš spraviť program v exceli, ktorý vyhovuje zákonom, tvojím potrebám a predstavám vlastníkov bytov ako celku, nie jednotlivcom. To nevyhovoval, nevyhovuje a nebude vyhovovať nikdy všetkým, pretože im nevyhovuje ani zákon. Si na tom dobre.

Kúpený program má istú variabilitu, ktorú si môžeš spraviť sama, ale sú aj veci, ktoré musí upraviť autor programu, asi nie zadarmo.
1sonnya1
28.04.10,05:53
Prosím Vás viete mi poradit, dnes je 28.4.2010 a my sme este nedostali vyúčtovanie vody a elektriky. Dokedy má správca termín nám dať toto vyúčtovanie??? Ďakujem za odpoveď
Blankake
28.04.10,06:03
Prosím Vás viete mi poradit, dnes je 28.4.2010 a my sme este nedostali vyúčtovanie vody a elektriky. Dokedy má správca termín nám dať toto vyúčtovanie??? Ďakujem za odpoveď
Ak myslíš vyúčtovanie nákladov spojených s užívaním bytu (teda voda, teplo, fond údržby a opráv...), tak termín je do 31.mája.
1sonnya1
28.04.10,08:20
áno myslela som hlavne vodu a elektriku. Minulý rok sme to mali už koncom marca a tento rok ešte nič, ale keď majú ešte čas... Ďakujem