Kudlac
18.04.10,13:20
Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu. Kupili sme zhruha pred dvoma rokmi detsky monitor pre nasu dcerku. Kedze stale sustal a rapcal rovnako ci bol napajany z prilozaneho adaptera alebo na baterky, sli sme ho reklamovat. Vraveli nam, ze sme asi jedini zakaznici, co sme si kupili taky drahy monitor a preto boli ochotni nam ho odskusat a vymenit za novy lenze o tejto vymene nemame ziadny doklad. Po urcitej dobe sa tato chyba objavila opat na uz vymenenom tovare. My mame pocit, ze cela seria tychto video monitorov je chybna a spominane rapcanie je teda vlasne vstavanou chybou vsetkych tychto pristrojov. Tak sme ho dali reklamovat nakolko sa ta hlucnost nedala vydrzat a nepocula som ani plac vlastneho dietata a nedalo sa pri tom ani spat kedze to tak rapcalo a hucalo. Byvame v dome tak je pre mna dolezite, aby som monitor pouzivala. Po uplynuti reklamacie cize 30 dni sa mi predavac z Baumaxu ozval, ze moja reklamacia je spat a technik v reklamacnom liste uviedol, ze vyrobok je bezchybny a neprejavil ziadnu zavadu.

Ja by som potrebovala vediet ako mam dalej postupovat, aby som dostala spat svoje peniaze za dany tovar co nie je malo. Oni mi sice ponukaju poukazku na nakup ineho spotrebneho tovaru, ale ja o to nemam zaujem. Potrebujem funkcny monitor a v predajniach Baumaxu si ho zakupit uz nechcem.

Poradte mi prosim co mam robit.

Dakujem.
zdenka131
18.04.10,11:36
Želám pohodový deň.

Bola reklamácia vybavená do 30 dní? / Z textu to nie je celkom jasné./

Ak nie, platí:

Ak predávajúci reklamáciu nevybaví do 30 dní, kupujúci má rovnaké práva akoby išlo o neodstrániteľnú vadu (§ 18 ods. 4 Zákona o ochrane spotrebiteľa), t.j. právo na výmenu tovaru alebo vrátenie peňazí (odstúpenie od zmluvy).
Kudlac
18.04.10,11:49
Dobry,

dakujem za Vasu skoru odpoved. Prave dnes je 30 den reklamacie a dnes mi volali, takze termin je dodrzany ale zavada nie je odstranena a podla nich ani potvrdena.
Blankake
18.04.10,11:56
Ja by som sa v tomto prípade obrátila na SOI.
http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-spotrebitelovi.soi

Tiež nám takto nechceli vrátiť peniaze za 2x reklamovanú tú istú chybu na slúchadlách, až to vyriešila SOI-ka.
iriska
18.04.10,12:54
zapnite ho priamo pri prepážke s reklamáciami a podajte ho znova na reklamáciu. možno by tam aj zamestnanec Baumaxu mohol dopísať vyjadrenie, že to počul.
zdenka131
18.04.10,13:12
Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu. Kupili sme zhruha pred dvoma rokmi detsky monitor pre nasu dcerku. Kedze stale sustal a rapcal rovnako ci bol napajany z prilozaneho adaptera alebo na baterky, sli sme ho reklamovat. Vraveli nam, ze sme asi jedini zakaznici, co sme si kupili taky drahy monitor a preto boli ochotni nam ho odskusat a vymenit za novy lenze o tejto vymene nemame ziadny doklad. Po urcitej dobe sa tato chyba objavila opat na uz vymenenom tovare. My mame pocit, ze cela seria tychto video monitorov je chybna a spominane rapcanie je teda vlasne vstavanou chybou vsetkych tychto pristrojov. Tak sme ho dali reklamovat nakolko sa ta hlucnost nedala vydrzat a nepocula som ani plac vlastneho dietata a nedalo sa pri tom ani spat kedze to tak rapcalo a hucalo. Byvame v dome tak je pre mna dolezite, aby som monitor pouzivala. Po uplynuti reklamacie cize 30 dni sa mi predavac z Baumaxu ozval, ze moja reklamacia je spat a technik v reklamacnom liste uviedol, ze vyrobok je bezchybny a neprejavil ziadnu zavadu.

Ja by som potrebovala vediet ako mam dalej postupovat, aby som dostala spat svoje peniaze za dany tovar co nie je malo. Oni mi sice ponukaju poukazku na nakup ineho spotrebneho tovaru, ale ja o to nemam zaujem. Potrebujem funkcny monitor a v predajniach Baumaxu si ho zakupit uz nechcem.

Poradte mi prosim co mam robit.

Dakujem.

Na vybavenie reklamácie máte nasledovné možnosti:
1. Podať podnet na SOI / škoda, že nemáte doklad o tom, že ste výrobok už raz reklamovali/

Podnet podaný písomnou formou obsahuje tieto informácie:
- meno a kontakt zákazníka, ktorý podáva podnet
- prečo podnet vznikol, čo je dôvodom nespokojnosti (uviesť druh tovaru, služby, kedy a kde bol tovar predaný, či služba poskytnutá, v čom je problém)
- ako reagoval predajca, distributér, alebo poskytovateľ služieb po podaní sťažnosti a ako odôvodnil neprijatie, prípadne nevybavenie reklamácie)
- fotokópiu dokladu o zaplatení problémového tovaru, alebo služieb

2. Požiadať o vykonanie odborného posúdenia
V doklade o vybavení reklamácie musí predávajúci uviesť, komu môžete kupujúci zaslať výrobok na odborné posúdenie –súdny znalec, autorizovaná osoba alebo určená osoba. Ak spotrebiteľ odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova; počas vykonávania odborného posúdenia záručná doba neplynie.
3. Prijať návrh Baumaxu.