chendler
18.04.10,15:02
Dobry den,
Mam problem so zapastim pravej ruky, ked zohnem ruku v zapasti (90° smerom dole k vnutornej strane predlaktia), tak sa v mieste ohybu zapastia objavy hrbolcek, ktory na dotyk posobi ako chrupavka. Na dotyk nie je citlivy, ale zapastie ma niekedy boli az trpne (neviem ci to ma suvis s hrbolcekom, ale na lavej ruke nemam ziaden problem). Som pravak a obcas je to neprijemne, v poslednom case cca 1mesiac ma sice ruka neboli, ale mam pocit ze hrbolcek bol povodne mensi a tvrdsi.
Vopred dakujem za pomoc.
lujza.j
18.04.10,13:17
Dobry den,
Mam problem so zapastim pravej ruky, ked zohnem ruku v zapasti (90° smerom dole k vnutornej strane predlaktia), tak sa v mieste ohybu zapastia objavy hrbolcek, ktory na dotyk posobi ako chrupavka. Na dotyk nie je citlivy, ale zapastie ma niekedy boli az trpne (neviem ci to ma suvis s hrbolcekom, ale na lavej ruke nemam ziaden problem). Som pravak a obcas je to neprijemne, v poslednom case cca 1mesiac ma sice ruka neboli, ale mam pocit ze hrbolcek bol povodne mensi a tvrdsi.
Vopred dakujem za pomoc.
tiež to mám na ľavej ruke z vnútornej strany zápästia. boli mi to vysvetlené ako "vylezená"chrupavka spomedzi kostí:confused: pokiaľ ma to nebolí tak to riešiť nebudem. ruky tŕpnu aj mne to je z krčnej chrbtice zatial, kým nezistia niečo iné:eek:
Andy Kralik
18.04.10,13:37
Ja som mal podobny problém - bolo to uzavreté ako gangliom. Co je vlastne taká cysta vyplnená tekutinou - preto môže meniť veľkosť a konzistenciu. Príčin môže byť viac, treba to dať vyšetriť lekárovi - už len preto aby si mal kľud.

Najlepšie spravíš, ak zájdeš k lekárovi, nech sa ti na to pozrie a vyšetrí to.
lujza.j
18.04.10,14:41
tiež to mám na ľavej ruke z vnútornej strany zápästia. boli mi to vysvetlené ako "vylezená"chrupavka spomedzi kostí:confused: pokiaľ ma to nebolí tak to riešiť nebudem. ruky tŕpnu aj mne to je z krčnej chrbtice zatial, kým nezistia niečo iné:eek:
ja tam nemám tekutinu! to je zrejmé na omak, aspoň u mňa a takto ako som to uviedla mi to vysvetlil lekár.
ubka
26.04.10,16:27
V alternatívnej medicíne zápästie súvisí s pohlavnými orgánmi, u mužov testés-vajíčka, u žien vaječníky. Možno by bolo dobré dať do súvislosti práve tieto orgány, ktoré sa nedokážu detoxikovať. Môže to byť skrytý problém práve tam.
Tŕpnutie môže byť dôsledkom zúžených metacarpálnych nervových kanálov, /jemné pohyby, práca na PC a pod/, samozrejme prvoradá môže byť zablokovaná krčná chrbtica, porieši chiropraktik, alebo ortopéd, príp neurológ.