kolomankraslan
18.04.10,20:39
Dobrý den chcel by som sa opytat ako sa da vypocitat produktivita prace na jedneho pracovnika z trzby za jeden kalendarny rok.
Prosim odpovedzte mi dakujem pekne.
karol.za
18.04.10,18:54
ako sa da vypocitat produktivita prace na jedneho pracovnika z trzby za jeden kalendarny rok.

???
počítať produktivitu práce z tržby ???
podľa mňa je produktivita práce o niečom inom

Produktivitou práce rozumieme obecne množstvo produkcie zhotovené jedným pracovníkom za jednotku času

kedže tržba-tzn.predaj pracovník ju neovplyvní
s pozdravom karol
:):):):):)
zdenka131
18.04.10,19:26
Všeobecný vzťah výpočtu Pp je:

Pp = Q : T


alebo

Pp= Q : P

kde:

Q - množstvo produkcie vyjadrené naturálnymi, pracovnými, alebo hodnotovými ukazovateľmi
T - odpracovaný čas (rok, mesiac, deň, hodina)
P - počet zamestnancov

Výpočet Pp na jedného pracovníka z tržby za rok:

tržba za rok : počet pracovníkov
siska05
04.05.11,08:44
Ahojte,

Mala by som na vsetkych jednu velku prosbu :o) Neviem si poradit s jednou otazkou, ktoru som dostala ako navrh oponenta v diplomovej praci a budem musiet na nu vediet odpovedat.
Chcela by som Vas poprosit, ci by mi niekto nevedel pomoct. Budem velmi vdacna za kazdu jednu radu, co by som v nej mohla ako odpoved uviest, pripadne aj za vysvetlenie (zjednodusenie) otazky.

Ak sa niekto ochotny najde, tak tu su blizsie informacie:
Moja diplomova praca mala nazov: Komparacia produktivity prace v SR a v CR. Otazku, ktora mi bola polozena znie: Ake zavery mozno vyvodit pri analyze dopadov hospodarskej krizy na ekonomiky podla vyvoja produktivity prace v SR a v CR?

Uz vopred velmi pekne za kazdu radu dakujem. Pekny den
sergo
20.05.11,21:42
Ahojte,

Mala by som na vsetkych jednu velku prosbu :o) Neviem si poradit s jednou otazkou, ktoru som dostala ako navrh oponenta v diplomovej praci a budem musiet na nu vediet odpovedat.
Chcela by som Vas poprosit, ci by mi niekto nevedel pomoct. Budem velmi vdacna za kazdu jednu radu, co by som v nej mohla ako odpoved uviest, pripadne aj za vysvetlenie (zjednodusenie) otazky.

Ak sa niekto ochotny najde, tak tu su blizsie informacie:
Moja diplomova praca mala nazov: Komparacia produktivity prace v SR a v CR. Otazku, ktora mi bola polozena znie: Ake zavery mozno vyvodit pri analyze dopadov hospodarskej krizy na ekonomiky podla vyvoja produktivity prace v SR a v CR?

Uz vopred velmi pekne za kazdu radu dakujem. Pekny den
Veľmi jednoduchá otázka, veľmi jednoduchá odpoveď...keďže porovnávaš produktivitu práce v SR a CR tak si myslím, že v závere si určite zhodnotila vývoj produktivity práce počas určitého obdobia (napr. posledných 5 rokov) určite si to aj graficky zobrazila v nejakom grafe pre lepší prehľad. Takže k tejto otázke by som povedal len toľko, že na ktorú krajinu mala hospodárska kríza väčší dopad podľa vývoja produktivity, prípadne ktoré odvetvie v jednotlivých krajinách zaznamenalo najväčší pokles produktivity počas hospodárskej krízy(t.z. bolo hospodárskou krízou najviac poznačené) :)) inak tiež som len študent..ja som robil finančnú analýzu v podniku a riešil som tam aj produktivitu výrobného podniku v porovnaní s odvetvovým priemerom :)..držim palce na obhajobach
qwertinka
20.06.11,07:02
Ahojte,

ja mam skoro taky isty problem ako Siska. ja sice mojej otazke rozumiem lebo je velmi dobre a jednoducho sformulovana len neviem prist na to co to moze byt. otazka je: Ake typy produktivity prace poznate? ani za svet neviem najst na nete ze ake su to typy. pomozte mi prosimmmmmm

vopred dakujem