sisulasisa
19.04.10,06:45
Poprosím o radu.Uskutočňujeme na základe dohody výmaz spoločníka z sro.Máme tieto doklady:
1.Zápisnica z VZ + dodatok k SZ 2 x overené podpisy notárom
2.Nové znenie SZ 2x overené podpisy notárom
3.Zmluva o prevode obchodného podielu 2x overené podpisy notárom
4.Vyhlásenie konateľa o zmene rozsahu splatenia vkladov 1x podpis overený notárom
5.Tlačivo č.8 Návrh na vklad do OR /zmena/ 2 x overený podpis notárom
Kolok 66,-eur
SRO mala konateľa a jedného spoločníka a touto zmenou bude jednoosobová.Je to všetko,čo k tomu treba?Dakujem veľmi pekne za radu.
A ešte jeden dotaz.V tom tlačive č.8 sa dáva aj zmena rozsahu splatenia vkladu a kde?
sisulasisa
19.04.10,05:18
Nikto mi neodpovie?Prosím o odpoved,aby som si bola istá,že je to správne.Dakujem Vám.
zalobaba
19.04.10,05:27
Poprosím o radu.Uskutočňujeme na základe dohody výmaz spoločníka z sro.Máme tieto doklady:
1.Zápisnica z VZ + dodatok k SZ 2 x overené podpisy notárom
2.Nové znenie SZ 2x overené podpisy notárom
3.Zmluva o prevode obchodného podielu 2x overené podpisy notárom
4.Vyhlásenie konateľa o zmene rozsahu splatenia vkladov 1x podpis overený notárom
5.Tlačivo č.8 Návrh na vklad do OR /zmena/ 2 x overený podpis notárom
Kolok 66,-eur
SRO mala konateľa a jedného spoločníka a touto zmenou bude jednoosobová.Je to všetko,čo k tomu treba?Dakujem veľmi pekne za radu.
A ešte jeden dotaz.V tom tlačive č.8 sa dáva aj zmena rozsahu splatenia vkladu a kde?

SRO mala konateľa a jedného spoločníka a touto zmenou bude jednoosobová

tomuto sa nedá rozumieť, píšeš nezrozumiteľne a nejasne.....
sisulasisa
19.04.10,05:32
Ok,tak to upresním.SRO má konateľa a 1 spoločníka.Dohodli sa,že spoločník odíde z sro a ostane iba konateľ/ako jediná osoba v sro/Všetko ostatné sa nemení.Prevod časti obchodného podielu zo spoločníka na konateľa.Dakujem
sisulasisa
19.04.10,05:41
už som to trochu upresnila.Dakujem vopred.
mi_ke
19.04.10,13:49
Poprosím o radu.Uskutočňujeme na základe dohody výmaz spoločníka z sro.Máme tieto doklady:
1.Zápisnica z VZ + dodatok k SZ 2 x overené podpisy notárom
2.Nové znenie SZ 2x overené podpisy notárom
3.Zmluva o prevode obchodného podielu 2x overené podpisy notárom
4.Vyhlásenie konateľa o zmene rozsahu splatenia vkladov 1x podpis overený notárom
5.Tlačivo č.8 Návrh na vklad do OR /zmena/ 2 x overený podpis notárom
Kolok 66,-eur
SRO mala konateľa a jedného spoločníka a touto zmenou bude jednoosobová.Je to všetko,čo k tomu treba?Dakujem veľmi pekne za radu.
A ešte jeden dotaz.V tom tlačive č.8 sa dáva aj zmena rozsahu splatenia vkladu a kde?

1. Zapisnicu z VZ Ti netreba, spolocnik tym, ze podpise zmluvu o prevode OP vyjadril dostatocne svoju volu...nie je treba si svoje vlastne rozhodnutie este schvalovat.
2 Ano Uplne znenie ZL
3. Ano
4. Nie
5. Ano
6. Nie, rozsah splatenia sa nemeni
ivica sisolak
20.04.10,14:43
nesúhlasím s mi_ke .. ak je v ZL napísané že na prevod obchodného podielu sa vyžaduje súhlas VZ, potom by o tom mal rozhodnúť jediný spoločník svojím rozhodnúť v rámci výkonu pôsobnosti VZ
ivica sisolak
20.04.10,14:46
a ešte .. ak konateľ predtým nebol spoločníkom je potrebné aj vyhlásenie jediného spoločníka, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako v dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným.
mi_ke
21.04.10,09:51
nesúhlasím s mi_ke .. ak je v ZL napísané že na prevod obchodného podielu sa vyžaduje súhlas VZ, potom by o tom mal rozhodnúť jediný spoločník svojím rozhodnúť v rámci výkonu pôsobnosti VZ

nemusis suhlasit...nepripada Ti dostatocny prejav vole jedineho spolocnika, ked uzavrie zmluvu o prevode OP? Nevidim dovod si to este sam sebe schvalovat...iba ak by trpel spolocnik psychickou poruchou.
mi_ke
21.04.10,09:54
a ešte .. ak konateľ predtým nebol spoločníkom je potrebné aj vyhlásenie jediného spoločníka, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako v dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným.

a v tom je cely figel, ktorym sa cela tato povinnost vyhlasenia spolocnika obchadza. Staci urobit zmenu spolocnika a vyhlasenie sa nemusi preukazovat...
ivica sisolak
21.04.10,10:14
nie nepripadá mi to dostačujúce ... jedna vec je konanie spoločníka, teda nakladanie s obchodným podielom a druhá vec je schválenie VZ ( v tomto prípade jediným spoločníkom) ako najvyšším orgánom sro
Mgr.Shrek
21.04.10,11:29
§ 115 ods. 2 z.č. 513/1991 Obchodný zákonník jasne hovorí:
Spoločník môže previesť svoj obchodný podiel na inú osobu, ak to spoločenská zmluva pripúšťa. Spoločenská zmluva môže určiť, že na prevod obchodného podielu na inú osobu sa vyžaduje súhlas valného zhromaždenia.

Ak je teda v Spoločenskej zmluve alebo Zakladateľskej listine požiadavka súhlasu VZ, tento súhlas musí predchádzať Zmluve o prevode obchodného podielu. Inak to registrový súd zamietne.
V podstate to síce bude robiť jedna a tá istá osoba, terajší spoločník, ale vzhľadom na odlišné postavenie a právomoci spoločníka a VZ ten súhlas VZ bude potrebný.
mi_ke
21.04.10,11:58
§ 115 ods. 2 z.č. 513/1991 Obchodný zákonník jasne hovorí:
Spoločník môže previesť svoj obchodný podiel na inú osobu, ak to spoločenská zmluva pripúšťa. Spoločenská zmluva môže určiť, že na prevod obchodného podielu na inú osobu sa vyžaduje súhlas valného zhromaždenia.

Ak je teda v Spoločenskej zmluve alebo Zakladateľskej listine požiadavka súhlasu VZ, tento súhlas musí predchádzať Zmluve o prevode obchodného podielu. Inak to registrový súd zamietne.
V podstate to síce bude robiť jedna a tá istá osoba, terajší spoločník, ale vzhľadom na odlišné postavenie a právomoci spoločníka a VZ ten súhlas VZ bude potrebný.

Co sa ja tu nedozviem...Tak ty si momentalne vyriesil davny teoreticky spor, kedy ma VZ schvalit Zmluvu o prevode obchodneho podielu...Vsetky spicky obchodneho prava, ktore v tom nemaju jasno z nejasneho znenia Obchodneho zakonnika si schoval do vrecka! :cool: