S.Ch.
19.04.10,07:25
Dobrý deň, rada by som Vás požiadala o pomoc pri riešení môjho problému, ak bude niekto vedieť.
Potrebujem zostaviť daňové priznanie (DP) stálej prevádzkarne v SR zahraničného subjektu (českej s.r.o.). Česká s.r.o. poskytovala v SR služby v takom časovom rozmedzí, že jej vznikla tzv. „službová stála prevádzkareň“. Keďže táto stála prevádzkareň nie je zapísaná v obchodnom registri nie je povinná viesť účtovníctvo podľa slovenských predpisov. Ako som sa dozvedela – DP za zostavuje a daň sa vyčísľuje z podkladov účtovníctva nerezidentného zahraničného subjektu, čiže česká s.r.o. musí viesť účtovníctvo tak, aby dokázala vyčleniť výnosy a náklady k stálej prevádzkarni. A tu si ďalej neviem rady.
Podklady z podvojného účtovníctva českej s.r.o. mám – len neviem ako mám podľa nich zostaviť DP. Mám všetky výnosy a náklady prislúchajúce stálej prevádzkarni v SR, sú vyčíslené v českých korunách. Stačí, keď súčet výnosov a súčet nákladov prepočítam ročným priemerným kurzom? A ich rozdiel bude základ dane? A ako je to s prílohu DP? – nemusím priložiť Súvahu a Výkaz ziskov a strát?
Prosím, ak s tým máte niekto skúsenosti poraďte mi prosím, ďakujem.
S.Ch.
19.04.10,14:04
posúvam
S.Ch.
21.04.10,13:27
Prosím, nikto nevie odpovedať?