maja
19.04.10,08:18
Veľmi sa mi páčia tieto kvety netýkavky (impa*****). Chcela by som ich tohto roku zasadiť na východnú stranu, lebo vraj nemajú radi priame slnko. Aké s nimi máte skúsenosti ? Sú veľmi náročné ? Ďakujem (neviem prečo sú v názve hviezdičky )
Maja
Anna123
19.04.10,06:24
Darí sa im v tieni, potrebujú veľa vody a tie plnokveté /vyzerajú ako malé ružičky/ sú veľmi pekné.
arizona
19.04.10,07:30
Ja som sa ich pár krát pokúšala vypestovať zo semiačka. Nikdy sa mi to nepodarilo, vždy boli iba také "nijaké", opršané...
Ale tie , čo sa vysemenili samé v záhradke,tie boli vždy pekné.
Možno nemajú radi opateru :rolleyes::D

Ale jedna kamarádka ich pestuje celoročne dnu, v dome. Sú nádherné, obrovské,husté, asi pol metrové , takmer neustále v kvete.
eňuš
19.04.10,14:32
Ja som ich zasiala prvýkrát ostala mi jedna rastlinka. Potom som siala druhýkrát a teraz mi vyšlo viac, len sú také maličké akurát dva dni do zadu som ich presádzala. Dala som ich aj na slniečko včera keď svietilo, hádam sa zmôžu. Ja by som ich chcela tiež na okno na severnú stranu kde mi zasvieti kúsok slnko keď vychádza a trošku keď zapadá.
eňuš
27.04.10,05:29
Zabudla som poznamenať. Na obale semiačka je napísané, že ho treba posiať do zeme 1-1,5cm, to som spravila prvýkrát a vyšla mi iba jedna rastlinka. Druhýkrát som posiala semiačka len po povrchu zeme a prstom popritláčala a teraz mám asi 18 priesad. Semiačko sa aj tak samé zapichne do zeme pri polievaní. Takto som siala aj surfínie, okrasnú prhľavu a kaktusy. Všetko mi to narástlo.
šumina
02.05.10,19:33
Netýkavky sú krásne, ja ich mám tiž na východe, už sa semenia samé, vo voľnej zemi vyrastajú teraz, ale sú ozaj drobučké, dva mini lístočky.Zaštipujem ich, potom sú hodne obrastené.Semienka sú v takej tobolke, keď sa stlačí, pukne, tak si na konci leta zberám zdarma semiačka.Dve raslinky mám vysadené už vonku, vyrástli v črepníku orchideí, čo letním vonku a sú životaschopné.Čím drobnejšie seniačka, tým menej hliny na ne.To dodržujem, napr. lobelka sa vôbec nezasýpa.
Bionda
02.05.10,19:44
Najkrajšie som mala netýkavky na západnej strane, nakoľko naozaj nemajú rady silné slniečko event. milujú tieň a východné býva dosť prudké- nuž uvidíš. Ja som mala na juhovýchodnej minulý rok a boli veľmi biedne a tie čo boli na opačnej strane - tie boli košaté bohaté kvetom. Ako náročné by som ich nenazvala - pri dobre zálievke ti budú robiť radosť až do mrazov ( na ten tiež rýchlo reagujú).
eňuš
22.08.10,07:33
Tak takto mi narástli zo semiačka. Chcem dať týmto "kopanec" pánkovi, ktorý mi povedal v obchode, že "ak nemám skúsenosti s pestovaním aby som ani nekupovala semiačka, že je to náročná rastlina" radu samozrejme nechcel dať. Tak ak bude vidieť možno pochopí a spomenie si, že človek sa učí na vlastných chybách. Kúpila som síce dvakrát semiačka, ale stojí to za to, neodradil ma tou blbou poznámkou. :D:D:D Veď posúďte sami, kým človek neskúsi tak sa nič nenaučí. :):):)
lujza.j
22.08.10,07:48
Tak takto mi narástli zo semiačka. Chcem dať týmto "kopanec" pánkovi, ktorý mi povedal v obchode, že "ak nemám skúsenosti s pestovaním aby som ani nekupovala semiačka, že je to náročná rastlina" radu samozrejme nechcel dať. Tak ak bude vidieť možno pochopí a spomenie si, že človek sa učí na vlastných chybách. Kúpila som síce dvakrát semiačka, ale stojí to za to, neodradil ma tou blbou poznámkou. :D:D:D Veď posúďte sami, kým človek neskúsi tak sa nič nenaučí. :):):)
si šikulka:), krásne si ich vypiplala ;)