mendelina
19.04.10,08:25
Prosím o radu, neviem si poradiť s vyplnením štvrťročného prehľadu, ak nastala v marci 2010 takáto situácia:
Preddavky som zrazila napr. 100
Preplatky z RZD boli napr. 150
Vyplatený daňový bonus bežný aj doplatený na základe RZD 300
a zamest. prémia bola 350.
Neviem ako mám jednotlivé riadky správne vyplniť. Sú to riadky 2, 3, 4, 5, 6.
Daň za marec sme neodviedli žiadnu.

Ďakujem za radu
HUPKA64
19.04.10,06:56
Preddavky = riadok 01 napríklad 100,- eur
RZD ročné zúčtovanie dane v našom prípade 150,- eur = riadok 2 mínusom, ale len do výšky preddavkov.
Rozdiel, /v našom prípade 50,- eur/ ktorý zostal z RZD sa posúva do nasledujúceho mesiaca. Zrazené nedoplatky sa dávajú maximálne do výšky preddavkov dovtedy, kým sa celková suma preplatku z ročného zúčtovania nevyčerpe. /nepremietne do výkazu./
Súčet riadkov 02 za jednotlivé mesiace je celkový súčet ročného zúčtovania dane, preplatku na dani z príjmov FO.

MAREC 2010
Riadok 01 = 100,- eur, riadok 02 = 100,- eur.
Riadok 4,5,6,7 bude NULA.

APRIL 2010
RIADOK 01 = XY, riadok 02 = 50,-eur, ostatné riadky podľa matematického súčtu

Ak máte daňový bonus, ten aa uvádza v riadku "A" a potom "C". Správca dane príslušný rozdiel z DB vráti na základe q výkazu. V II. časti je potrebné vyznačiť, za ktoré mesiace žiadate vrátiť DB a na aký účet. V riadku "D" je súčet DB, ktorý vám bude poukázaný na firemný účet.

Zamestnanecká prémia je súčasť ročného zúčtovania dane. /RZD/ Ja by som ich dala do riadku 02. Opravte ma, ak sa mýlim.;)
Zdenka 0705
19.04.10,07:23
Mesačne mám nízku preddavkovú daň, zrážková je vyššia, a preto by som chcela uplatniť preplatok z RZD aj na zrážkovej.
Nechápem v tabuľke, kde v II. oddieli uvediem odpočet vrátenej dane z RZD, je tam možnosť odpočtu len DB a ZP.
Keď vyplním r. 9 /daň zrážkou/, matematicky mi vyjde r. 12 odvodová povinnosť. Jednoducho daň len neodvediem? tj. r. 13 bude nula?
Nejako to nechápem :eek:
VERONIKA6
19.04.10,07:26
)
Mesačne mám nízku preddavkovú daň, zrážková je vyššia, a preto by som chcela uplatniť preplatok z RZD aj na zrážkovej.
Nechápem v tabuľke, kde v II. oddieli uvediem odpočet vrátenej dane z RZD, je tam možnosť odpočtu len DB a ZP.
Keď vyplním r. 9 /daň zrážkou/, matematicky mi vyjde r. 12 odvodová povinnosť. Jednoducho daň len neodvediem? tj. r. 13 bude nula?
Nejako to nechápem :eek:
riadok 9 = zrazená zrážková daň
riadok 10 = 0
riadok 11 = zrazená zrážková daň (riadok 9)
riadok 12 = 0
riadok 13 = 0
Zdenka 0705
19.04.10,07:30
)
riadok 9 = zrazená zrážková daň
riadok 10 = 0
riadok 11 = zrazená zrážková daň (riadok)
riadok 12 = 0
riadok 13 = 0
tzn. že do riadku 11 patrí nielen preplatok ZP, ale aj dane z RZD?
Tak prečo to tam nenapísali, keď v odd. I. to je:rolleyes:
Takto mi to už dáva zmysel .... ďakujem, Veronika :)
VERONIKA6
19.04.10,07:34
Zdenka pozri v DRAKOVI, Jožko Mihál tam podrobne rozpísal Prehľad
o zrazených a odvedených preddavkoch.
mendelina
19.04.10,10:02
Veronika, čo mám spraviť, aby som sa dostala na ten článok, čo píše Mihál o tom štvrťročnom prehľade.
Anja111
19.04.10,10:05
Veronika, čo mám spraviť, aby som sa dostala na ten článok, čo píše Mihál o tom štvrťročnom prehľade.
Musíš mať predplateného DRAKa...
Zdenka 0705
21.04.10,08:44
)
riadok 9 = zrazená zrážková daň
riadok 10 = 0
riadok 11 = zrazená zrážková daň (riadok 9)
riadok 12 = 0
riadok 13 = 0

Práve som dovolala s pracovníčkou na našom DÚ. Zo zrážkovej dane si nemôžem odrátať preplatok z RZD, ak si ho nemôžem odrátať z preddavkovej dane, tak si musím požiadať o vrátenie.
Tak je totiž stavaný aj prehľad, v časti II. si môžem zo zrážkovej dane odrátať /započítať/ len daň. bodnus a zam. prémiu, NIE preplatok na dani z RZD.

Prečítala som príspevok v Drakovi od p. Mihála už 3x a nikde som nenašla, že by sa to dalo.
Maaaria
23.01.12,13:37
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť s vyplnením tohto tlačiva. Nie som si istá, či to mám správne. Preddavky na daň a zrážkovu daň nemáme, potrebujem tam doplniť iba daňový bonus. Stačí keď ho uvediem na 3.strane v Rekapitulácii a to v riadku A a C. Alebo treba daňový bonus ešte niekde uviesť.
ďakujem za pomoc
Maaaria
23.01.12,18:41
neviete mi poradit