slavka124
19.04.10,10:07
ahojte všetci, chcem vás poprosiť o radu. ak mám faktúru a szčo ju zaplatil na dvakrát- čiže jedna faktúra a dve príjmové. mám k tej faktúre dať dve výdavkové alebo okopírovať faktúru a do šanona založiť každú zvlášť podľa dátumu zaplatenia? vopred ďakujem
andreaS
19.04.10,08:09
faktura je faktura a patri medzi zavazky....

doklad o uhrade bude tak ako zaplatil... ked je to v jeden den, dala by som to spolu na jeden vydavkovy... ale ak su to rozne dni, tak uhradit podla vysky a datumu uhrady...
slavka124
19.04.10,08:15
nie, nie je to v jeden deň- dátumy o zaplatení sú rôzne, len som chcela vedieť či mám okopírovať faktúru a dať ju do šanonu podľa dátumu zaplatenia alebo stačí, ak bude v šanone len jedna s dvoma výdavkovými a tie budú odčíslované podľa peňažného denníka. ako je to správne?
andreaS
19.04.10,08:18
preco chces fakturu kopirovat??

Predsa fakturu mas v zavazkoch a uhradu v pokladni... dve rozne evidencie...
ekopo
19.04.10,08:18
neexistuje záväzný predpis ako zakladať doklady, myslím, že dostatočne odpovedala andeaS, čiže faktúra medzi faktúry, výdavkové doklady (s pripnutým príjmovým) do hotovosti. Na týchto dokladoch by malo byť vyznačené čoho sa týkajú.
andreaS
19.04.10,08:20
jasne, ukladanie je na nas... ale mam zato, ze prehladne to je tak, ze kazdy druh evidencie ma byt osobitne... aby v tom nevznikol hokej...

ak chces, mozes na uhradenu fakturu dopisat rukou (napr. na jej zadnu stranu) datum a sumu uhrady, nech pre pokoj v dusi vidis rovno na danej fakture kedy (a ci vobec) bola uhradena bez toho, ze musis otvorit program...
slavka124
19.04.10,08:59
ďakujem, veľmi ste mi pomohli- pekný aj keď upršaný deň